Skip to content

Jak zmienić kolory obrazu za pomocą After Effects, aby wyglądał inaczej

16 de kwiecień de 2021

Czy mogę zmienić lub zmodyfikuj kolory obrazu za pomocą edytora After Effects? Jak mogę odwrócić kolory i tony obrazu lub fotografii? Czego potrzebuję, aby zmodyfikować kolory i tony obrazu w programie After Effects?

Nowy Narzędziem Adobe jest After Effects, jest to narzędzie do przeprowadzania dowolnego rodzaju edycji, jednak jest wykorzystywane głównie do produkcji wideo lub animacji graficznych, dzięki After Effects możliwe jest stworzenie kinowej animacji płatności 4D, tworzenie postaci, wykonywanie animacji w 2D, 3D, anime sformatować lub przyspieszyć lub spowolnić wideo.

Jeden z najlepsze narzędzia i funkcje dostępne w programie After Effects polega na całkowitej zmianie kolorów obrazu, aby wyglądał inaczej niż w wersji oryginalnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmieniać kolory obrazu lub dowolnego obiektu w filmie za pomocą After Effects, dzisiaj wyjaśnimy Ci to krok po kroku.

Jak zmienić kolory obrazu za pomocą After Effects?

Zmiana kolorów obrazu lub wideo za pomocą Adobe After Effects jest niezwykle prosta i użyteczna, ponieważ w wielu przypadkach możesz poprawić swoje klipy lub ujęcia nawet o 85%. Pierwszym krokiem do zmiany kolorów obrazu jest otwórz edytor After Effects.

Dzięki Edytor After Effects Nie będzie konieczne pobieranie dodatkowych narzędzi ani wtyczek, aby móc zmieniać kolory obrazu, ponadto, jeśli zmienisz kolory wideo, After Effects umożliwia wyeksportowanie wideo z przezroczystym tłem.

Gdy jesteś w programie After Effects, musisz utworzyć nową kompozycję i wybrać obraz lub wideo, na które chcesz zmienić kolory. Następnie należy przejść do wyszukiwarki „Efekty” i kliknąć efekt „Zmień na kolor”. Ważne jest, aby wybrać efekt „Zmień na kolor”, a nie „Zmień kolor”.

Po wybraniu efektu „Zmień na kolor” musisz przeciągnąć to do swojego obszaru roboczego, w ten sposób nowa ścieżka do edycji i ustawień pojawi się po lewej stronie ekranu.

Kroki, aby zastosować efekt „Zmień na kolor” i zmienić kolory obrazu lub wideo

Zmiana kolorów obrazu lub wideo jest dość łatwa dzięki efektowi „Zmień na kolor” w programie Adobe After Effects. Plik Edytor After Effects Ma dość kompletny i łatwy do zastosowania pasek narzędzi, a dzięki kompletności After Effects możliwe jest tworzenie efektów wideo za pomocą FaceApp.

Po wybraniu efektu „Zmień na kolor”Na ścieżce edycji lub ustawień kliknij ikonę zakraplacza i wybierz nowy kolor, który chcesz zastosować do obrazu lub wideo.

Następnie wystarczy kliknąć obiekt lub obszar, który chcesz zmienić, a After Effects automatycznie zastosuje nowy kolor.

Kroki edycji z efektem „Zmień na kolor” w programie After Effects

Jeśli podczas zmiany koloru obrazu lub wideo w edytorze After Effects pojawiają się ślady starego koloru, możesz to poprawić za pomocą narzędzia After Effects „Hue”, to jest po lewej stronie edytora.

po efektach zmieniają się różne kolory

Aby usunąć resztki starego koloru, wystarczy nacisnąć przycisk symbol „+” obok „Odcień” do poziomu, na którym oryginalny kolor nie jest zauważalny. Z kolei możesz poprawić płynność obrazu, aby był bardziej naturalny.

W ten sposób tylko naciśnij kliknięcie będzie zmodyfikował kolor obiektu na obrazie lub filmie. Wskazówka, aby obraz wyglądał bardziej naturalnie lub realistycznie, polega na wyborze koloru, po wybraniu tego i znalezieniu w ustawieniach zaleca się, aby nie wybierać jego odcieni na krawędziach.

Jeśli wybierzesz kolor na lewej krawędzi, ton będzie bardzo rozmyty, jeśli zrobisz to prawą stroną tak nabierze „jaskrawego” odcienia.