Skip to content

Jak zmiękczyć lub wygładzić klawisze klawiatury komputera

14 de Maj de 2021

Zmiękcz klawisze na komputerze łatwo wydaje się, że jest to sztuczka, którą każdy chce poznać. Komputery zapewniają łatwy sposób zarządzania niektórymi zadaniami, szczególnie we wszystkich typach środowisk pracy lub studenckich.

Jest wielu, którzy chcieliby uniknąć problemów ze sprzętem biurowym, ale jest to nieuniknione, zwłaszcza gdy akcesoria komputerowe i inny sprzęt mają określony okres trwałości.

Po upływie terminu przydatności do spożycia po prostu ulegają uszkodzeniu lub zaczynają zawodzićSzkoda by było, gdyby zaistniały takie sytuacje, ponieważ jest to bardzo irytujące.

Jak w prosty sposób zmiękczyć lub zmiękczyć klawiaturę komputera PC?

Łatwe zmiękczanie klawiszy komputera umożliwia przywrócenie starej klawiatury do życia. Powtarzające się na nim czynności powodują jego zużycieDlatego otrzymuje miliony naciśnięć klawiszy przez cały okres użytkowania.

Co więcej, czynniki zewnętrzne, takie jak brud, kurz, tłuszcz i inne rodzaje cząsteczek przedostają się między klawiaturę, powodując utrudnienia w prawidłowym jej używaniu, problemy takie jak zablokowane lub bardzo twarde klawisze są spowodowane wymienionymi przyczynami.

Rozwiązanie polega na wypróbowaniu pewnych rzeczy, jednym z nich jest czyszczenie klawiatury komputera, w tym celu należy wziąć puszkę sprężonego powietrza, spróbować delikatnie ją położyć i nałożyć na wszystkie obszary klawiatury, aby usunąć cały brud.

Jeśli problem nie ustąpi możesz spróbować użyć odkurzacza, ponieważ jest to skuteczniejszy sposób na odblokowanie wszelkich zabrudzeń, które uniemożliwiają optymalne działanie klawiatury. Jeśli problem nadal nie zniknie, możesz odsłonić klawiaturę.

Po odkryciu możesz zapytać, czy jakiś brud nie przylgnął do kluczaJeśli tak nie jest, możesz spróbować spryskać go silikonem, zamknąć i to wszystko.

Po co czyścić klawiaturę przed jej utylizacją?

Łatwe zmiękczanie klawiszy komputera może być bitwą, jeśli nie zostanie szybko znalezione rozwiązanie. Często pojawia się jakiś problem ze sprzętem komputerowym i jego akcesoriami, przede wszystkim klawiaturami, ponieważ mają one duży ruch ze strony naszych palców.

Sprytnym sposobem na oszczędzanie zasobów jest wyczyść klawiaturę, jeśli wystąpi jakikolwiek problem ze swoimi kluczami, ponieważ w większości przypadków są to drobne problemy spowodowane brudem.

W ten sposób możesz daj klawiaturze komputera drugą szansęunikając wyrzucenia go w najgorszy sposób, ponieważ nie jest to konieczne, jeśli problem ma rozwiązanie.

Jeśli udało Ci się rozwiązać problem, możesz zapobiec jego powtarzaniu się, kupując rodzaj żelowego ochraniacza klawiatury, ponieważ wymiana klawiatury komputera nie jest tak łatwa, jak zmiana klawiatury telefonu lub tabletu.

Jednak są chwile, kiedy użytkownicy po prostu chcą wymusić zmianę klawiatury Uważaj, że estetycznie jest bardzo zużyty. Każda decyzja jest ważna, ale jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, może to być wskazane.

Jakie typy klawiatury powinny być używane na komputerze?

Łatwe zmiękczanie klawiszy komputera zawsze będzie w pamięci użytkowników, którzy mają z nimi problemy. Z drugiej strony kupowanie nowych rzeczywydaje się być bardzo przyjemny, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt komputerowy czy akcesoria takie jak klawiatury.

wyczyść i zmiękcz klawisze

Kupowanie sprzętu bardzo różni się od kupowania systemu operacyjnego komputera, zwłaszcza jeśli jest to klawiatura. Są dostępne we wszystkich rozmiarach i materiałach, jakie możesz sobie wyobrazić, ergonomiczne lub nie, duże lub małe, wszystkie. spełniają tę samą funkcję.

Warto kupić taki, który dostosowuje się do potrzeb klienta, ponieważ im wygodniejszy, tym lepsze wrażenia użytkownika. Jednak, wszystko zależy od gustów każdego użytkownika.

Istnieją również pewne klawiatury, które mają dodatkowe funkcje, niektóre mają dołączoną mysz, inne mają klawisze przeznaczone do gier lub inne klawisze z różnymi funkcjamitakie jak funkcje bezprzewodowe „Bluetooth”.

Funkcja bezprzewodowa może być bardzo wygodny, ale wymaga pomocy z zewnątrz, bo musi być coś, co dostarcza energii, tak jest z bateriami, bo do nich potrzeba kilku.