Skip to content

Jak zlokalizować skradziony telefon Samsung — z aplikacjami i bez aplikacji krok po kroku

23 de listopad de 2021

Urządzenia mobilne to jedne z najczęściej rabowanych i kradzionych przedmiotów na całym świecie; Ponadto użytkownicy mogą je łatwo zgubić w niezliczonych scenariuszach. Dlatego konieczne jest posiadanie różnych narzędzi, które pozwalają zlokalizować telefon, jeśli go zgubisz.

Jakie narzędzia oferuje nam oprogramowanie Samsung Find My Mobile?

Narzędzie platformy Samsung Find My Mobile daje możliwość zarządzania szeregiem opcji związanych z utratą urządzenia.

  • Zlokalizuj swoje urządzenie: Ta sekcja platformy pozwoli Ci poznać aktualną lokalizację telefonu i trasę, którą musisz zrobić, aby go znaleźć. Jednak skuteczność tego narzędzia jest powiązana z szeregiem poprzednich konfiguracji, które powinieneś zrobić na swoim urządzeniu przed jego utratą; jako metoda zapobiegania.
  • Zablokuj ekran telefonu: Jeśli uzyskasz dostęp do tej sekcji konfiguracji, będziesz miał możliwość zablokowania zarówno ekranu dotykowego urządzenia, jak i przycisku, aby go włączyć lub wyłączyć.
  • Spraw, aby Twoje urządzenie emitowało dźwięk: Ta opcja jest skuteczna, jeśli znajdujesz się w pobliżu miejsca, w którym zgubiłeś urządzenie. Od momentu aktywacji telefon zacznie emitować dźwięk na maksymalnym poziomie przez całą minutę, co ułatwi wyszukiwanie.
  • Utwórz kopię zapasową danych urządzenia: Będziesz mógł zatwierdzić proces powielania wszystkich danych na urządzeniu mobilnym, aby zapisać je na serwerze Samsung w chmurze; lub Samsung Cloud.

Co powinienem zrobić, jeśli zgubiłem telefon komórkowy Samsung z Find My Mobile?

Aby z powodzeniem korzystać z platformy Find My Mobile, musisz aktywować usługę „Find My Mobile”. Ten panel konfiguracyjny jest dostępny w menu „Ustawienia”, w opcji „Znajdź mój telefon komórkowy” w sekcji „Blokada ekranu i zabezpieczenia”.

Możesz skorzystać z usługi Samsung, przechodząc na oficjalną stronę Find My Mobile. Tam będziesz musiał zalogować się przy użyciu tego samego adresu e-mail, który połączyłeś z interfejsem urządzenia mobilnego Samsung. Po zalogowaniu po lewej stronie okna pojawi się panel informacji o urządzeniu.

Platforma Find My Mobile zapewni Ci dane o lokalizacji, które przechowuje Twoje urządzenie, a także informacje o stanie akumulatora i sieci, do której jest podłączony. Możesz go więc znaleźć, kierując się do konkretnego obszaru.

Z drugiej strony pamiętaj, że jeśli masz więcej niż dwa urządzenia powiązane z tym samym kontem e-mail, będziesz mógł przełączać się między danymi jednego i drugiego w interfejsie Samsung Find My Mobile.

zlokalizuj skradziony telefon

Jak mogę śledzić mój telefon za pomocą konta Google?

Aby proces ten był skuteczny, konieczne jest, aby: Twoje urządzenie ma włączoną funkcję lokalizatora. Możesz dostosować tę funkcję w sekcji „Google” w panelu opcji „Ustawienia” na swoim urządzeniu. Tam będziesz musiał aktywować pole „Znajdź moje urządzenie” po wejściu do panelu „Zabezpieczenia”.

Jeśli zrobiłeś to przed utratą urządzenia, możesz je znaleźć za pośrednictwem platformy Google. Będziesz musiał uzyskać dostęp do wyszukiwarki Google w swojej przeglądarce i napisz frazę „Znajdź moje urządzenie”. Wcześniej musisz zalogować się do Google za pomocą adresu e-mail, który połączyłeś z urządzeniem, które chcesz znaleźć.

Po uruchomieniu wyszukiwania będziesz mógł uzyskać dostęp do okna wyszukiwania urządzenia, klikając odpowiednie pole; jest to zwykle pierwszy wynik. Tam będziesz mógł ocenić model swojego urządzenia u góry ekranu; W przypadku, gdy masz kilka połączonych z tym samym kontem, możesz wymieniać między każdym z nich zgodnie z własnymi preferencjami.

na środku okna będziesz mógł zobaczyć lokalizację w Mapach Google swojego urządzenia a po lewej panel dostępnych opcji. Możesz sprawić, by telefon dzwonił przez 5 minut, zablokować podstawowe funkcje i usunąć z niego dane, jeśli chcesz.

śledź telefon za pomocą konta google

Jak inaczej mogę uzyskać dostęp do mojego telefonu komórkowego bez zewnętrznych aplikacji do jego śledzenia?

Inną alternatywą znalezienia zgubionego urządzenia jest użycie adresu IMEI telefonu. Użycie tego kodu pozwoli Ci całkowicie wyłączyć funkcje telefonu, gdy nie możesz go znaleźć, ale jeśli korzystasz z aplikacji innej firmy, możesz nawet śledzić urządzenie.

adres IMEI

Adres IMEI znajduje się z tyłu baterii urządzenia i będziesz musiał mieć o nim notatkę, jeśli chcesz go użyć, aby go znaleźć. ten Śledzenie IMEI — aplikacja Znajdź moje urządzenie to platforma, która pozwoli Ci poznać lokalizację Twojego urządzenia poprzez jego IMEI.

Po pobraniu aplikacji musisz zarejestrować numery telefonów zaufanych osób. Dzięki temu, gdy Twój telefon zostanie zgłoszony jako skradziony lub gdy ktoś wprowadzi nową kartę SIM, na zarejestrowane numery zostanie wysłana wiadomość z dokładnym adresem, pod którym znajduje się urządzenie.

Jaka jest najlepsza aplikacja śledząca do pobrania na mój telefon komórkowy?

Opracowano wiele platform do śledzenia lokalizacji urządzenia mobilnego w czasie rzeczywistym, więc będziesz musiał wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

  • Gdzie jest mój droid?: Umożliwia wydajne i łatwe śledzenie urządzenia dla użytkownika, a także umożliwia zdalny dostęp do aparatu telefonu w celu oceny danej lokalizacji.
  • Mapy Google: Domyślnie jest zainstalowany na większości urządzeń z systemem Android, a interfejs aplikacji umożliwia udostępnianie lokalizacji podłączonego urządzenia w czasie rzeczywistym.
  • Śledzenie lokalizacji FamiSafe: Aplikacja pokaże lokalizację danego urządzenia, gdy jest ono połączone z siecią internetową. Z łatwym w użyciu interfejsem i darmowym dla publiczności.

dołącz do naszego kanału telegram