Skip to content

Jak zaszyfrować lub zaszyfrować moje połączenie internetowe Wi-Fi, aby je chronić i zabezpieczać krok po kroku?

2 de maj de 2022

Dane przesyłane przez sieć często mogą być odczytywane, śledzone lub odsłuchiwane przez nieupoważnione osoby. Sieci bezprzewodowe są szczególnie podatne na ataki, ponieważ fizyczne połączenie z siecią nie jest wymagane, więc mogą je ukraść. Więc, szyfrowanie naszego połączenia Wi-Fi ma kluczowe znaczenie jeśli chcemy zapobiec kradzieży Wi-Fi, na przykład.

To bardzo częsty problem, z którym borykamy się korzystając z naszego połączenia Wi-Fi, nie wiedząc, jak je poprawnie skonfigurować, częsty błąd, który popełniamy, gdy uważamy, że wystarczy włączyć nasz sprzęt i uruchomić połączenie bezprzewodowe. Ale nie musisz się martwić, ponieważ aktywuj szyfrowanie co pozwala nam zabezpieczyć nasz bezprzewodowy Internet jest znacznie prostsze niż się wydaje.

Czy w routerze bezprzewodowym włączono szyfrowanie? ten szyfrowanie jest jednym z najważniejszych kroków aby chronić swoją sieć Wi-Fi, więc nie powinieneś tego pomijać. Po włączeniu szyfrowania sieć Wi-Fi wymaga hasła, aby nie wszyscy mogli się połączyć.

Niemniej jednak, ważne jest nie tylko hasło, podobnie jak rodzaj szyfrowania. Istnieje kilka opcji, które router może obsługiwać, jeśli chodzi o szyfrowanie bezprzewodowe. Jeśli używasz przestarzałej metody szyfrowania, osoby atakujące nie potrzebują nawet Twojego hasła, ponieważ mogą złamać tylko stare szyfrowanie.

Jak zaszyfrować połączenie bezprzewodowe?

Wszystkie routery są różneale przy odrobinie uwagi nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem ustawień do prawidłowego szyfrowania połączenia Wi-Fi:

  • Zaloguj się do konsola administratora routera.
  • zrobione dostęp do adresu IP routera jako adres URL (http//: cyfry
    Twojego adresu IP/)
  • Zostaniesz poproszony o wprowadź nazwę użytkownika i hasło routera.

Jeśli nie znasz tych informacji, sprawdź stronę producenta routera w celu uzyskania dodatkowej pomocy lub zresetuj router, aby przywrócić go do wartości fabrycznych i móc ręcznie skonfigurować te dane, które są wymagane tak lub tak. Nawet w Sklepie Play znajdziemy program o nazwie WiFi Master, który również może nam pomóc w przeprowadzeniu tego procesu.

Zaszyfruj połączenie bezprzewodowe na komputerze z systemem Windows

Otwórz wiersz polecenia naciskając jednocześnie klawisze Windows i „R”, aw małym oknie, które się otworzy, wpisz „cmd”. Naciśnij „OK” iw wyświetlonym wierszu polecenia wpisz polecenie „ipconfig” i naciśnij „Enter”. W odpowiedzi wydrukowanej przez to polecenie poszukaj używanej karty sieciowej, zwykle oznaczonej jako „Adapter Ethernet” lub „Adapter sieci bezprzewodowej LAN”

Spójrz na wpis obok „Brama domyślna” i to jest adres sieciowy routera. Na przykład, jeśli domyślna brama pokazuje 192.168.0.1, połączysz się z 192.168.0.1 za pomocą przeglądarki internetowej.

a jeśli chcemy zlokalizuj ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej naszego routera, możemy go wyszukać pod następującymi nazwami: Wireless Security, Wireless Network lub coś podobnego. Przykład, ustawienia znajdują się w Ustawienia podstawowe>Sieć bezprzewodowa>Zabezpieczenia. W ten sposób możemy łatwo zaszyfrować połączenie Wi-Fi.

sygnał wifi w kolorze czarnym;

Zmień opcję szyfrowania na WPA2-PSK.

Możesz zobaczyć ustawienie WPA2-Enterprise; wersja korporacyjna WPA2 jest przeznaczona bardziej dla środowisk korporacyjnych i wymaga bardziej skomplikowanego procesu konfiguracji. Jeśli WPA2 nie jest opcją, może być konieczne zaktualizuj oprogramowanie routera lub kup nowy router bezprzewodowy, jeśli obecny jest za stary, aby obsługiwać uaktualnienie do WPA2.

Utwórz silne hasło

To właśnie użytkownicy wejdą, gdy będą potrzebować dostępu do Twojej sieci Wi-Fi, więc nie powinno być łatwe do odgadnięcia lub zapamiętania na wypadek konieczności odzyskania hasła do sieci Wi-Fi, na przykład w przypadku jego zapomnienia. Nie używaj hasła, którego możesz używać w innych witrynach internetowych, ponieważ może być konieczne udostępnienie tego hasła wszystkim, którzy muszą podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi.

  • Kliknij Zapisz lub Zastosuj, aby przesłać zmiany.
  • Aby ustawienia zaczęły obowiązywać, może być konieczne ponowne uruchomienie routera.

Zmiana hasła routera Wi-Fi w celu uniknięcia kradzieży sygnału to coś, co robi się bardzo często. Ponieważ zapewnia to tak często, jak to robimy, dodatkowe bezpieczeństwo. Dodano z szyfrowaniem co zostało zrobione wcześniej, każdy, kto nie ma Twojej autoryzacji, będzie mógł uzyskać dostęp do tej sieci.

dołącz do naszego kanału telegram