Skip to content

Jak zmniejszyć zużycie pamięci RAM na moim Androidzie? – Poprawa wydajności

30 de styczeń de 2022

Bardzo dobrze, po pierwsze, zamierzamy trochę udokumentować, czym jest pamięć RAM. Znane specjalistom w tej dziedzinie, takim jak pamięć o dostępie swobodnym lub RAM „dla jego akronimu w języku angielskim”. Ta pamięć to magazyn używany przez urządzenia elektroniczne do przechowywania danych, które będą używane w określonym czasie, ale przez krótki czas.

Z tego powodu pamięć RAM telefonów komórkowych jest znacznie mniejsza niż pamięci wewnętrznej urządzenia. Z drugiej strony ta implementacja jest pamięcią ultraszybką, ponieważ pisanie, podobnie jak odczytywanie informacji w tej pamięci, musi być superszybkie.

W jaki sposób wykorzystywana jest pamięć RAM urządzeń?

Teraz, co dziwne, pamięć RAM urządzenia jest główną pamięcią, którą zapewnia urządzenie, we wspomnianej pamięci jest używana tymczasowo przechowuj dane różnych programów uruchomionych na urządzeniu. W przeciwieństwie do innych pamięci, które oferuje telefon, pamięć RAM charakteryzuje się dużą szybkością.

Z drugiej strony, ponieważ jest to pamięć krótkotrwała, przy każdym wyłączeniu i włączeniu telefonu lub ponownym uruchomieniu telefonu informacje, które znajdowały się w pamięci RAM, zostaną całkowicie usunięte z urządzenia.

Podobnie jak inna pamięć urządzenia, RAM, ma ocenę pamięci, która jest określa pojemność tej pamięci. Odnosi się to do faktu, że im większa pojemność pamięci RAM urządzenia, tym większa prędkość tego urządzenia.

Z tego powodu jest tak, że w urządzeniach mobilnych pojemność pamięci RAM determinuje koszt urządzenia, im większa pojemność pamięci, tym szybciej można przetwarzać tymczasowe dane aplikacji, które urządzenie w danym momencie uruchamia .

Poza tym pamięć RAM jest również powiązana z programami, które może obsługiwać urządzenie, a to dlatego, że im większa pamięć RAM, tym im wyższa wydajność urządzenia oraz większa zdolność do obsługi aplikacji z płynnym przepływem danych.

Jak konieczne jest jej uwolnienie?

Rzeczywiście, posiadanie urządzenia z całkowicie nasyconą pamięcią RAM spowoduje, że jego wydajność będzie bardzo niska. Oznacza to, że w pewnym momencie urządzenie może się zablokować, przegrzać, a nawet ponownie uruchomić. W temacie tak specyficznym, jak pamięć RAM, użytkownicy muszą jasno określić pojemność swojego urządzenia do przetwarzania danych.

Jest wielu użytkowników, którzy nie posiadają urządzeń o dużej pojemności i chcą korzystać z aplikacji lub gier wymagających dużej ilości funkcji systemowych, więc korzystając z tej aplikacji lub gry możliwe jest, że procesor razem z pamięcią RAM telefonu jest nasycony i urządzenie nie jest w stanie przetworzyć wszystkich danych tej aplikacji lub gry.

Jak możesz zwolnić wykorzystanie pamięci RAM?

Na szczęście, jeśli posiadasz telefon komórkowy, który nie ma dużej pamięci RAM, istnieje kilka sposobów na zmaksymalizowanie wydajności pamięci RAM urządzenia. Należy zauważyć, że nie oznacza to, że pamięć RAM urządzenia wzrośnie, ale że wspomniana pamięć będzie znacznie chętniej przetwarzać określone dane.

wolna pamięć RAM, aby telefon był szybszy

Z drugiej strony istnieją również aplikacje, które mogą pomóc zwolnić miejsce w pamięci RAM, niektóre działają dobrze, ale wręcz przeciwnie, inne nie działają w najmniejszym stopniu, dlatego nie zaleca się korzystania z tych aplikacji czyszczących , ponieważ jedyne, co robią, to zmniejszanie przestrzeni dyskowej telefonu.

Wymuś zamknięcie aplikacji

W przypadku urządzeń z Androidem wiele z nich wprowadza aplikacje, z których użytkownicy nie korzystają, więc wszystko, co robią te aplikacje, to zmniejszanie pamięci telefonu i w ten sam sposób, przeciążyć pamięć RAM danymi wspomnianych aplikacji.

Ponieważ wielu z tych aplikacji nie można usunąć, najlepsze, co możesz zrobić, to „wymusić zamknięcie” tych, których nie używasz. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień, a następnie do aplikacji, poszukaj aplikacji, którą chcesz zamknąć i tam pojawi się opcja „wymuszenie zamykania”w ten sposób ograniczysz tę aplikację i nie nasycisz pamięci RAM urządzenia.

Kontroluj swoje aplikacje działające w tle

W ten sam sposób te aplikacje są mało przydatne dla użytkownika, ale te aplikacje, mimo że użytkownik ich nie używa, działają w tle, co w ten sam sposób będzie zużywało pamięć RAM Twojego urządzenia. W momencie wymuszenia zamknięcia ograniczysz działanie tej aplikacji w tle.

Wyłącz urządzenie i włącz je ponownie

To także dobry wybór dla zmniejszyć nieco nasycenie pamięci RAM, Jak już wspomnieliśmy, ta pamięć służy tylko do przechowywania plików krótkoterminowych, więc po wyłączeniu telefonu wszystkie procesy, które działały w pamięci RAM, zostaną wyłączone.

wyłącz telefon i włącz ponownie, aby pomóc z pamięcią RAM

Z drugiej strony powinieneś również spróbować całkowicie zamknąć aplikacje za pomocą menedżera aplikacji i całkowicie zamknąć aplikację, z której korzystasz, w ten sposób możesz zmniejszyć zużycie pamięci RAM, co oznacza mniejsze nasycenie telefonu.

Co możesz zrobić, aby zapobiec ponownemu nasyceniu pamięci RAM?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zwracać uwagę na rodzaj aplikacji, które posiada Twój telefon, jeśli Twój telefon nie obsługuje niektórych aplikacji, unikaj pobierania aplikacji, które są bardzo obciążające dla Twojego telefonu. Poza tym możesz wybrać zwolnij miejsce, czyszcząc pamięć podręczną swoich aplikacji aby nie zajmowała niepotrzebnie miejsca. Ponadto, jeśli masz aplikacje, których nie używasz, najlepiej usuń je z telefonu.

dołącz do naszego kanału telegram