Skip to content

Jak zdefragmentować dysk twardy SSD w systemie Windows 10, 8 i 7 Co może się stać, jeśli to zrobię?

9 de kwiecień de 2021

Urządzenia lub narzędzia do obsługi komputera mają żywotne znaczenie w społeczeństwie na te czasy tak jest w przypadku pecetów, laptopów i innych tego typu sprzętów. Ponieważ te zespoły mogą wykonywać zadania, od rozrywki po pracę, z domu lub biura.

Ogólnie są to bardzo ważne elementy; jednak konieczne jest, aby wiedzieć, jak z nich korzystać, aby je zachować.

W tym sensie powinieneś to wiedzieć wśród najważniejszych części tych komputerów znajdują się dyski twarde, czyli te, które przechowują informacje z systemów operacyjnych, a także dane, które obsługujesz w odniesieniu do plików roboczych, studiów lub rozrywki.

Obecnie jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych jest Microsoft Windows w różnych wersjach, 7, 8 i 10. Dlatego musisz wiedzieć, jak prawidłowo zainstalować dysk twardy na swoim komputerze, aby uniknąć awarii.

Z drugiej strony, gdy masz nowy komputer bez obsługi dużej ilości danych, zauważysz, że jego wydajność jest dobra, ponieważ nie ma zbyt wiele pracy dla procesora, pamięci i ogólnie logiki sprzętu do przetwarzania Informacja.

Niemniej jednak, podczas pracy i pobierania aplikacji i plików na komputer zauważysz spadek wydajności. W tym celu warto wiedzieć, jak zdefragmentować dysk twardy SSD w systemie Windows 10, 8 i 7. Ponadto pokażemy Ci, co się stanie, gdy to zrobisz.

Różnica między magnetycznym dyskiem twardym a dyskiem SSD

Przed rozpoczęciem procedury defragmentacji dysku twardego SSD, będzie to pomocne poznaj różnicę między magnetycznymi dyskami twardymi a dyskami SSD, ponieważ zasadniczo polega to na szybkości przetwarzania danych.

I to jest to, że magnetyczne dyski twarde zapisują informacje na paskach magnetycznych i muszą obracać się i wyszukiwać je w tych fizycznych przestrzeniach, podczas gdy dyski SSD robią to za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, w szczególności tranzystorów. Zapewnia to szybszy i bardziej niezawodny przepływ informacji.

Te urządzenia nazywane są dyskami półprzewodnikowymi. i są lepsze pod względem wydajności niż magnetyczne. Jednak traktowanie jest takie samo jak w przypadku wyżej wymienionych dysków, ponieważ procedura defragmentacji jest dokładnie taka sama, należy nawet pamiętać, że nie będzie można go umieścić na innym komputerze bez wykonania poprzedniej konfiguracji

Kroki do defragmentacji dysku twardego SSD w systemie Windows 10, 8 i 7

Powinieneś wziąć pod uwagę następujące kroki, aby zdefragmentować dysk twardy za pomocą Aktualne systemy operacyjne Microsoft Windows (10, 8 i 7). Oczywiście pierwszą rzeczą jest zidentyfikowanie posiadanej wersji systemu operacyjnego, a po wykonaniu tego kroku należy postępować zgodnie z procesem:

W systemie Windows 10 i 8

  • Będziesz mieć kilka sposobów wykonania tego procesu, ponieważ możesz to zrobić, klikając przycisk Start i wpisanie słowa „defrag” w polu wyszukiwania.
  • W zależności od języka instalacji systemu Windows, będziesz mieć rozszerzenie Opcja „Defragmentuj i optymalizuj dyski” lub „Defragmentuj i optymalizuj sterowniki”. Kliknij tę aplikację.
  • Otworzy się wyskakujące okienko, w którym zobaczysz urządzenia, które możesz wybrać. Na pewno znajdziesz dysk twardy swojego komputera
  • Przejdź dalej, aby wybrać i kliknij przycisk optymalizacji. Zobaczysz, jak zaczyna się proces, który może zająć kilka minut w zależności od poziomu danych na dysku twardym

widok defragmentatora dysku twardego

W przypadku systemu Windows 7

  • W przypadku Windows 7, kliknij przycisk Start iw polu wyszukiwania wpisz słowo „defrag”
  • Zobaczysz nazwaną aplikację „Defragmentator dysków” lub „Defragmentator dysków”. Kliknij go, a otworzy się wyskakujące okienko.
  • Wybierz dysk twardy i przejdź do kliknij przycisk «Defragmentuj dysk». Zobaczysz, że proces się rozpoczyna, po raz kolejny staje się jasne, że może to zająć kilka minut w zależności od poziomu danych, które ma dysk.

Pod koniec tego procesu zobaczysz w rezultacie polepszenie wydajności Twojej maszynyale jeśli w tym przypadku nie będziesz w stanie osiągnąć oczekiwanego poziomu i zobaczysz, że nawigacja w systemie jest bardzo zwinięta, możesz sformatować dysk twardy za pomocą narzędzia systemu Windows.

Wreszcie, aby uzupełnić te informacje, możesz odwiedzić stronę pomocy technicznej systemu Windows, aby znaleźć alternatywy poprawiające wydajność komputera, czego oczekuje się podczas defragmentacji dysku twardego.

dołącz do naszego kanału telegram