Skip to content

Jak zmienić hasło do Instagrama, jeśli go zapomniałem — szybko i łatwo?

26 de styczeń de 2022

Problemem, który bardzo często zdarza się użytkownikom portali społecznościowych, jest zapomnij hasła dostępu do dowolnego konta w sieci społecznościowej. Dzieje się tak ze względu na dużą liczbę kont, które ma wielu użytkowników, a każde z tych kont ma różne hasła dostępu.

Dlatego bardzo łatwo jest popełnić błędy lub pomylić hasła dostępu i w końcu zapomnieć hasła do internetowego konta bankowego, strony internetowej lub sieci społecznościowej. Dzisiaj dowiesz się, jak przywrócić hasło do Instagrama, jeśli go zapomniałeś.

Jakie dane są potrzebne, aby móc odzyskać dostęp do konta na Instagramie?

Jeśli jesteś jak zdecydowana większość użytkowników Instagrama, po dodaniu konta do swojego telefonu komórkowego całkowicie zapominają hasła dostępu, to jest coś, co zdarza się wielu ludziomze względu na to, że nie muszą ponownie wpisywać hasła przy wejściu do wspomnianej sieci społecznościowej, ponieważ dane wejściowe są rejestrowane i zapisywane w aplikacji mobilnej Instagram.

Niektórzy użytkownicy używają jednak łatwych do zapamiętania haseł strategicznych, oprócz tego, wielu poświęca czas na zapisanie hasła logowania w jakiejś kopii zapasowej, na wypadek, gdyby to zdarzenie miało się wydarzyć. Ale jeśli jesteś jak zdecydowana większość użytkowników mediów społecznościowych, nie zapiszesz żadnych kopii zapasowych haseł.

Najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz, aby odzyskać swoje konto na Instagramie, jest e-mail, którego użyłeś na początku, kiedy otwierałeś kontoten kluczowy adres e-mail, aby móc odzyskać konto, ponieważ dzięki niemu platforma będzie mogła zweryfikować, czy jest to prawowity właściciel konta, który chce odzyskać hasło i nie jest obcy.

Drugą rzeczą, którą musisz mieć, jest dobre połączenie internetowe, Wi-Fi lub dane mobilne, ponieważ platforma Instagram zużywa dużo połączenia internetowego i konieczne jest również sprawdzenie, czy jest to właściciel konta, który chce odzyskać to.

Jakie kroki należy wykonać, aby zresetować hasło do Instagrama, jeśli je zapomniałeś?

To kilka prostych kroków, które musisz wykonać, pamiętaj przede wszystkim, aby e-mail, za pomocą którego założyłeś konto, miał na początku, oprócz tego, spróbuj otworzyć pocztę na jakimś urządzeniu, ponieważ będzie to ten, który posłuży do sprawdzenia, czy faktycznie jesteś prawowitym właścicielem konta i nie jest to obcy.

Z urządzenia z systemem iOS

Procedura, którą musisz wykonać, jest bardzo prosta, pierwszą rzeczą jest otwarcie aplikacji Instagram, znajdującej się w sekcji, w której musisz wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło dostępu, kliknij opcję „uzyskaj pomoc” będzie to po prawej stronie pytania, które będzie brzmiało „zapomniałeś swoich unikalnych danych sekcji”.

Wchodząc tam, przeniesie Cię do innego okna, w którym pojawi się e-mail powiązany z kontem na Instagramie, musisz kliknąć opcję „Dalej”. Bardzo dobrze, w tym momencie pojawi się kilka opcji dostępu do twojego konta:

  1. Wyślij e-mail; Na adres e-mail powiązany z kontem Instagram zostanie wysłany link dostępu.
  2. Wyślij SMS: wiadomość tekstowa zostanie wysłana na numer telefonu powiązany z kontem.
  3. Sekcja startowa z Facebookiem: w tym przypadku musisz mieć otwarte konto Facebook na urządzeniu, platforma wykona analizę i jeśli będzie poprawna, przejdzie do sekcji zmiany hasła.

zresetuj hasło do konta na Instagramie

W przypadku pierwszej opcji otrzymasz wiadomość e-mail, w której pojawią się dwie opcje, pierwsza to wejście na konto bez zmiany hasła a drugim jest zmiana hasła dostępu.

Z kolei w przypadku opcji SMS otrzymasz kod dostępu, który musisz przetestować, aby uzyskać dostęp do zmiany hasła.

Za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android

W przypadku telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android procedura wygląda następująco: tak samo jak w przypadku urządzeń iPhonemusisz kliknąć sekcję „uzyskaj pomoc”, tam zobaczysz e-mail powiązany z Twoim kontem na Instagramie, a następnie zobaczysz trzy opcje, które możesz wybrać, aby zmienić hasło lub wejść na swoje konto na Instagramie.

Możesz wybrać najbardziej niezawodną opcję, jaką masz, w przypadku poczty e-mail musisz mieć otwartą wiadomość e-mail, ponieważ pojawi się tam link dostępu. Z drugiej strony w przypadku przywracania z kontem na Facebooku musisz mieć otwarte konto Facebook na urządzeniu i wreszcie, w przypadku wiadomości tekstowej, musisz mieć SIM Car o numerze telefonu, który jest powiązany z Twoim kontem na Instagramie.

Korzystanie z serwisu Instagram

W pierwszym kroku poszukaj strony Instagram, będąc tam, kliknij opcję „Zapomniałeś hasła” tam poprosi Cię wyłącznie o e-mail, który powiązałeś z kontem, tam otrzymasz e-mail z linkiem dostępu do konta.

instagramowa strona internetowa

Będziesz mieć dwie opcje, tak jak w aplikacji na telefon komórkowy. Pierwsza opcja to „wpisz jako @ktoś” tam możesz wejść na swoje konto bez zmiany hasła, druga to „zmień hasło” tam przeniesie Cię do sekcji, w której musisz wpisać swoje nowe hasło dostępu.

Jak możesz uniknąć ponownej utraty dostępu do swojego konta na Instagramie z powodu jego hasła?

Po odzyskaniu hasła, korzystając z różnych metod odzyskiwania, po ponownym otwarciu konta na Instagramie, Otrzymasz opcję „zapisz dane” Uzyskując dostęp do tej opcji, dane startowe sekcji konta zostaną zarejestrowane na urządzeniu. Należy zauważyć, że zaleca się to robić tylko na urządzeniu osobistym. Inną opcją, z której możesz skorzystać, jest wykonanie kopii zapasowej hasła w bezpiecznym miejscu, gdzie możesz je zapamiętać.

dołącz do naszego kanału telegram