Skip to content

Jak zmienić stronę główną swojego bloga w WordPress (przykład)

31 de styczeń de 2021

Jeśli zdecydowałeś się dołączyć do społeczności blogerów WordPress lub już jesteś jej częścią, ale nadal nie wiesz, jak w pełni ją skonfigurować, ten wpis jest dla Ciebie! Przedstawiamy przewodnik krok po kroku, jak zmienić stronę główną bloga w WordPress.

Platforma dla stron internetowych WordPress to świetna zabawa, pozwala modyfikować, dodawać i tworzyć treści, które chcesz opublikować na swój własny sposób.

Od zmiany lub usunięcia informacji o stopkach i praw autorskich po zmianę adresu URL administratora. WordPress przeszedł długą drogę i nie pozostawia bezradnych użytkowników.

W rzeczywistości każdego dnia jest dodawanych coraz więcej zarządzanych z niego blogów. Niezależnie od tego, czy są to osoby osobiste, firma, czy nawet instytucje, informacje, które możemy znaleźć w WordPress, są tak różnorodne, jak interesujące.

Ale chociaż to narzędzie nie jest tak naprawdę nowe, nadal istnieje wiele wątpliwości i ignorancji co do całego jego potencjału. Jeśli chcesz się w niej w pełni rozwinąć, ten samouczek przybliży Cię do tego celu.

Jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz dostosować, jest strona główna lub strona główna w Internecie, ponieważ to jest jej twarz. To, co wszyscy widzą od razu.

Mimo to możliwe, że uwierzyłeś, że nie ma sposobu, aby go zastąpić, ponieważ tutaj pokazujemy, że możliwe jest to i wiele więcej. Na przykład możesz wybrać spośród swoich postów, który chcesz wyróżnić.

Jak zmienić stronę główną swojego bloga w WordPress?

Teraz, jeśli chcemy zmienić stronę główną bloga w WordPress, kroki do wykonania są następujące:

Zawsze musisz być zalogowany na WordPress. Przyjrzymy się klapie znajdującej się po lewej stronie (ten panel, który wydaje się nieskończony, aw nim znajdziesz wszystko).

Wybierzemy „Strony”, co pokaże nam listę wszystkich stworzonych do tej pory stron. W rzeczywistości, możesz wybrać dowolny z nich mają być wyświetlane domyślnie.

W tym sensie nieco wyżej w panelu znajduje się opcja „Wpisy”, które można również zmodyfikować, aby były wyświetlane domyślnie.

Tak więc, sposobem na skonfigurowanie go jest przejście do „Wyglądu” i zaraz po nim „Personalizacja”.

Dzięki tym akcjom na ekranie będziemy mogli zobaczyć stronę, która jest wyświetlana domyślnie, zwana także startem lub startem sieci.

Aby móc zmienić to, co pokazujemy na początku, musisz kliknąć „Ustawienia okładki”, system da nam teraz dwie opcje tego, co pokazuje twoja okładka „Twoje najnowsze posty” i „Strona statyczna”, możesz wybrać między nimi.

Po wybraniu drugiej alternatywy wyświetli się w niej menu, pojawią się wszystkie posiadane przez nas wpisy. Z nich Wybieramy ten, który chcemy, aby był wyświetlany na stronie głównej.

Klikając, możemy rzucić okiem na wybraną przez nas stronę. Pozostaje tylko wybrać „Opublikuj”. Czekając chwilę, możemy przejść do strony głównej i zmodyfikować naszą główną okładkę.

Zmiana strony głównej Twojej witryny krok po kroku

Abyś mógł zobaczyć, że proces nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje, tutaj całkowicie podsumowujemy krok po kroku, abyś mógł zmienić stronę główną bloga w WordPress.To bułka z masłem.

wordpress

Wystarczy kliknąć następujące przyciski, w takiej kolejności, w jakiej pokazujemy:

  • Strony (w panelu głównym)
  • Wygląd
  • Nadać cechy osobiste
  • Ustawienia okładki

Następnie wybierz opcję, która pokazuje nam: „Strona statyczna”

Teraz tutaj wybierasz stronę, którą chcesz mieć w domu, publiczną i voila! Jak widać, jest to bardzo proste i dość szybkie.

A najlepsze jest to możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz lub potrzebujesz. Nie będziesz już mieć tego nudnego wstępnego wpisu na swojej stronie internetowej, możesz łatwo umieścić ten, który chcesz reprezentować. To zależy od Ciebie.

Aby przeczytać więcej takich artykułów, a nawet na różne tematy, które mogą Cię zainteresować w celu rozwiązania dowolnego problemu, wejdź na naszą stronę internetową i ucz się razem z nami.