Skip to content

Jak aktywować GPS na urządzeniach z Androidem i iOS, aby poznać moją aktualną lokalizację

5 de marzec de 2023

Pomaga zrozumieć, jak działa GPS, aby go zoptymalizować. GPS oznacza Global Positioning System i został opracowany przez armię Stanów Zjednoczonych. GPS dzisiaj jest brane pod uwagę niezbędna funkcja na różnych urządzeniach. Z tego powodu nauczymy Cię, jak aktywować GPS na urządzeniach, czy to Android, czy iOS, a przekonasz się, że jest to tak proste, jak poprawnie skalibrować kompas w Androidzie.

Jak działa GPS na telefonie komórkowym?

W 1973 roku został uruchomiony do celów cywilnych w latach osiemdziesiątych. Początkowo używany z 24 satelitami, ale obecnie na orbicie znajduje się 31 działających satelitów GPS. Smartfony komunikują się z tymi satelitami za pośrednictwem anteny GPS, która jest częścią sprzętu w zdecydowanej większości dzisiejszych smartfonów i tabletów.

Antena jest podłączona za pomocą sterownika do oprogramowania. Oznacza to, że istnieją trzy główne źródła, z których mogą wynikać problemy z GPS:

 • Liczba satelitów GPS w bieżącej lokalizacji
 • Jakość anteny GPS w smartfonie.
 • Implementacja sterownika w systemie operacyjnym.

Czujnik GPS w smartfonie jest niezbędny do korzystania z aplikacji i usług nawigacyjnych, takich jak Google Maps.

Jak aktywować GPS na Androidzie?

Aktywuj lub dezaktywuj GPS w swoim urządzeniu jest to niezwykle prosty proces, co na urządzeniach z Androidem nie wymaga dużo więcej wysiłku. Jeśli chodzi o to, co musimy zrobić, aby aktywować lub dezaktywować zarówno Wi-Fi, jak i dane mobilne terminala.

Aby skorzystać z tej funkcji naszych urządzeń z Androidem, zamierzamy wtedy zrobić korzystać z geolokalizacji za pośrednictwem wbudowanego w nie systemu lokalizacji, w którym należy wykonać następujące kroki:

 • Na dowolnym ekranie głównym stuknij Aplikacje.
 • Stuknij Ustawienia.
 • Następnie prywatność i bezpieczeństwo.
 • Stuknij Lokalizacja.
 • W razie potrzeby przesuń suwak Lokalizacja w prawo na WŁ., a następnie stuknij OK.
 • Stuknij Metoda lokalizacji.
 • Wybierz żądaną metodę lokalizacji.
 • Wysoka precyzja: użyj GPS oraz sieci komórkowych i Wi-Fi, aby nas zlokalizować.
 • Oszczędzanie baterii: dezaktywuj GPS i lokalizuj tylko przez anteny komórkowe i sieci Wi-Fi
 • Tylko urządzenie: używa tylko GPS do lokalizacji.

zagubiony człowiek za pomocą GPS

Po wykonaniu powyższych czynności aplikacje zainstalowane na terminalu będzie mógł uzyskać dostęp do informacji dostarczane przez system lokalizacji smartfona, co jest niezbędne, aby w pełni je wykorzystać.

Jeśli to, co cię interesuje, jest dostać się w określone miejsce W tym przypadku możesz również skorzystać z GPS, chociaż musisz użyć jednej z aplikacji do geolokalizacji, takiej jak ta o nazwie Google Maps, która jest instalowana domyślnie.

Wszystko co musisz zrobić to dodaj informacje o adresie do którego chcesz przewinąć w górnej części Findera aplikacji, a kiedy to zrobisz, będziesz mógł przeglądać wszystkie te dane w bardzo prosty sposób.

Z drugiej strony, jako sztuczka, chcemy powiedzieć, że wielu producentów używa takich warstw dostosowywania włączyć lub wyłączyć lokalizację urządzenia przez GPS, po prostu przewijając ekran od góry do dołu.

Znajdziesz tam ikonę, która odnosi się do lokalizacji urządzenia, a po prostu klikając na nią, otrzymasz aby system przesłał informacje o Twojej lokalizacjilub w inny sposób przestań to robić.

Jak oszczędzać baterię za pomocą GPS?

Tryb najwyższej precyzji może się przydać, gdy potrzebujesz precyzji prawie całkowicie z powodu korzystania z aplikacji, takich jak GPS w samochodzie i tym podobne. W ten sposób możesz skalibrować i poprawić lokalizację GPS w swoim urządzeniui zrób to dokładniej.

Mimo to, aby oszczędzać baterię, będzie to zalecane Przechodzi w tryb oszczędzania baterii gdy nie korzystasz z telefonu komórkowego. Ten tryb zużywa najmniej. Chociaż dokładność jest znacznie niższa, będzie więcej niż wystarczająca do podstawowych zastosowań. Aplikacje, które wymagają jedynie szacunkowej lokalizacji.

Jest to również możliwe całkowicie wyłączyć lokalizację. Aby to zrobić, przechodzimy z okna Ustawienia> Lokalizacja, możemy użyć przełącznika, który pojawia się u góry, aby całkowicie go dezaktywować. Android pokazuje nam listę aplikacji, które korzystają z funkcji lokalizacji i ile baterii przypuszczają realizowane przez nie połączenia.

Optymalną konfiguracją, aby nie tracić łączności i nie mieć nadmiernego zużycia baterii, jest skonfigurowanie naszego Androida jako „Oszczędzanie baterii” i zmienić go ręcznie na „Wysoka precyzja” za każdym razem, gdy potrzebujemy precyzyjnie wykorzystać lokalizację GPS.

Kiedy na co dzień myślimy o wszystkich elementach, które są częścią naszych smartfonów, prawie nie ma wątpliwości, że niektóre z najciekawszych mieć do czynienia z lokalizacją urządzeń. Oczywiście, jeśli tak wiele funkcji trochę Cię dezorientuje, zawsze możesz poproś o pomoc dział pomocy technicznej Map Google.

kobieta lokalizuje się za pomocą GPS

I w tym sensie, chociaż moglibyśmy zatrzymać się na kilku z nich, chcemy to zrobić bardzo konkretnie w GPS. System, który wraz z GNSS lub Globalny system nawigacji satelitarnej, pozwala nam zlokalizować niemal każdy typ urządzenia. Dlatego włączenie GPS na urządzeniach jest kontrowersyjne dla niektórych osób.

Prawda jest taka, że ​​kiedy mówimy o tym sprzęcie, musimy powiedzieć, że systemy lokalizacji telefonów komórkowych sąsą fundamentalne, aby wiedzieć, gdzie jesteśmyjakie sklepy czy atrakcje turystyczne mamy w pobliżu, m.in.

W rzeczywistości w niektórych przypadkach GPS smartfona umożliwia dostęp do telefonu nawet jeśli został skradziony, więc jest to element, którego nie należy tracić z oczu, szczególnie myśląc o tym, co, aby zadziałało, musi być aktywne. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak aktywować GPS w swoim urządzeniu.

Jak aktywować GPS w urządzeniu z systemem iOS?

W urządzeniach Apple iOS, takich jak iPhone, również możemy przeprowadzić tę procedurę bez zbyt wielu trudności, obstawiając przy tej okazji bardzo konkretny krok po kroku, co następuje:

 • Przejdź do menu Ustawienia urządzenia
 • Poszukaj opcji Prywatność, a następnie opcji Lokalizacja
 • Włącz tę opcję lokalizacji, przesuwając przełącznik w prawo
 • W tej samej sekcji możesz zdecydować, które aplikacje i strony internetowe będą miały włączony GPS i dostęp do tego systemu. Możesz również wskazać konkretne momenty, w których chcesz, aby lokalizacja została przesłana jako informacja
 • Z drugiej strony, jeśli chcesz wyszukać konkretny adres za pomocą GPS, musisz przejść do aplikacji Mapy
 • U góry możesz wpisać dowolny adres i czekać na instrukcje systemowe, które tam dotrą

Jak aktywować GPS, jeśli mój telefon został skradziony?

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, mamy również możliwość spróbuj odnaleźć skradziony telefon, przez system GPS i dlatego nauczymy Cię, jakie kroki należy wykonać w zależności od systemu operacyjnego.

Warto wiedzieć, że nie możemy zlokalizować telefonu komórkowego, jeśli GPS jest wyłączony. Jednak trzeba też wziąć pod uwagę kiedy jest wyłączony.

człowiek za pomocą gps telefonu komórkowego

na Androidzie

 • Z klasycznej wyszukiwarki Google uzyskaj dostęp do konta Gmail powiązanego ze skradzionym urządzeniem
 • W tym momencie wejdź do aplikacji Google, znajdującej się w górnym pasku, gdzie pojawia się wizerunek firmy
 • Zaloguj się do konta
 • Następnie przejdź do Dostęp i bezpieczeństwo i poszukaj opcji Znajdź swój telefon
 • W tym momencie otworzy się lista z różnymi alternatywami.
 • Musisz wybrać jedną z opcji Zadzwoń na telefon komórkowy, Zablokuj telefon komórkowy, Znajdź lokalizację swojego urządzenia, Usuń dane z urządzenia itp.
 • Po wybraniu jednego lub więcej możesz je wykonać
 • Zostanie również wyświetlona mapa miejsca, w którym znajduje się urządzenie mobilne w danym momencie lub przynajmniej miejsca, w którym znajdowało się ono podczas ostatniej aktywacji GPS przez użytkownika. Jeśli GPS nie jest aktywny, wiarygodność danych może się nieco zmniejszyć

na iOS

 • Zakładając, że masz aktywną opcję Znajdź mój iPhone, musisz wejść do iCloud
 • Na tej platformie możesz wybrać, czy chcesz, aby Find my iPhone odtwarzał dźwięk lub śledził lokalizację urządzenia

Nawet w przeciwieństwie do tego, co dzieje się w Androidzie, iOS został opracowany w taki sposób, że jeśli zgubiłeś urządzenie i ktokolwiek je ma, chce je zwrócić, możesz sprawić, by numer pojawił się na ekranie, aby mógł się z tą osobą komunikować.

Ponadto, podobnie jak w Androidzie, masz możliwość zdalnego wymazania zawartości urządzenia i pozostawienia go tylko w chmurze, aby w przypadku kradzieży nikt nie miał dostępu do twoich plików.

dołącz do naszego kanału telegram