Skip to content

Jak zezwolić aplikacjom na zaporę w systemie Windows 10, jeśli zostały zablokowane?

10 de luty de 2022

Firewall Defender lub wcześniej znany jako Windows Defender w systemie operacyjnym Windows 7 pomaga chronić komputer przed atakami sieciowymi. Ataki z Internetu są bardzo niebezpieczne, ponieważ gdy uzyskają dostęp do twojego komputera, mogą: ukraść wszystkie rodzaje dane oraz konta w usługach internetowych.

Czasami niektóre programy, takie jak Firewall Defender, są blokowane w systemie z nieznanych powodów, jeśli tak się stanie, powinieneś ponownie włącz go do działania. Później pokażemy, w jaki sposób Firewall Defender jest dostępny w systemie Windows, jak nadać uprawnienia Firewall Defender innemu programowi i inne rzeczy.

Jak uzyskać dostęp do Firewall Defender w systemie Windows 10?

W systemie Windows 10 są różne sposoby: dostęp do Firewall Defender, niektóre z tych sposobów są nieco skomplikowane, a inne prostsze. Zobacz, jak uzyskać dostęp do programu Firewall Defender na komputerze z menu Start:

 1. uruchom komputer
 2. Naciśnij klawisz „Windows” na swoim komputerze
 3. Wejdź do sekcji konfiguracji
 4. Przejdź do sekcji „Sieć” lub „Połączenia”
 5. Następnie wejdź do sekcji „Firewall Defender” i voila, to by było to

W ten sposób dostęp do Firewall Defender nie przedstawia wszystkich opcji Firewall Defender, ale pokazuje tylko ważne opcje Firewall Defender. Następny podtemat pokaże Ci, jak w pełni uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Firewall Defender.

Zanim porozmawiasz o tym, jak dostęp do Firewall Defender, wspominamy, że jeśli zapora sieciowa twojego komputera jest wyłączona, musisz ją natychmiast aktywować. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to jedyna rzecz, która może ochronić Cię przed atakami przez Internet podczas próby włamania.

Z wyszukiwaniem w systemie Windows

Najskuteczniejszy sposób na znajdź Firewall Defender odbywa się to za pośrednictwem panelu wyszukiwania systemu Windows 10. Z tego miejsca można uzyskać dostęp do wszystkich programów systemu Windows:

 1. włącz komputer
 2. Przejdź do paska wyszukiwania
 3. Umieść zdanie „Zapora Windows Defender”
 4. W ten sposób będziesz mógł uzyskać dostęp do ściany bezpieczeństwa, którą system Windows umieścił na Twoim komputerze, aby chronić Cię podczas przeglądania Internetu

W ten sposób możesz uzyskiwać dostęp do Zapory systemu Windows szybciej i wydajniej. Jeśli nie wiesz, za pomocą Zapory systemu Windows możesz blokować niektóre programy, które uważasz za niebezpieczne. Teraz, gdy wiesz, jak uzyskać dostęp do zapory sieciowej na swoim komputerze, nadszedł czas, aby wyjaśnić, jak to zrobić. zezwól aplikacji z Firewall Protector na swój komputer.

Jak zezwolić aplikacji lub funkcji przez Zaporę Windows Defender?

osoba wykonująca proces na komputerze z systemem Windows 10

Jedną z najlepszych cech zapory w systemie operacyjnym Windows 10 jest to, że możesz przejdź do zarządzania programem Co zadziała, a co nie. Jest to bardzo pomocna rzecz, która może pomóc w blokowaniu podejrzanych programów, które zawsze pobierają i wysyłają dane, nawet jeśli ich nie używasz.

Proszę zwrócić uwagę na następujący proces, aby dowiedzieć się, jak: blokuj i zezwalaj na uruchamianie programów chcesz w Zaporze:

 1. włącz komputer
 2. Uzyskaj dostęp do panelu sterowania
 3. Wejdź w „Menu systemu” lub „Menu systemu”
 4. Następnie przejdź bezpośrednio do sekcji „Bezpieczeństwo”
 5. Mając bezpieczeństwo, poszukaj opcji „Zapora Windows Defender”
 6. Poszukaj opcji podrzędnej „Zezwalaj niektórym aplikacjom na korzystanie z Zapory systemu Windows”, wybierz tę opcję
 7. Aby zakończyć, wprowadź inny, który mówi „Zezwalaj na inne aplikacje”, poszukaj programu do zablokowania w menedżerze plików i to wszystko

Należy zauważyć, że dla poprawić bezpieczeństwo w Internecie w miejscu, w którym jest wiele podłączonych urządzeń, możesz przejść do otwierania lub zamykania portów zapory. Poprawia to bezpieczeństwo połączenia w kilku aspektach, dzięki czemu nikt nie może ukraść twoich informacji podczas przeglądania.

Wybierz „Zezwól na inną aplikację”

osoba korzystająca z komputera

Opcja „Zezwalaj na inne programy” lub inna „Aplikacja” to ta, która pozwoli Ci wybrać program że chcesz normalnie pracować. Wszystkie programy, na których uruchomienie pozwolisz, zostaną umieszczone na liście. Aby zablokować którykolwiek z nich, wystarczy wybrać opcję „Zablokuj”, którą ma program i to wszystko.

W przypadku problemów z funkcjami lub Ochrona firewall systemu Windows, będziesz musiał udać się do pomocy technicznej systemu Windows, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problemy.

W jaki sposób można przypisać uprawnienia zapory do aplikacji?

Jeśli chcesz, aby aplikacja korzystała ze wszystkich kontrola zapory na swoim komputerze postępuj zgodnie z instrukcjami, które przedstawimy poniżej:

 1. uruchom komputer
 2. Przejdź do ustawień systemu Windows
 3. Przejdź do sekcji „Prywatność”
 4. Wybierz aplikację, którą chcesz sterować zaporą sieciową
 5. Na koniec nadaj mu niezbędne uprawnienia do ochrony i wszystkie te, które pojawiają się na liście

Jak zablokować aplikację Firewall Defender w systemie Windows 10?

Pokazano wcześniej, jak to jest awaria aplikacji w systemie Windows 10, ale przejrzyjmy to jeszcze raz. Zobacz, co musisz zrobić:

 1. włącz komputer
 2. Przejdź do paska wyszukiwania
 3. Umieść wyszukiwanie „Zapora Windows Defender” i wybierz początkowy wynik
 4. Wyświetl listę zablokowanych aplikacji i wybierz tę, którą chcesz odblokować

dołącz do naszego kanału telegram