Skip to content

Jak zeskanować kod QR na moim komputerze z systemem Windows — internetowy czytnik kodów QR QR

24 de lipiec de 2021

W poniższym przewodniku możesz pokazujemy, jak zeskanować lub odczytać kod QR z aparatem lub bez aparatu na komputerze z systemem Windows. Jak zobaczysz, jest to proces, który możesz bardzo łatwo wykonać za pomocą przeglądarki internetowej.

Obecnie istnieją sposoby na generowanie spersonalizowanych kodów QR, teraz problemem jest ich odczytanie, co wyjaśniamy poniżej.

Zeskanuj kod QR z aparatem lub bez aparatu za pomocą WebQR

Kody QR są wszędzie, w rzeczywistości musisz zeskanować kod QR, aby otworzyć sieć WhatsApp. Jednak znajdujemy również zastosowanie dla tych kodów za pośrednictwem naszych komputerów.

Niewątpliwie jedną z najbardziej polecanych opcji, jeśli chcesz zeskanować zawartość kodu QR, jest skorzystanie z aplikacji webowej WebQR. WebQR to strona internetowa przeznaczona właśnie do skanowania kodów QR. Ponadto możesz korzystać z aplikacji zarówno z aparatem, jak i bez niego.

Odczytaj kod QR za pomocą aparatu za pomocą WebQR

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść na stronę WebQR. Gdy uzyskasz dostęp po raz pierwszy, poprosisz o pozwolenie na korzystanie z aparatu, po prostu przyznaj to!.
  • Zawartość Twojej kamery internetowej zostanie natychmiast wyświetlona na ekranie. Musisz tylko ustawić kamerę tak, aby była w stanie zeskanuj kod QR.
  • Po powyższym, w dolnej części, czyli pod strzałką zostanie wyświetlona treść kodu QR, który w zdecydowanej większości przypadków jest strona internetowa lub wiadomość tekstowa.

Przeczytaj kod QR bez użycia aparatu

  • Proces skanowania kodu QR na podstawie zdjęcia jest bardzo prosty. Podobnie jak w poprzednim kroku, musisz wejść na stronę WebQR.
  • W każdym razie tym razem musisz kliknąć na ikonkę po prawej w kształcie aparat fotograficzny.
  • Po wykonaniu powyższych czynności strona poprosi o wybranie pliku. Możesz to zrobić na dwa sposoby, jednym z nich jest przeciągnięcie obrazu bezpośrednio na stronę lub kliknięcie „Wybierz plik”.
  • Jeśli klikniesz „Wybierz plik”, powinieneś przejść do folderu, w którym zapisałeś kod QR. Następnie po prostu kliknij opcję „Otworzyć”.
  • Po wykonaniu tego kroku na ekranie zostanie wyświetlona zawartość zeskanowanego kodu QR.

Rozważania z programem WebQR

WebQR jest w stanie bezproblemowo skanować każdy rodzaj kodu. W każdym razie, aby uzyskać dostęp do tej platformy, będzie trzeba mieć połączenie z internetem.

zeskanuj kod qr pc

Z kolei za każdym razem, gdy chcesz zeskanować nowy kod QR, musisz odświeżyć stronę. Możesz to zrobić bardzo łatwo naciśnięcie klawisza F5, jeśli chcesz zeskanować wiele kodów.

Co to jest kod QR?

Kod QR otrzymuje swoją nazwę od Szybka odpowiedź, co można przetłumaczyć jako „szybka odpowiedź”, jest nowym standardem, jeśli chodzi o kody. W rzeczywistości kod QR to rodzaj ewolucji i ulepszenia w stosunku do klasyki over kod kreskowy.

Choć w ostatnich latach kod stał się znacznie bardziej znany, prawda jest taka, że ​​jego historia sięga roku 1994. Od tego roku zaczął być powszechnie używany w jego ojczystym kraju. Japonia i z biegiem lat kod stał się popularny poza granicami Japonii.

Dzięki zwiększonemu wykorzystaniu Internetu kod jest coraz częściej wykorzystywany. Zwykle ten rodzaj kodu zawiera informacje nawiązujące do: strony internetowe i rzeczywiście, można utworzyć kod QR dla łącza z Facebooka i innych sieci społecznościowych. Ponadto kody te są często widywane w wielu reklamach, banerach itp.

Na szczęście kod można odczytać dowolnym aparatem, dlatego kod QR można zeskanować telefonem komórkowym. Z kolei, jak pokazaliśmy Ci wcześniej, możesz również zeskanować i odczytać kod QR przez swój komputer.

Przeczytaj lub zeskanuj kod QR z laptopa z systemem Windows 10

Jeśli chcesz lub potrzebujesz w dowolnym momencie zeskanować kod QR z laptopa, to porozmawiamy o tym najlepsza opcja, jeśli Twój system operacyjny to wersja Windows 10.

odczytaj kod qr z systemu Windows 10

Zainstaluj skaner QR Plus

To całkowicie darmowe narzędzie, które może używać do skanowania kodów QR, a także standardowych kodów kreskowych za pomocą kamery internetowej w laptopie. Również wśród jego funkcji możesz dekodować adresy URL, informacje kontaktowe i e-maile i jest to aplikacja, która gwarantuje 100% poufność Twoich danych skanowanych przez jej system. Możesz go pobrać ze sklepu Windows swojego systemu, jest niezwykle lekki, zużywa bardzo mało zasobów i jest dostępny w języku angielskim.

Jak zeskanować kod QR na komputerze z systemem Windows 7 lub starszym

Jeśli nadal masz zainstalowany system Windows w wersji 7 na swoim komputerze, też się nie martw istnieje sposób na odczytanie kodów QR nawet bez kamery internetowej dostępne, w tym przypadku musisz wykonać więcej kroków, ale ważne będzie rozwiązanie Twojej potrzeby.

Czytnik kodów QR do komputera online bez kamery internetowej

W tym przypadku proces polega na zrobieniu zdjęcia kodu QR, który chcesz zeskanować, a następnie przejdź do narzędzia online QR Code Scanner OnlineTam musisz przesłać zdjęcie, które zrobiłeś z kodem, a wynik kodu zostanie wyświetlony na ekranie, niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa, informacje kontaktowe lub to, co zakodowała w nim osoba, która utworzyła kod QR.

Jak mogę odczytać kod QR z komputera Mac za pomocą Dziennika QR?

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, istnieje również wiele alternatyw, jeśli chcesz zeskanować kod QR za pomocą terminala. Wystarczy zainstalować QR Journal, Dzięki kompatybilności z kamerami iSight możesz łatwo odczytać te kodyWystarczy umieścić kod przed kamerą i bez problemu zostanie odszyfrowany, odczyt jest niezwykle szybki i ma uczciwy interfejs, ani mniej, ani więcej niż to, co oferuje. Jest całkowicie darmowy, super lekki i kompatybilny z macOS w wersji 10.11 i nowszych.