Skip to content

Jak zmienić tekst z wielkich na małe i odwrotnie w programie Word?

10 de lipiec de 2022

Czasami nazywany Winword, MS Word lub Word, Microsoft Word to edytor tekstu opublikowany przez firmę Microsoft. Jest to jedna z aplikacji biurowych zawartych w microsoft-office. Pierwotnie opracowany przez Charlesa Simonyi i Richarda Brodiego, po raz pierwszy został wydany w 1983 roku.

Microsoft Word jest dostępny dla systemów Microsoft Windows, Apple macOS, Android i Apple iOS. Może również działać w systemie operacyjnym Linux przy użyciu WINE.

Microsoft Word pozwala tworzyć dokumentyprofesjonalnej jakości raporty, listy i życiorysy. W przeciwieństwie do zwykłego edytora tekstu, Microsoft Word ma takie funkcje, jak sprawdzanie pisowni, sprawdzanie gramatyki, formatowanie tekstu i czcionek, obsługa HTML, obsługa obrazów, zaawansowany układ strony i wiele innych.

Jeśli masz zainstalowany program Microsoft Word lub pełny pakiet Microsoft Office w systemie Microsoft Windows, możesz znaleźć program Microsoft Word w menu Start.

Należy pamiętać, że nowe komputery nie dołączaj Microsoft Word. Musi zostać zakupiony i zainstalowany, zanim będzie mógł działać na twoim komputerze. Jeśli nie chcesz (lub nie możesz sobie na to pozwolić) kupować Microsoft Word, możesz bezpłatnie skorzystać z limitowanej wersji na www.office.com.

Dlatego kupując Microsoft Word, daje Ci on wszystkie swoje funkcje, gdy z niego korzystasz, na przykład istnieje możliwość odzyskania utraconych dokumentów, jeśli popełniłeś błąd podczas pisania dokumentu.

Jeśli przez przypadek lub celowo wpiszesz coś wielkimi literami, a potem uznasz, że nie wygląda to dobrze, nie musisz ponownie wpisywać całego tekstu. Zamiast tego Microsoft Word oferuje „zmiana wielkości liter”, który z łatwością zmienia tekst pisany wielkimi literami na tekst pisany małymi literami.

Możesz także zdecydować się na pisanie wielką literą każdego słowa lub tylko pierwszą literę każdego zdania.

Jak zmienić małe litery na wielkie w programie Word

Naprzemiennie określane jako wielkie i małe litery, a czasem w skrócie UC i LC, wielkie litery to większy krój pisma. Na przykład a, b i c są małymi literami, a A, B i C są wielkimi literami.

Zaznacz tekst pisany wielkimi literami, który chcesz poprawić. Kliknij na początku tekstu, przytrzymaj przycisk myszy, przeciągnij kursor do końca tekstu, a następnie zwolnij przycisk myszy. Kliknij kartę „Strona główna” po lewej stronie wstążki.

Kliknij ikonę „Zmień na małe lub wielkie litery” w grupie „Czcionka”, aby uzyskać dostęp do menu rozwijanego „Zmień na małe lub wielkie litery”. Ta ikona pokazuje wielką literę „A”, małą literę „a” i strzałkę w dół.

W programie Microsoft Word 2010 ta ikona znajduje się na górny rząd, w pobliżu prawego rogu. W programie Microsoft Word 2007 znajduje się w dolnym rzędzie, w pobliżu środka po prawej stronie. Kliknij odpowiednio „małe litery” w menu rozwijanym „Zmień na małe lub wielkie litery”.

Uwaga: Użyj naszego narzędzia tekstowego, aby przekonwertować dowolny tekst z wielkich na małe. Aby cofnąć zmianę wielkości liter, naciśnij klawisz CTRL Z lub w programie Word 2016 dla komputerów Mac naciśnij klawisze COMMAND + Z.

Każdy tekst, który jest w wielkie lub małe litery można zmienić za pomocą skrótu klawiszowego Shift + F3. Poniżej znajdują się kroki, jak to zrobić w programie Microsoft Word.

Jak podświetlić tekst, który chcesz zmienić za pomocą klawiatury?

  • Przytrzymaj klawisz Shift i naciśnij F3.
  • Kiedy przytrzymasz klawisz Shift i naciśniesz F3.
  • Tekst zmienia się między wielkimi i małymi literami.
  • Wielkie litery wielkimi, a reszta małymi literami.
  • Wielkie (wielkie), a następnie małe.

Uwaga: Jeśli używasz laptopa lub Apple Mac, klawisze funkcyjne mogą nie być włączone bez użycia klawisza Fn.

mężczyzna pracujący z laptopem

Może być konieczne naciśnięcie przycisku Klawisz Fn, oprócz klawisza Shift, po naciśnięciu klawisza F3. W programie Word 2016 dla komputerów Mac możesz również formatować tekst małymi wielkimi literami: zaznacz tekst, a następnie naciśnij klawisze COMMAND + SHIFT + K.

Jeśli potrzebujesz sposobu kopiowania i wklejania obrazów lub tekstów, użyjesz również kombinacje klawiszy aby poprawić wrażenia użytkownika. Kombinacje, które ze względu na swoją łatwość są już częścią kultury popularnej być może całego świata.

dołącz do naszego kanału telegram