Skip to content

Jak zmienić domyślne aplikacje, które otwierają pliki w systemie Android

12 de marzec de 2021

System operacyjny Android jest całkiem kompletny i obecnie integruje wiele funkcji, które wcześniej były obecne tylko na komputerach. To powiedziawszy jest w przypadku domyślnych aplikacji, dziś dowiesz się, jak zmienić domyślne aplikacje, które otwierają pliki na Androidzie.

Zmiana domyślnych aplikacji może być bardzo pomocna, jeśli chcesz z nich skorzystać inny program do otwierania plików. Dziś nauczysz się właściwej metody wprowadzania tej zmiany bez większych niedogodności.

Jakie są domyślne aplikacje?

Jeśli masz pytania dotyczące domyślnych aplikacji Twojego urządzenia z systemem Android, nie martw się tutaj, dowiesz się dokładnie, czym one są. Coś, co powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz dostosuj swoje urządzenie do twoich upodobań.

Domyślnymi aplikacjami są faktycznie te aplikacje, które otwierają się domyślnie podczas próby otwarcia określonego łącza, pliku lub dokumentu. Na przykład, jeśli otworzysz witrynę internetową i domyślnie otwiera się ona w przeglądarce Chrome, możesz zmienić domyślną przeglądarkę na telefonie komórkowym z systemem Android i otworzyć łącze w innej wybranej przeglądarce.

W każdym razie może to być denerwujące, jeśli masz inne aplikacje przeznaczone do tego celu. W takich przypadkach należy zmienić domyślne aplikacje. Dziś dowiesz się, jak usunąć domyślne aplikacje i zmień je na Androidzie.

Jak zmienić domyślne aplikacje, które otwierają pliki na Androida

Przedstawiona nam podstawowa opcja, urządzenia z Androidem, pozwala nam na zmianę podstawowych domyślnych aplikacji naszego systemu. Jeśli chcesz łatwo wprowadzić tę zmianę, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do opcji Oprawa na urządzeniu z Androidem. Chociaż może się to różnić w niektórych przypadkach, procedura jest zwykle taka sama.
  2. włączyć Aplikacje, W prawej górnej części ekranu znajdziesz trzy punkty, dzięki którym uzyskasz dostęp do innych opcji obecnych w tej sekcji. Kliknij zakładkę Domyślne aplikacje.
  3. W tej sekcji możesz zmienić Aplikacje domyślne dla niektórych funkcji, takich jak domyślna przeglądarka, domyślne aplikacje lub usługi przesyłania wiadomości.

Ta metoda jest szczególnie przydatna w przypadku podstawowych funkcji obecnych w naszych urządzeniach z Androidem. Korzystając z niego, możesz zmienić domyślne opcje obecne w telefonie komórkowym, odpowiednio go dostosowując.

Mimo to konieczne będzie korzystanie z innych aplikacji, zanim to nastąpi, najlepiej znać najlepsze aplikacje do otwierania plików na Androidzie i zastępowanie starych lepszymi.

Domyślnie usuń aplikacje domyślne

Jeśli nie możesz znaleźć funkcji, którą chcesz usunąć z opcji domyślnych, musisz wykonać procedurę, lokalizując aplikację, która zostanie automatycznie otwarta. Ten proces jest dość prosty, ale musisz zdawać sobie sprawę z tej domyślnej aplikacji, którą chcesz wyłączyć.

Chociaż powyższa metoda może być przydatna do podstawowych celów, nie pokaże wszystkich funkcji, które możesz chcieć zmienić. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj poniższe czynności.

  1. Przejdź najpierw do opcji Oprawa.
  2. Teraz poszukaj sekcji Aplikacje, w takim przypadku musisz być świadomy, która aplikacja zajmuje tę domyślną funkcję, na przykład załóżmy, że odwołujesz się do galerii, a następnie przejdź do aplikacji.
  3. U dołu opcja Ustaw jako domyślne, Kliknij tutaj.
  4. Na ekranie pojawi się, że aplikacja jest domyślną opcją dla niektórych funkcji. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk Pozbyć się domyślna.

Domyślne ustawienia Androida

Ta metoda jest szczególnie przydatna w przypadku, gdy pobrałeś bardziej wydajną aplikację niż ta, która jest domyślnie dostępna w systemie. W ten sposób możesz sprawić, że następnym razem, gdy otworzysz plik, będzie działać z nową aplikacją.

W każdym razie warto zwrócić uwagę na zalecenie, na przykład istnieje możliwość otwierania wszelkiego rodzaju plików na telefonach z systemem Android, jeśli znane są odpowiednie sztuczki, możliwość poprawy wydajności i możliwości komputera

Zmień domyślne aplikacje

Proces zmiany domyślnych aplikacji nie jest skomplikowany. Po usunięciu poprzedniej domyślnej aplikacji wystarczy ponownie otworzyć ten plik, łącze lub dokument i wybrać domyślna aplikacja, którą chcesz.

Po wykonaniu poprzednich kroków wszystko, co musisz zrobić, to zakończyć porządkowanie systemu. W tym celu zalecamy takie metody, jak organizowanie aplikacji na Androida według sekcji, które pozwolą ci znacznie łatwiej poruszać się po telefonie komórkowym

dołącz do naszego kanału telegram