Skip to content

Jak zmienić ikony aplikacji na Androida lub iPhone’a za pomocą programu uruchamiającego

20 de październik de 2022

Urządzenia mobilne z Androidem mają ogromną przewagę nad innymi systemami operacyjnymi i jest to dość oczywiste: mamy możliwość dostosuj absolutnie wszystkie z nich. To pozwala nam mieć poczucie oryginalności na wszystkich naszych urządzeniach, dzięki czemu jest to znacznie przyjemniejsze doświadczenie. Istnieje nawet nieskończona liczba aplikacji, które są przeznaczone wyłącznie do pełnej personalizacji urządzenia z systemem Android.

Możesz modyfikować między innymi program uruchamiający, tło, wygląd, rozmiar, styl, skróty, czcionkę, kolor, cienie i ikony. Jak widać, prawie wszystko można dostosować, mając urządzenie z systemem Android lub iPhone. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, dzisiaj nauczymy Cię, jak w łatwy i szybki sposób zmieniać ikony aplikacji na Androidzie lub iPhonie.

Kroki, aby zmienić ikony Androida lub iPhone’a za pomocą programu uruchamiającego

Jeśli chcesz zmienić ikony aplikacji na ekranie głównym, musisz mieć funkcję wyrzutnia. Na szczęście istnieje wiele aplikacji uruchamiających. Sklep Play Co Nova Launcher, Action Launcher, Lawnchair Launcher i Evie launcher. Każda z tych aplikacji służy do realizacji naszych celów i prostego dostosowania naszych urządzeń.

  • Po zainstalowaniu programu uruchamiającego musisz nacisnąć przycisk Start urządzenia i wybrać domyślny program uruchamiający. Po tej akcji masz możliwość pobrania pakietu ikon zaproponowanych w katalogu, które uważasz za najbardziej atrakcyjne, dostosowując je zgodnie z własnymi upodobaniami.
  • Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pozostawić pusty obszar pulpitu wciśnięty na kilka sekund, aby aktywować opcję konfiguracji launchera.
  • Teraz powinieneś poszukać opcji w sekcji, która mówi Wygląd zewnętrzny zarówno Estetyczny.
  • Następnie powinieneś poszukać opcji, która mówi zmień ikony lub coś podobnego do tego. W ten sposób pojawią się wszystkie opcje, które musisz zmienić ikony urządzenia mobilnego zgodnie z twoją kreatywnością.
  • Po wybraniu każdej z ikon, których zamierzasz użyć, zmienią się one automatycznie na Twoim urządzeniu. Nie musisz ponownie uruchamiać urządzenia mobilnego ani nic podobnego.

zmień ikony android iphone

Jak dostosować konkretną ikonę aplikacji na Androida?

Czasami używamy aplikacji na naszym urządzeniu znacznie częściej niż innych, które pobraliśmy. Jeśli chcesz dostosować tę aplikację, możesz zmienić tylko określoną ikonę, jeśli nie chcesz zmieniać wszystkich motywów i ikon telefonu. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące proste kroki:

  • Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, jest wyszukanie konkretnej ikony, którą chcesz zmienić. Kiedy go znajdziesz, musisz przytrzymać go przez kilka sekund, aż na ekranie pojawi się nowe menu, w którym zobaczysz funkcję, która mówi „Edytować”.
  • Teraz musisz kliknąć ikonę, aby otworzyć nowe okno, w którym pozwoli ci dostosować daną ikonę.
  • Musisz wybrać jedną z ikon, które już zainstalowałeś przez daną wyrzutnię.
  • Po zaakceptowaniu zobaczysz, że ikona zmieniła się natychmiast po dostosowaniu. Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody, nie musisz ponownie uruchamiać urządzenia mobilnego, aby zmiany zaczęły obowiązywać natychmiast.

Zaletą zmień ikony W ten sposób jest to tak proste, że każdy może to zrobić bez większych ceremonii. Nie musisz mieć wielkiej wiedzy na temat Androida lub iPhone’a, nawet technologii, aby móc dostosować swój system operacyjny w najbardziej oryginalny sposób. Wszystko to dzięki nieskończonej liczbie aplikacji, które pozwalają nam zrobić wszystko w prosty sposób dla wszystkich typów użytkowników.

Podobnie w sklepie Google można znaleźć niezliczoną ilość programów uruchamiających, niektóre bardziej skomplikowane w obsłudze niż inne. Należy pamiętać, że jeśli Twoje urządzenie mobilne nie jest zbyt wydajne, a pobrany program uruchamiający zużywa dużo zasobów, może działać nieregularnie i być nieco wolniejszy. W ten sam sposób, jeśli pobrany program uruchamiający jest lekki, może to nawet ogólnie poprawić wydajność urządzenia.

Czy te informacje były przydatne? Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach, chętnie je przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram