Saltar al contenido

Jak sprawdzić, kto łączy się z moją siecią Wi-Fi lub routerem z komputera lub telefonu komórkowego

3 de diciembre de 2022

Zdarzyło Ci się, że bardzo wygodnie korzystasz z internetu i nagle czujesz, że działa on bardzo wolno? Tutaj nauczymy Cię, jak odkryć, kto korzysta z Twojego Wi-Fi bez Twojej zgody.

Jeśli widzisz, że Twoje Wi-Fi jest bardzo wolne i już sprawdziłeś, że w domu nie ma nikogo, kto pobiera coś, co zajmuje całą Twoją przepustowość, to możliwe, że ktoś odkrył twoje hasło i używa twojego Wi-Fi -Fi. CoSkąd wiesz, czy tak się stało i czyja to wina?nauczymy Cię ją odkrywać.

Jak dowiedzieć się, kto łączy się z Twoją siecią internetową z komputera lub telefonu komórkowego

Jedną z dostępnych opcji jest wyłączenie wszystkich urządzeń, które to umożliwiają mieć tablety, telefony, komputery zakotwiczone w sieci Wi-Fiitp. Jeśli lampka routera nadal miga normalnie podczas wykonywania tego kroku, najprawdopodobniej ktoś kradnie Twój sygnał Wi-Fi. Biorąc to pod uwagę, zalecamy wykonanie poniższych kroków, aby dowiedzieć się, kim jest intruz.

Użyj funkcji Ochrona Wi-Fi

Istnieją różne sposoby, aby dowiedzieć się, kto kradnie Twoje Wi-Fi. Wielu musi mieć znajomość poleceń w CMD, tematach programowania. Ale tym razem pokażemy Ci program, który pomoże Ci wykonać tę samą pracę w prostszy sposób, nazywa się Wifi Guard.

Pobierz poprawnie Wifi Guard

Przejdź myszką do najniższej części sieci, gdzie zobaczysz szare pole z napisem „Informacje o produkcie i pobieranie”. Gdy tam wejdziesz, wejdź do wyświetlonego menu, wybierz swój system operacyjny i kliknij przycisk „Pobierz Wifi Guard”. Musisz uważać na reklamy, przejdź bezpośrednio do szarego prostokąta.

Otwórz instalator

Po zaakceptowaniu pobierania poczekaj, aż się zakończy, kliknij plik i zainstaluj oprogramowanie, musisz zwrócić uwagę na instrukcje instalacji, które różnią się, jeśli masz Windows, Mac lub Linux.

Wybierz język

Po pobraniu programu kliknij go dwukrotnie, a program poprosi o wybranie preferowanego języka, kliknij ponownie język i kliknij „OK”.

Znajdź, kto jest przypięty do Twojej sieci

Najpierw musisz wiedzieć, kto korzysta w tej chwili z Twojej sieci, dla nich musisz wybrać opcję «Szukaj» który pojawia się z niebieskimi strzałkami.

Uniknij kradzieży swojego Wi-Fi

Wyeliminuj intruzów z Twojej sieci Wi-Fi

Zobaczysz listę wszystkich urządzeń, które są zakotwiczone w Twojej sieci Wi-Fi. Te zaznaczone na zielono to te, którym zezwoliłeś na dostęp do sieci, a na czerwono to urządzenia Kradną twój sygnał Wi-Fi. Policz, ile urządzeń jest używanych w Twoim domu i porównaj je z tymi, które pojawiają się w Wifi Guarda. Jeśli są intruzi, nie powinieneś zbytnio komplikować, aby go rozwiązać, możesz tylko zmienić hasło do Wi-Fi i od czasu do czasu sprawdzać, czy nikt nie kradnie twojego sygnału Wi-Fi.

Jak sprawdzić, kto jest podłączony do mojej sieci za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Android

Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów sprawdzenia, czy ktoś jest podłączony do naszej sieci, jest korzystanie z naszego urządzenia mobilnego, w tym celu mamy dostęp do różnych bezpłatnych aplikacji.

  • Fing (skaner sieciowy): Jest to prawdopodobnie najbardziej znany i pobierany dzięki swojej szybkości podczas skanowania dowolnego innego urządzenia podłączonego do naszego Internetu.
  • Szpiegujący inspektor Wi-Fi: Podobnie jak wspomniana powyżej, jest to jedna z najlepszych i najbardziej kompletnych aplikacji do wykrywania złodziei WiFi. Działa szybko i bardzo dokładnie.
  • Narzędzia IP (Analizator Wi-Fi): W tym przypadku mówimy o bardzo przydatnym narzędziu do konfigurowania wszelkiego rodzaju sieci, a także do ich przyspieszania. Jest to jeden z najczęściej używanych przez specjalistów, zwłaszcza do bezpośredniego przejścia do pracy z IP.
  • Wykrywacz złodziei Wi-Fi (kto korzysta z mojego Wi-Fi?): Idealny, aby zobaczyć bezpośrednio każdego, kto kradnie połączenie internetowe.

Wygeneruj większe bezpieczeństwo swojej sieci Wi-Fi lub routera

Widzisz, jak łatwo było to zrobić, w ten sposób się chronisz ludzie, którzy chcą skorzystać z dowolnej sieci. Nie pozwól, aby Twoja sieć Wi-Fi została skradziona, zabezpiecz ją, aby móc korzystać z Internetu bez przerw iz pełną prędkością.

dołącz do naszego kanału telegram