Saltar al contenido

Jak zmienić czcionkę mojego systemu Windows 10? – Personalizacja

20 de enero de 2022

System operacyjny opracowany przez firmę Microsoft oferuje wiele opcji, które można dostosować do użytku na komputerze. Jeśli masz system Windows 10, powinieneś wiedzieć, że możesz dostosować używany styl czcionki w różnych programach na komputerze, dodając nowe czcionki. Jest to dość prosta czynność, pozwoli Ci nadać swojej pracy osobisty styl. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Czytaj dalej ten artykuł, a poznasz preinstalowane czcionki literowe na komputerze z systemem Windows 10 oraz sposoby pobierania i instalowania innych czcionek z Internetu. Zalecamy również korzystanie z niektórych witryn, aby uzyskać czcionki za darmo i bezpiecznie.

Skąd wiesz, które czcionki są preinstalowane na twoim komputerze?

Firma Microsoft, zawsze myśląc o swoich użytkownikach, uważa za stosowne unowocześnić niektóre funkcje swojego sprzętu lub systemów operacyjnych. W ten sposób w systemie Windows 10 możesz dodawać aplikacje, które uważasz za niezbędne do wygodnego wykonywania dowolnego zadania. Bycie czcionkami jest jedną z opcji, które możesz zmieniać, decydując się na wstawienie nowych czcionek do systemu Windows. Ale nie tylko to, możesz poznać czcionki, które są fabrycznie zainstalowane na twoim komputerze.

Bardzo łatwo to zrobić, po prostu wpisując Ustawienia, czyli ikona koła zębatego, kliknij Personalizacja, a następnie wybierz Czcionki. Tam zobaczysz wszystkie czcionki wstępnie zainstalowane na twoim komputerze z systemem Windows. Możesz zobaczyć podgląd każdej litery, klikając na nią i pisząc tekst jako test. Jak widać, poznanie narzędzi, które masz na swoim komputerze, takich jak czcionki, których możesz użyć, jest proste i szybkie. Ponadto inne rzeczy, które możesz zrobić na komputerze z systemem Windows 10, to nauczyć się zmieniać domyślną czcionkę i rozmiar czcionki w systemie Windows 10.

Jakie są najlepsze strony internetowe do pobierania czcionek na komputer?

System operacyjny Windows 10 przedstawia nowość, która umożliwia dodawanie innych czcionek, co czyni go bardzo atrakcyjnym, ponieważ można włączać inne czcionki i zmieniać pismo. Należy jednak pamiętać, że chociaż w sieci można uzyskać listę witryn, z których można pobrać czcionki literowe na komputer, mogą to być witryny oferujące te czcionki, które nie są bezpłatne i zawierają wirusa, który kończy się uszkodzenie komputera. Niemniej jednak, najlepsze strony internetowe, które zalecamy, aby bezpiecznie i za darmo pobrać te czcionki pochodzą ze sklepu Microsoft Store i czcionki abstrakcyjnej. Chcesz poznać szczegóły? Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby dowiedzieć się, jak pobrać czcionkę lub typografię w systemie Windows.

Ze sklepu Microsoft

To świetna opcja i właściwe miejsce, aby uzyskać najlepsze czcionki literowe. Ponadto jest to bezpieczna strona, wystarczy wejść na Ustawienia systemu Windows i kliknij Personalizacja, Czcionki i kliknij Pobierz więcej czcionek w Microsoft Store. Tam będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne czcionki, a kiedy wybierzesz tę, którą lubisz, klikając ją i klikając przycisk Pobierz. Czcionka zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie.

pobierz czcionki listowe ze sklepu microsoft

To jedna z najczęściej polecanych witryn internetowych, w których można pobrać czcionki ze sklepu Microsoft. Musisz również pamiętać, że może nie być dostępnych zbyt wielu źródeł do pobrania, w takim przypadku możesz skorzystać z innej witryny, która jest niezawodna i wysoce zalecana. A jeśli jest tak, że chcesz usunąć jakiś rodzaj liter, wystarczy go zaznaczyć i kliknąć przycisk Odinstaluj, potwierdź akcję i to wszystko.

Z abstrakcyjnymi czcionkami

Jest to bardzo rozpoznawalna i powszechnie używana strona internetowa, więc można bezpiecznie uzyskać czcionki, z przeglądarki wchodzisz na stronę Abstract Fonts. Możesz zarejestrować się na stronie, a będziesz mógł otrzymywać listę ulubionych stylów czcionek, a nawet przeglądać je z dowolnego komputera bez logowania się na swoje konto. Jest to jedna z cech, które odróżniają czcionki abstrakcyjne od innych witryn internetowych. Ponadto możesz uzyskać szeroką gamę czcionek listowych, które możesz uzyskać za darmo. Wchodząc na stronę możesz zobaczyć każdy styl czcionki, jego nazwę, jej podgląd, a obok przycisk pobierania. Po prostu musisz tam nacisnąć, a otrzymasz to źródło.

pobierz czcionki literowe w abstrakcyjnych czcionkach

Jak łatwo zainstalować czcionki pobrane z sieci?

Aby użyć czcionki pobranej z sieci. Najpierw musisz pobrać i zainstalować czcionkę w systemie Windows, aby była dostępna dla wszystkich używanych aplikacji pakietu Office. Aby zainstalować czcionki literowe, możesz użyć notatek systemu Windows 10, jest to łatwy proces, ale musisz zwracać uwagę na każdy krok, aby móc to zrobić.

Korzystanie z notatek systemu Windows 10

Po pobraniu czcionek z Internetu zostaną one zapisane na komputerze jako plik skompresowany. Które musisz rozpakować, aby kontynuować proces instalacji, możesz rozpakować plik w systemie Windows 10 bez winrar. Po rozpakowaniu pliku przejdź do umieszczenia go w łatwo dostępnym miejscu na komputerze z systemem Windows. tutaj musisz używaj notatek Windows, które pozwalają szybko zlokalizować notatki, które utworzyłeś i zapisałeś.

czcionki liter pobrane na PC

Kliknij menu Start systemu Windows, wpisz run w wyświetlonym polu i naciśnij Enter. Musisz wpisać następujące polecenie, jak pokazano %windir%fonts i ponownie nacisnąć Enter. klikasz na Plik i kliknij Zainstaluj nową czcionkę. Wybierz miejsce, w którym zapisałeś pobraną czcionkę i chcesz zainstalować, kliknij Folder, a następnie Lista źródeł. Możesz wybrać te, które dodasz. Następnie zaznacz pole Kopiuj czcionkę do folderu Czcionki i kliknij OK.

dołącz do naszego kanału telegram