Skip to content

Jak zmienić rozmiar tekstu w WhatsApp? – Konfiguracja Androida i iPhone’a

3 de luty de 2022

Komunikatory internetowe są w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Głównym czynnikiem wpływającym na ich szerokie zastosowanie jest potrzeba kontaktów towarzyskich z innymi. Moglbys to powiedziec aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych Najczęściej używany jest WhatsApp. Prawie wszyscy młodzi ludzie wolą WhatsApp, aby rozmawiać z innymi, a starszym osobom menu WhatsApp jest łatwe.

W tej aplikacji możesz zmień rozmiar tekstu. To ustawienie jest włączone w aplikacji, dzięki czemu osoby niedowidzące zwiększają rozmiar czcionki, aby bez problemów korzystać z WhatsApp. Krótko mówiąc, pokażemy, jak zmienić rozmiar czcionki w WhatsApp.

Jak zmienić rozmiar czcionki w jednym czacie WhatsApp?

Nie ma sposobu Zmień rozmiar czczionki jednego czatu w WhatsApp, jeśli zamierzasz zmienić rozmiar czcionki, musisz zmienić rozmiar czcionki wszystkich z nich. Jedynym sposobem na zwiększenie rozmiaru pojedynczego czatu WhatsApp jest korzystanie z WhatsApp Web.

W WhatsApp możesz wyznaczyć określony ton dla określonej grupy. Ten konkretny ton pomoże ci wiedzieć kiedy wiadomości są wysyłane do konkretnego miejsca.

Mówiąc więcej o WhatsApp, musisz pamiętać, że istnieje sposób na posiadanie dwóch kont WhatsApp na jednym telefonie komórkowym. Aplikacja WhatsApp nie ma jeszcze tej funkcji, ale istnieje sztuczka, która pozwala mieć dwa konta WhatsApp.

Co należy zrobić, aby zmienić rozmiar czcionki w całej aplikacji WhatsApp?

Jeśli chcesz zmienić rozmiar czcionki w aplikacji WhatsApp, musisz wykonać określone czynności. Możesz Zmień rozmiar czczionki tej aplikacji z jej wewnętrznych ustawień, a także z samych ustawień telefonu komórkowego.

Z samej aplikacji

Zmiana rozmiaru czcionki w aplikacji jest niezwykle prosta. Ten proces jest przeznaczony do Zmień rozmiar czczionki tylko z aplikacji WhatsApp:

 1. Uruchom komputer.
 2. Znajdź aplikację WhatsApp lub otwórz ją.
 3. Następnie naciśnij ikonę 3 kropek.
 4. W dodatkowych opcjach przejdź do sekcji „Ustawienia”.
 5. Następnie w sekcjach, które zobaczysz, zaznacz tę, która mówi „Czaty”.
 6. Następnie przejdź tam, gdzie jest napisane „Rozmiar czcionki”.
 7. Aby zakończyć, wybierz jeden z pokazanych tam rozmiarów i gotowe.

Należy zauważyć, że jeśli w jakimkolwiek przypadku chcesz mieć spokój i zamierzasz usuń swój WhatsAppmożna to zrobić bez utraty rozmów.

logo konfiguracji

Z ustawieniami telefonu komórkowego

Z ustawień mobilnych możesz również Zmień rozmiar czczionki, ale z ustawień zmienia się rozmiar czcionki dla wszystkich aplikacji. Jednak tylko aplikacje nie są zmieniane, ale menu telefonu komórkowego.

Jeśli chcesz zmień rozmiar czcionki nie tylko do WhatsApp, ale do wszystkich aplikacji Twojego telefonu komórkowego, musisz użyć zupełnie innej procedury niż ta, którą pokazaliśmy Ci wcześniej. W tym procesie musisz wprowadzić te same ustawienia mobilne.

Jaka jest procedura stosowania zmian rozmiaru czcionki we wszystkich Twoich aplikacjach?

Wcześniej mówiliśmy, że jest sposób, aby zmień rozmiar czcionki do wszystkich aplikacji Twojego telefonu komórkowego. Proces takiego działania będzie się zmieniał w zależności od systemu operacyjnego telefonu. Dlatego poniżej zobaczysz, jak zmienić rozmiar czcionki we wszystkich aplikacjach i systemie telefonu komórkowego.

Z urządzenia z systemem iOS

W telefonach z systemem iOS możesz wybrać aplikacje, do których chcesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar ze źródła:

 1. Uruchom telefon.
 2. Przejdź do ustawień.
 3. Przejdź do sekcji „Dostępność”.
 4. Następnie przejdź do ustawień każdej aplikacji.
 5. Dodaj wszystkie aplikacje, które chcesz.
 6. Po zakończeniu dodawania aplikacji przejdź do wyboru aplikacji, która najbardziej Cię interesuje.
 7. Dostosuj go i wybierz opcję „Nieco większy tekst”.

telefon komórkowy z ios

Jeśli masz problemy ze zwiększeniem rozmiaru czcionki w aplikacjach na telefon komórkowy, powinieneś udać się do pomocy technicznej iOS. Tam w tym miejscu będziesz mógł znaleźć to, czego potrzebujesz rozwiązać każdy problem które mają telefony komórkowe iPhone.

Jeśli masz telefon z Androidem

W przypadku telefonów komórkowych, które mają System operacyjny Androidproces zmiany rozmiaru aplikacji jest nieco inny niż na iPhonie:

 1. Uruchom telefon.
 2. Wprowadź ustawienia swojego telefonu komórkowego.
 3. Następnie przejdź do paska wyszukiwania.
 4. W wyszukiwaniu ustawień wpiszesz „Rozmiar czcionki”.
 5. Wpisz wynik tego wyszukiwania.
 6. Aby zakończyć, po prostu wybierz rozmiar czcionki i zapisz zmiany.

dołącz do naszego kanału telegram