Skip to content

Jak zlokalizować osobę według jej numeru telefonu komórkowego?

12 de maj de 2023

On śledzenie telefonu mobile to kluczowa procedura, którą muszą wziąć pod uwagę wszystkie osoby, które zgubiły smartfon i chcą go odzyskać, zwłaszcza w pierwszych godzinach po utracie.

Należy wziąć pod uwagę w tego typu sytuacjach, że istnieją również inne zastosowania, takie jak związane z możliwością poznania miejsc, w których porusza się nasz młody syn lub córka, jeśli chcemy go chronić.

W każdej z tych sytuacji śledzenie telefonu komórkowego jest możliwe tylko za pomocą satelity globalnego pozycjonowania lub układ GPScoś powszechnego dzisiaj, ponieważ prawie nie ma terminali bez tego komponentu.

Jest to nawet coś tak powszechnego, że większość operatorów i wiele innych usług stron trzecich oferuje już platformy, które pozwalają uzyskać dokładna informacja o danych zebranych przez dany chip GPS.

Z tych powodów, jeśli chcesz zlokalizować skradziony, zgubiony telefon komórkowy lub jeden z telefonów komórkowych Twoich dzieci, po prostu czytaj dalej, ponieważ nauczymy Cię szeregu zagadnień, które naszym zdaniem są ważne, aby znać dokładne położenie.

Te wskazówki służą do wyszukiwania lub śledzenia własnego telefonu komórkowego, a nie do śledzenia lub szpiegowania innych osób.

Jak dowiedzieć się, gdzie jest telefon komórkowy

Cóż, przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę w tego typu sytuacji, że, jak powiedzieliśmy wcześniej, absolutnie niemożliwe jest podążanie za telefonem komórkowym i pokazywanie dokładnej lokalizacji, jeśli nie ma on instrument GPS pomiędzy jego składnikami.

Chociaż na dzień dzisiejszy jest to naprawdę mało prawdopodobne, niektóre urządzenia nie mają tego typu sprzętu w środku, więc musisz zrobić zainstalować GPS samodzielnie lub zmień telefon na nowy.

Na tej podstawie radzimy w tego typu przypadkach obstawiać bezpośrednio na niektórych platformach opracowanych przez osoby trzecie, które pracują nad analizą danych dostarczanych przez GPS jako AccuTracking czy uLocate.

Dzięki tego typu aplikacjom mamy możliwość pozyskania wszelkich danych, nie tylko o położeniu naszego smartfona w danym momencie, ale również o tym, czym on jest. wycieczka co ty zrobiłeś.

Jego działanie jest zwykle również naprawdę prosteponieważ musimy tylko wykupić subskrypcję – wszystko oczywiście przed utratą telefonu komórkowego – postępować zgodnie z instrukcjami i pobrać zarówno oprogramowanie na komputer, jak i aplikację na urządzenie.

Wtedy będziemy mogli zebrać wszystkie informacje nt ruchy naszego urządzenia w bardzo prosty sposób, unikając konieczności natychmiastowego martwienia się, jeśli zauważymy, że nie mamy go przy sobie.

Oczywiście nie możemy nie wspomnieć, że główni twórcy mobilnych systemów operacyjnych, w przypadku Apple’a i Google’a, posiada własne systemy lokalizacji urządzeń. Chociaż są bardzo dobrzy w lokalizacji, mogą nie być tak kompletne, jeśli chodzi o kontrolę rodzicielską.

Wskazówki dotyczące lokalizowania zagubionego telefonu komórkowego

Teraz, poza samouczkami, których nauczyliśmy cię wcześniej, bardzo ważne jest, abyś pamiętał, że należy ich przestrzegać pewne okoliczności aby można było zlokalizować telefon komórkowy i nie zgubić się całkowicie.

Przede wszystkim istotne jest, aby ww telefon jest włączony aby usługa śledzenia działała, dlatego zalecamy, aby jej nie wyłączać, gdy uznasz, że istnieje ryzyko jej utraty.

Po drugie, wielu rodziców pobiera programy, które pozwalają im poznać miejsca, w których poruszają się ich dzieci. Programy te zwykle ostrzegają telefon komórkowy dziecka o zaistniałej sytuacji w początkowej wiadomości, tzw Usuń to zanim Twoje dziecko się o tym dowie.

Wreszcie, zawsze należy pamiętać, że system lokalizacji GPS zużywa baterię urządzenia i chociaż bynajmniej nie jest to aplikacja, która zużywa najwięcej, czasami można tę funkcję wyłączyć, aby zaoszczędzić trochę autonomii.

Czy udało Ci się znaleźć zgubiony telefon komórkowy dzięki tym samouczkom i sztuczkom, których Cię nauczyliśmy?

dołącz do naszego kanału telegram