Skip to content

Jak zmienić datę i godzinę mojego telefonu z Androidem lub iPhone’a?

3 de luty de 2022

Wszystkie telefony komórkowe, zarówno inteligentne, jak i kluczowe, muszą mieć data i godzina w czasie rzeczywistym dobrze pracować. Jeśli smartfony mają nieprawidłową datę, ich aplikacje zaczynają się zawieszać, a niektóre z ich procesów przestają działać tylko dlatego, że data jest nieprawidłowa.

Kiedy przenosisz się z jednego miasta do drugiego lub z jednego kraju do drugiego, data i godzina nie będą takie same, więc będziesz musiał zmień datę i godzinę w telefonie. Później pokażemy, jak zmienić datę i godzinę w telefonie komórkowym iPhone i telefonie komórkowym z systemem iOS.

Co należy zrobić, aby zmienić datę i godzinę urządzenia z systemem Android?

Jeśli chcesz zmienić datę i godzinę na telefonie z Androidem, możesz zrób to ręcznie aby wszystko było dokładniejsze. Proces zmiany czasu na telefonie z systemem Android składa się z co najmniej dwóch części. Te dwie części to zmiana daty i godziny oraz zmiana strefy czasowej.

Kroki, aby wejść do menu ustawień

Pierwsza część procesu składa się z czegoś prostego, czyli: zmienić „mobilną datę i godzinę”. Odbywa się to w następujący sposób:

 1. Włącz telefon.
 2. Uzyskaj dostęp do ustawień systemu.
 3. Poszukaj opcji, która mówi „Data i godzina”.
 4. W tej sekcji zaznacz opcję „Ręcznie”.
 5. Aby zakończyć, przejdź do dostosowania daty i godziny w telefonie komórkowym

Z tym byłoby skończone pierwsza część procesu zmienić datę i godzinę w telefonie komórkowym. Mówiąc więcej o Androidzie, musisz wiedzieć, że telefony komórkowe wyposażone w ten system mogą usunąć całą pamięć podręczną i dane, które posiadają.

Procedura zmiany strefy czasowej

Druga część procesu polega na dostosowaniu strefy czasowej do miejsca, w którym mieszkasz. Ustawienie strefy czasowej jest bardzo ważne, ponieważ pomoże ci to nauczyć się użyj stylu czasu który jest używany w miejscu, w którym mieszkasz. Oto jak zmienić strefę czasową w systemie Android:

 1. Włącz telefon komórkowy.
 2. Znajdź aplikację „Zegar” i wprowadź ją.
 3. Następnie w tej aplikacji przejdź do ustawień.
 4. Aby zakończyć, wybierz opcję „Zmień datę i godzinę” i zmodyfikuj strefę czasową.

Kiedy skończysz to wszystko, możesz poświęcić trochę czasu na naukę robienia ruchomych zdjęć za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android i iOS. Zaletą tych zdjęć jest to, że mając je w pamięci telefonu komórkowego, możesz zamontuj lub prześlij w historii ulubionej sieci społecznościowej. Obecnie wszystkie platformy społecznościowe i komunikacyjne umożliwiają przesyłanie zdjęć tej klasy.

osoba patrząca na godzinę na zegarze

Nawiasem mówiąc, w przypadku telefonów komórkowych z systemem Android i iOS możesz korzystać z aplikacji Spotify w trybie „Offline”, aby słuchać muzyki bez konieczności Połącz z internetem. Ponadto, nie będąc połączonym z Internetem za pomocą konta Spotify, inna osoba, która posiada dane dostępowe, będzie mogła korzystać z konta.

Jak ustawić datę i godzinę swojego iPhone’a?

Pokazano już, jak dostosować datę, godzinę i strefę czasową telefonów z Androidem. To, co teraz dotyka, to proces, który pozwala zmień datę i godzinę w telefonie iPhone iOS:

 1. Włącz telefon komórkowy.
 2. Wprowadź ustawienia mobilne.
 3. Przejdź do sekcji „Ogólne”.
 4. W sekcji „Ogólne” wybierz opcję „Data i godzina”.
 5. Na koniec włącz ręczną zmianę czasu i samodzielnie zmodyfikuj datę i godzinę.

Kiedykolwiek czas Twój telefon komórkowy iPhone nieprawidłowe, możesz to zmienić, korzystając z powyższego procesu. Jeśli Twój telefon zawsze ma problemy z datą i godziną, powinieneś udać się na stronę pomocy technicznej iPhone’a.

Jak krok po kroku włączyć automatyczną aktualizację czasu w telefonie komórkowym?

Jeśli data telefonu komórkowego jest nieprawidłowa, może to być: ustaw datę i godzinę ręcznie lub też automatycznie. Aby data i godzina w telefonie komórkowym były aktualizowane automatycznie, musisz włączyć tę funkcję.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

Jeśli masz urządzenie z systemem iOS

Z telefonami komórkowymi z systemem iOS możesz aktywuj tę funkcję automatyczna data i godzina. Zwróć uwagę na następny proces, aby zobaczyć, jak to się robi:

 1. Włącz telefon komórkowy.
 2. Uzyskaj dostęp do ustawień telefonu komórkowego.
 3. W ustawieniach przejdź do sekcji „Ogólne”.
 4. W ramach ogólnych wybierz opcję „Data i godzina”.
 5. Na koniec włącz funkcję „Automatyczna regulacja” i gotowe.

W ustawieniach Androida

Na telefonach komórkowych, które mają System Android Możesz również aktywować tę funkcję. Zobacz, jak włączone jest automatyczne dostosowywanie daty i godziny:

 1. Włącz telefon komórkowy.
 2. Wprowadź ustawienia mobilne.
 3. Następnie wybierz sekcję „Data i godzina”.
 4. Aby zakończyć, kliknij opcję „Automatycznie” i to wszystko.

dołącz do naszego kanału telegram