Skip to content

Jak zmienić hasło do Facebooka z telefonu komórkowego lub komputera, jeśli go zapomniałem?

27 de grudzień de 2022

Użytkownicy Facebooka mogą chcieć rozważyć zmianę hasła z wielu powodów. Albo z prostego faktu, że zapomnieli hasła, albo chcą je zmienić ze względów bezpieczeństwa. Nawet jeśli firma nie inicjuje resetowania hasła po potwierdzeniu, że pozostawiła setki milionów haseł udostępnionych pracownikom wewnętrznym. W ten sam sposób wolą je zmieniać.

Facebook potwierdził, że niektóre hasła były przechowywane w czytelnym formacie, niezaszyfrowany, ale powiedział, że problem został rozwiązany. Firma stwierdziła również, że nie ma dowodów na to, że ktoś spoza firmy miał dostęp do haseł lub że pracownicy Facebooka uzyskali do nich nieuprawniony dostęp.

Kiedy ostatnio zmieniałeś swoje hasło do Facebooka? Chociaż zbyt częsta zmiana hasła ma swoje zalety i wady, zdecydowanie nie jest najlepszą praktyką używanie tego samego hasła, co podczas tworzenia konta osiem lat temu.

Ile innych stron, kont i portali internetowych oprócz Facebooka ma to samo hasło? Ponownie, jeśli odpowiedziałeś cokolwiek innego niż „zero”, nie postępujesz zgodnie z radami ekspertów ds. Bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, czy zostałeś zhakowany, martwisz się, że zostaniesz zhakowany, czy po prostu chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Internecie, teraz może być dobry moment na zmianę hasła do Facebooka.

Jak zmienić hasło do Facebooka?

Zmiana hasła do Facebooka to bezbolesne zadanie. Po prostu postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami krok po kroku poniżej.

Uwaga: te instrukcje dotyczą tylko internetowej wersji Facebooka.

  • Wejdź na facebook.com.
  • Wprowadź swoje dane logowania.
  • Kliknij małą strzałkę w prawym górnym rogu ekranu.
  • Z menu rozwijanego wybierz Ustawienia.
  • W lewym panelu wybierz Zabezpieczenia i Zaloguj się.
  • Przewiń w dół do sekcji Logowanie i kliknij Zmień hasło.
  • Wpisz swoje stare hasło w odpowiednim polu.
  • Wybierz nowe silne hasło i wprowadź je dwukrotnie.
  • Kliknij Zapisz zmiany.

Jak zmienić hasło z urządzenia mobilnego?

Aby zmienić hasło za pomocą aplikacji mobilnej Facebook w celu zwiększenia bezpieczeństwa, dotknij ikony hamburgera (wygląda jak trzy poziome linie) w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie przewiń w dół do „Ustawienia i prywatność” i dotknij „Ustawienia”.

Zobaczysz wtedy opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”, która zawiera ustawienia zmiany haseł. Stuknij Zmień hasło, które znajduje się tuż pod sekcją „ZALOGUJ SIĘ”.

Wprowadź swoje aktualne hasło w górnym polu, Wpisz nowe hasło w następnym polu, Wpisz ponownie nowe hasło w dolnym polu i na koniec naciśnij Zapisz zmiany. I gotowy TyTwoje hasło do Facebooka zostało pomyślnie zmienione.

zmienić hasło do facebooka

Jeśli nie znasz hasła (lub wylogowałeś się już z sieci społecznościowej), możesz po prostu wybrać opcję „zapomniałem hasła” na stronie logowania. Wprowadź adres e-mail, numer telefonu komórkowego, imię i nazwisko lub nazwę użytkownika powiązaną z kontem i kliknij Szukaj.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a hasło zostanie zresetowane, z instrukcjami śledzenia wysłanymi na Twój adres e-mail. To z łatwością poprowadzi Cię do tego, co powinieneś zrobić bez żadnego problemu.

I pamiętaj, jeśli masz trudności z zapamiętaniem kilku skomplikowanych haseł, możesz użyć menedżera haseł, aby ułatwić ten proces. Nie jest źle, że hasło jest od czasu do czasu zmieniane, ponieważ gwarantuje to raczej znacznie większe bezpieczeństwo naszych informacji w tej sieci społecznościowej. Spróbuj jednak postępować zgodnie z naszymi instrukcjami, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Czy te informacje okazały się przydatne? Zostaw nam komentarz, chętnie go przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram