Skip to content

Jak zmienić czcionkę lub literę mojego Androida Mobile bez rootowania krok po kroku

16 de listopad de 2022

Wszyscy w pewnym momencie mamy dość ciągłego oglądania tego samego na naszym telefonie komórkowym, dlatego zawsze szukamy programu uruchamiającego, aby zmienić interfejs, tapeta jest ciągle zmieniana, aw niektórych przypadkach zmienia się również czcionka. Jest wielu ludzi, którzy chcą zmienić czcionkę swojego telefonu komórkowego z systemem operacyjnym Android, ale wielkie pytanie, które wielu sobie zadaje, czy można to zrobić bez trzeba mieć uprawnienia roota?

W rzeczywistości zmiana czcionki jest coraz mniej poszukiwana, ponieważ jest wielu, którzy uważają, że nie jest to możliwe, gdy istnieje kilka sposobów, aby to zrobić bez konieczności rootowania. Ale nie wszystkie Androidy to potrafią zmień czcionkę urządzenia bez rootowaniaZ tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, które z nich nie są, a które są. Poniżej dowiesz się, które telefony są kompatybilne i co najważniejsze, jak zmienić czcionkę bez rootowania na Androidzie.

zmień czcionkę bez rootowania

Istnieje wiele sposobów zmiany czcionki, więc jeśli jeden nie działa, możesz spróbować z drugim nie ma problemu.

Kompatybilne telefony

Istnieje kilku producentów, którzy zawierają różne warstwy dostosowywania w ustawieniach, a jednym z nich jest możliwość zmiany czcionki. Samsunga, Xiaomi, Huawei, HTC i LG mieć taką opcję i żeby móc z niej skorzystać trzeba przejdź do Ustawień, a następnie Wyświetl a następnie Zmień czcionkę lub w każdym razie Rozmiar litery. Ale jest wiele telefonów komórkowych, które nie mają takiej możliwości, dlatego powiem ci inne metody, których możesz użyć do zmiany czcionki na urządzeniu z Androidem.

Zmień czcionkę za pomocą aplikacji

Istnieje wiele aplikacji, które dają możliwość zmień czcionkę i jego rozmiar, problem polega na tym, że większość nie jest kompatybilna z kilkoma modelami, ale z niektórymi konkretnymi, zalecamy ten iFont ponieważ nie wymaga rootowania dla niektórych marek, takich jak Samsunga, Xiaomi, Meizu czy Huawei, najlepsze jest to, że działa dobrze i jest bezpłatne. Jeśli chcesz pobrać tę aplikację, wystarczy kliknąć poniższy link, który przeniesie Cię bezpośrednio do Sklepu Play.

Użyj programu uruchamiającego innej firmy

Jeśli masz telefon komórkowy z Androidem, który nie pozwala na zmianę litery, możesz to łatwo zrobić za pomocą programu uruchamiającego innej firmy. W rzeczywistości jest to bardzo dobra opcja, ponieważ można to przyspieszyć i ułatwić. W sklepie dostępnych jest wiele programów uruchamiających, które są bardzo dobre, takie jak Nova Launcher i Go Launcher EX.

jak możesz zauważyć istnieje możliwość zmiany czcionki bez konieczności rootowania telefonu komórkowego, to prawda, że ​​​​musisz użyć programu uruchamiającego lub aplikacji, aby móc to zrobić, ale jesteśmy „uratowani” przed koniecznością przeprowadzenia procesu rootowania telefonu komórkowego.

Po co zmieniać litery i rozmiar czcionki?

Możesz zmienić czcionkę lub krój pisma systemu Android, aby nadać mu odrobinę osobowości. A czcionka może być bardzo twórczy lub sprytny, ale jeśli nie jest czytelny, może zepsuć prezentację użytkownika.

zmień czcionki na Androida

możesz zmienić literę ma na sobie program uruchamiający aplikację lub ogólnosystemową czcionką, ponieważ typografia musi być wyraźna i przyjemna dla oka. Istnieje prosta metoda, która nie wymaga uprawnień administratora ani administratora, aby zmienić domyślną czcionkę naszego urządzenie android.

The Domyślna czcionka Możesz to zmienić w menu ustawień w «Wyświetlacz -> Style i tapety«. Oto 4 gotowe style, jest też możliwość stworzenia własnego stylu klikając przycisk „+”.

Innym sposobem zmiany litery jest to, że masz zainstalowany LineageOS zarówno CyanogenMod na smartfonie wystarczy nacisnąć „Pobierz więcej”, co przekieruje Cię bezpośrednio do Google Play, gdzie możesz uzyskać dostęp do listy źródeł, z których możesz wybrać najbardziej odpowiednie do tego, co chcesz robić lub najprzyjemniejsze dla Twoich oczu.

najbardziej mobilny potrzebują autoryzacji administratora, aby móc zmienić czcionki, dlatego czasami staje się to bardzo uciążliwe, ponieważ tylko root na dowolnym urządzeniu z System operacyjny Android To ten, który może modyfikować niektóre funkcje, które są domyślnie dostępne w smartfonach.

dołącz do naszego kanału telegram