Skip to content

Jak zmienić numer telefonu w aplikacji Viber z mojego telefonu komórkowego z Androidem w kilku krokach

5 de Maj de 2021

Viber jest jednym z najpopularniejsze platformy komunikacyjne i wszechstronny na obecnym rynku. Tak więc pomimo tego, że są na platformach aplikacji przez krótki czas, użytkownicy często porównują Viber z WhatsApp, ze względu na szeroką gamę funkcji dostępnych dla tego pierwszego.

Jedną z zalet Viber jest to, że pozwala zmień numer telefonu w aplikacji z urządzenia mobilnego z systemem Android w prosty sposób, jeśli uzyskałeś dostęp do nowego lub dołączyłeś do nowej firmy telekomunikacyjnej.

Z tego powodu pokażemy Ci przewodnik z prostymi krokami, które na to pozwolą zmienić numer telefonu w aplikacji Viber z telefonu komórkowego z Androidem łatwo.

Zmień numer telefonu Viber, jeśli używasz tego samego telefonu komórkowego z Androidem

Platforma Viber opracowała sposoby, dzięki którym możesz zmienić zarejestrowany numer telefonu na platformie łatwo z urządzenia z systemem Android, bez konieczności ponownego instalowania Viber na urządzeniu.

Aby to zrobić, musisz wejść do aplikacji i wybrać ikonę trzech poziomych linii w lewym górnym rogu okna startowego. Po wyświetleniu odpowiedniego menu musisz wejść w opcję „Ustawienia” a później w sekcji „Konto”.

Po uzyskaniu dostępu zauważysz, że jedną z dostępnych opcji jest „Zmień numer telefonu”, więc musisz wybrać tę opcję. Teraz w kolejnym oknie należy wybrać opcję „Nowy numer telefonu”. Tam będziesz musiał wprowadzić nowy numer, który ma Twój Android, a następnie potwierdzić go w nowym oknie, które się pojawi.

Na koniec musisz poczekać, aż otrzymasz kod dostępu Viber odpowiadający Twojemu numerowi telefonu, przez połączenie lub wiadomość, w zależności od wyboru. Więc kiedy wprowadzisz go w Viber, pomyślnie się zmienisz numer telefonu aplikacji z Twojego Androida.

Zmień numer telefonu Viber, jeśli używasz innego telefonu komórkowego z Androidem

Aplikacja Viber oferuje również opcję całkowicie zmień swoje konto w Viber na nowe urządzenie mobilne z systemem Android.

W takim przypadku musisz wejść do aplikacji Viber na swoim starym urządzeniu z Androidem i wybrać w niej opcję trzech linii znajdujących się w górnym rogu. Kiedy to zrobisz, musisz wybrać w dostępnym menu sekcję „Ustawienia”, „Konto” i na końcu do „Zmień numer telefonu”.

Teraz w tej sekcji musisz wybrać opcję „Nowy numer telefonu i nowe urządzenie”. Następnie musisz wybrać opcję „Kopia zapasowa”, aby zapisać dane odpowiadające Twojemu kontu na platformie Viber.

telefon z aplikacją viber

Później, gdy Viber tworzy kopię zapasową konta, skorzystaj z okazji, aby pobrać i zainstalować Viber na nowym urządzeniu, na które się przełączysz. Więc po zakończeniu procesu kopiowania powinieneś wprowadź nowy numer telefonu chcesz połączyć się z platformą Viber na swoim nowym urządzeniu.

Wreszcie otrzymasz odpowiedni kod weryfikacyjny i musisz go wprowadzić w odpowiedniej sekcji platformy Viber na nowym urządzeniu.

Co stanie się z Twoim kontem Viber po zmianie numeru telefonu?

Viber jest zwykle dość rygorystyczny pod względem bezpieczeństwo i prywatność na kontach odpowiednich użytkowników platformy. Dlatego Viber zwykle obejmuje każdą cechę konta, gdy użytkownik decyduje się na zmianę numeru telefonu lub urządzenia mobilnego.

W ten sposób w przypadku kredytu, który miałeś na swoim poprzednim koncie Viber, będziesz musiał otrzymać kod z platformy do przelać środki na nowe konto. Jeśli więc chcesz nadal korzystać z płatnej subskrypcji Viber lub usługi naklejek, możesz przywrócić te cechy w ustawieniach.

Aby to zrobić, musisz przejść do sekcji ustawień konta i wybrać opcję „Kup”. Musisz wybierz sekcję „Przywróć” aby uzyskać do nich dostęp z nowego urządzenia.

W przypadku czatów z poprzedniego konta, utwórz kopię zapasową, którą możesz przywrócić na nowe konto. Z drugiej strony, jeśli chodzi o kontakty, powinieneś wiedzieć, że zostaną powiadomieni o zmianie numeru telefonu w Viber.