Skip to content

Jak zmienić swoją nazwę na Facebooku? – Co jest dozwolone, a co zabronione

1 de październik de 2021

Kiedy tworzymy konto w sieci społecznościowej tak popularnej jak oczywisty przypadek Facebooka i wiemy, że tysiące osób może się z nami skontaktować w ten sposób. Zastanawiamy się, dlaczego nie używamy pseudonimu, pod którym nasi znajomi nas znają w tej sieci społecznościowej. Jeśli ten pomysł przechodzi Ci przez głowę, w tym artykule dowiesz się, że jest to możliwe zmień swoje imię na Facebooku.

Ta platforma bardzo się zmieniła od czasu jej pierwszych kroków i teraz każdy może założyć i mieć dwa konta na Facebooku. Pozwala również na wiele innych opcji wprowadzaj zmiany w swoim profilu, takie jak zmiana nazwy. Ale z pewnymi ograniczeniami, dlatego ważne jest, aby je znać przed wykonaniem tej procedury.

Jaka jest różnica między nazwą użytkownika a nazwą Facebooka?

Przed kontynuowaniem tego artykułu konieczne jest zrozumienie bardzo ważnego aspektu i tego, z czym ma on do czynienia z wykorzystaniem Twojego imienia i nazwiska na platformie. W tym sensie możemy stwierdzić, że istnieje nazwa użytkownika lub znany również jako niestandardowy adres URL. W ten sposób inni użytkownicy mogą się z nami skontaktować, a tym samym zobaczyć nasz profil.

Aby stworzyć nazwę użytkownika, musisz przestrzegać pewnych zasad, a najważniejszą z nich jest to, że nie możesz użyć nazwy użytkownika, która już istnieje na Facebooku. Musi być unikalny dla każdego użytkownika, dlatego nie możemy nigdy nie myl tego imienia z imieniem osobistym. Ponieważ odnosi się to do prawdziwego nazwiska, którego używamy i które widnieje w naszych dokumentach tożsamości.

Co nie powinno zawierać nazwy zgodnie z zasadami Facebooka?

Facebook ma bardzo jasną regulację, że jeśli o tym wiemy, nie będziemy mieć problemów, jeśli chodzi o utwórz lub zmodyfikuj nazwę użytkownika. Oznacza to, że platforma nie pozwala na umieszczanie danych, które nie są prawdziwe w Twoim imieniu. Albo że mogą wywołać jakieś zamieszanie między tymi, które mamy.

Używaj znaków interpunkcyjnych, cyfr lub dziwnych znaków

Twoje imię i nazwisko nie może zawierać znaków interpunkcyjnych, wielkich liter z przeplotem ani w nietypowych miejscach. Tylko pierwsza litera imienia i nazwiska może być pisana wielką literą, nie należy również umieszczać znaków specjalnych ani cyfr. Należy również unikać liter z innych alfabetów, takich jak grecki, arabski czy chiński.

komputer na facebooku

Wulgaryzmy lub obraźliwe słowa

Podczas korzystania z sieci społecznościowych konieczny jest szacunek, a Facebook bardzo dobrze to rozumie, dlatego nie pozwala na umieszczanie obraźliwych słów w nazwie użytkownika. Że nawiązują do nieprzyzwoitości lub niegrzecznych słów. Nie jest to dozwolone i będziesz miał problemy, jeśli spróbujesz umieścić tego typu słowa w swoim imieniu.

Zwroty lub słowa obce Twojemu imieniu

Ważne jest, aby nazwa, której używasz, była taka, pod jaką znają Cię Twoi znajomi lub że Ty możesz sprawdzić za pomocą dokumentu tożsamości. Nie możesz użyć imienia i nazwiska, które należy do kogoś innego. Dozwolone będzie tylko używanie imienia, które jest hipokorystyczne, to znaczy, jeśli masz na imię Francisco, możesz używać Paco.

Nazwa firmy

Kolejna zasada, której należy przestrzegać na platformie, umieszczając swoje imię lub nazwisko, która nie jest nazwa dowolnej firmy. Nie możesz używać żadnego rodzaju tytułu, czy to z filmów, książek itp. Jeśli masz problem w tej sekcji, sugerujemy skorzystanie ze strony pomocy Facebooka, aby móc go rozwiązać.

Gdzie mogę szybciej zmienić imię?

Jedną z cech charakterystycznych sieci społecznościowej Facebook jest to, że jest wieloplatformowa i możemy wprowadzać w niej ważne zmiany z dowolnego urządzenia. Niezależnie od tego, czy jest to komputer osobisty, laptop, tablet czy smartfon z systemem Android i iOS. Ale pozwala również zalogować się z aplikacji mobilnej lub z jej strony internetowej.

urządzenia zmieniają nazwę facebook

Następnie wyjaśnimy kroki, które musisz wykonać, aby szybko i łatwo zmienić swoją nazwę na Facebooku. Ze strony głównej platformy lub z aplikacji zainstaluj ladę na swoim telefonie.

Na stronie Facebooka

W przypadku, gdy wolisz to zrobić zmień swoje imię na Facebooku za pośrednictwem strony internetowej musisz wykonać następujące czynności. Wejdź na oficjalną stronę i loguj się regularnie, podając swój adres e-mail lub numer telefonu i hasło. W naszym profilu przejdziemy do prawego górnego rogu i tam zlokalizujemy ikonę w kształcie strzałki skierowanej w dół.

Wybranie go pokaże menu opcji, z których wybierzemy ’Ustawienia i prywatność’wtedy będziemy musieli wybrać opcję 'Ustawienia’. Ta akcja pozwoli wyświetlić okno, w którym skonfigurujemy ogólne opcje konta. I tu dostaniemy działy, które nas interesują, mówimy o 'Nazwie’ i 'Nazwie rachunku’.

Teraz wystarczy wybrać sekcję ’Nazwa użytkownika’i wybierz opcję’ Edytuj ’, która znajduje się po prawej stronie. Jeśli przystępując do zmiany nazwa będzie dostępna, platforma poinformuje Cię o tym. Aby zakończyć operację, wystarczy wybrać opcję „Zapisz zmiany”.

Z aplikacji na moim urządzeniu mobilnym

W przypadku, gdy korzystamy z aplikacji mobilnej i stamtąd chcesz zmienić swoją nazwę na Facebooku. Wykonasz kroki bardzo podobne do tych pokazanych w wersji internetowej, a następnie wejdziesz na platformę z telefonu. Tam przejdź do górnego rogu i kliknij ikonę z trzema pionowymi liniami, która wyświetli menu.

Facebook w mediach społecznościowych

W naszym przypadku klikniemy „Ustawienia i prywatność”, a następnie klikniesz opcję „Ustawienia”. W następnym oknie musisz kliknąć sekcję „Nazwa” i teraz musisz wpisać nową nazwę, aby sprawdź, czy jest dostępny, musisz kliknąć opcję „Sprawdź zmianę”, jeśli tak, zostaniesz poproszony o podanie hasła i zakończenie kliknij „Zapisz zmiany”.

Jak mogę dodać inne imiona, zaimki lub pseudonimy?

Sieć społecznościowa Facebook umożliwia teraz wprowadzanie zmian, które wcześniej nie były możliwe, lub uzyskanie ważnych danych, takich jak wiedza o tym, kto ma dostęp do naszego konta. Ale w przypadku, który nas dotyczy, jest to również możliwe dodaj drugie imię, zaimek lub pseudonim. I w ten sposób masz charakterystyczną pieczęć, która pozwala szybciej znajdować się w sieci społecznościowej.

Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem kolejnej nazwy na Facebooku musisz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, najpierw i będąc w sesji wybierz swoje zdjęcie profilowe. Ta akcja pokaże menu, z którego należy wybrać opcję „Informacje”. Następnie wybierz opcję „Szczegóły o Tobie”, a po prawej stronie zostanie wyświetlonych kilka sekcji.

W sekcji „Inne nazwy” należy wybrać opcję „dodaj pseudonim, pseudonim…”. Teraz wybierz i wpisz nazwę, której chcesz użyć, jeśli chcesz, aby ta nazwa była wyświetlana obok Twojego głównego imienia, możesz zaznaczyć pole ’Pokaż na górze profilu’a aby zakończyć wybierz opcję 'Zapisz’.

logo na facebooku telefonu komórkowego

Jak zmienić imię w innym języku?

Facebook jest siecią społecznościową o zasięgu ogólnoświatowym i jest dostępny w większości języków i alfabetów używanych w tych krajach. Dlatego jeśli tego chcemy, możliwe jest napisanie naszego imienia z inną grafiką lub w innym języku, jeśli sobie tego życzymy. W tym celu wejdziesz na tę stronę internetową: https://www.facebook.com/settings?tab=account&section=name&view.

Gdy już się w nim znajdziesz, wybierzesz opcję ’Dodaj lub zmień swoje imię i nazwisko w określonym języku ’. Po wykonaniu tej prostej procedury wpiszesz zarówno imię, jak i nazwisko na wykresie swojego kraju ojczystego.

Wybierzesz opcję ’Zapisz zmiany’ Ważne jest, abyś wiedział, że ta zmiana zostanie doceniona tylko wtedy, gdy Ty lub Twoi znajomi użyjecie języka, w którym napisano imię.

Co jeśli potwierdziłem już obecną nazwę na Facebooku?

Kiedy przeprowadzasz proces zmiana nazwy lub chcesz dołączyć pseudonim lub pseudonim do swojego profilu. Zmiany są wprowadzane natychmiast, dlatego należy odczekać pewien czas, aby zobaczyć je na swoim koncie. Ale jeśli chcesz dokonać kolejnej zmiany po potwierdzeniu aktualnej nazwy na Facebooku, będziesz musiał poczekać.

Platforma nie pozwala na dokonywanie tego typu zmian w każdej chwili lub za każdym razem, gdy Cię prowokuje. Dlatego musisz spodziewaj się, że minie co najmniej 60 dni, dzięki czemu możesz ponownie zmienić swoje imię. Sugerujemy również, aby przed potwierdzeniem nazwy upewnić się, że wybrana przez Ciebie nazwa jest tą, której chcesz używać.

kobieta potwierdź imię na facebooku

Czy można zmienić nazwę Facebooka przed upływem 60 dni?

Chociaż już wspomnieliśmy, że nie można zmienić nazwy na Facebooku przed upływem 60 dni. Prawdą jest też, że jest bardzo prosta sztuczka do wykonania a to pozwoli ci ocalić tę pozorną niemożliwość. Ale do tego konieczne będzie wejście na platformę z komputera i zalogowanie się na swoje konto.

Następnym krokiem jest kliknięcie ikony strzałki skierowanej w dół, którą znajdziesz w prawej górnej części ekranu. ja wiem wyświetli menu i wybierzemy opcję „Ustawienia”. Zostaniemy teraz przeniesieni do Twojego okna iw sekcji „Nazwa” będziemy znajdować się po Twojej prawej stronie i wybierz opcję „Edytuj”.

Zobaczymy teraz, że na ekranie wyświetla się komunikat informujący nas, że tej czynności nie można wykonać, a także pokazuje opcję „Więcej informacji”. Klikamy na niego iw następnym oknie zapytają nas, dlaczego nie mógł zmienić swojej nazwy? Oraz opcję „Daj nam znać”, którą wybierzemy.

Teraz zostaniesz przeniesiony do okna „Zmiana imienia”, które pokaże Ci formularz, który musisz całkowicie wypełnić, aby wyjaśnić powody zmiany. Po zakończeniu musisz kliknąć opcję „Wyślij” i poczekać 24 godziny, aby wiedzieć, czy Twoja prośba o zmianę nazwy na Facebooku została zatwierdzona w ciągu 60 dni.

wygląd facebooka

Jak mogę ponownie wykorzystać starą nazwę konta?

Sieć społecznościowa Facebook pozwoli Ci również, jeśli chcesz użyj nazwy, której wcześniej używałeś na swoim koncie. I możesz to zrobić bez większych komplikacji, zamierzasz wejść na swoje konto na Facebooku tak, jak robisz to na co dzień. Następnie należy wejść w „Ustawienia konta” iw tym oknie wybrać opcję Ogólne.

Teraz obok sekcji „Nazwa” znajduje się opcja „Edytuj”, którą należy wybrać i może zostać wyświetlony komunikat. Co oznacza, że ​​zmieniłeś już nazwę tyle razy, ile jest to dozwolone. Ale nie martw się, po prostu wyświetl menu, które pokaże ci nazwy, których używałeś wcześniej.

Aby zakończyć, wystarczy wybrać jedną z nazw z listy i kliknąć opcję „Aktualizuj nazwę”. I w ten prosty sposób będziesz mógł użyć nazwy, której używałeś wcześniej na swoim koncie na Facebooku.

Dlaczego nie mogę zmienić swojej nazwy na Facebooku?

Jest kilka aspektów, które musisz wziąć pod uwagę i uszanować, kiedy chcesz zmienić nazwę Facebooka. Ponieważ jeśli nie zastosujesz się ściśle do nich, praktycznie niemożliwe będzie, abyś mógł przeprowadzić ten proces. A następnie wymienimy, co może się zdarzyć, że nie możesz zmienić swojego imienia i nazwiska.

sieci Facebook

  1. Jednym z najczęstszych problemów, jakie mają użytkownicy, jest: umieścić imię niedozwolone. Pamiętaj, że nie możesz używać fałszywego imienia lub nazwiska, które jest kojarzone z inną osobą, widzieliśmy to już wcześniej w tym artykule.
  2. Możliwe też, że myślisz, że Facebook pozwoli Ci zmienić imię, kiedy tylko zechcesz, a tak nie jest. Platforma będzie tylko zezwolić na maksymalnie trzy zmiany i to może być problem, że już osiągnąłeś ten szczyt.
  3. Innym powtarzającym się problemem jest chęć wprowadzenia zmiany przed upływem limitu czasu, który użytkownik musi wykonać przed ponowną zmianą nazwy. ten czas między zmianami wynosi zwykle 60 dni. Chociaż istnieje sposób na zmianę nazwy Facebooka przed upływem 60 dni.