Skip to content

Co to jest sieć Wi-Fi? Jakie są jego funkcje, komponenty i jak to działa?

4 de wrzesień de 2023

Modernizacja społeczeństwa doprowadziła nas do wykorzystywania mediów cyfrowych jako narzędzi do nawiązywania kontaktów, pracy i prowadzenia działalności bankowej lub instytucjonalnej. Smartfony to z kolei te, które mogą służyć jako narzędzia do szybkich transakcji… Ale czy wystarczą? NIE, Muszą mieć połączenie z Internetem w celu uzyskania dostępu do przestrzeni online.

Dlatego pojawiła się potrzeba ukrytej łączności; Klucze i system działający poprzez centralne źródło typowe dla sieci LAN stają się przestarzałe. Tak więc, w wyniku stylu życia, który zarządza środowiskiem sieciowym jako rdzeniem wszystkich operacji, dostęp do niego niezależnie od położenia geograficznego doprowadził do stworzenia linia bezprzewodowa przesyłająca Internet…No właśnie, WiFi Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Co to jest sieć Wi-Fi i jakie są jej główne cechy?

On Wierność bezprzewodowalub znany również w skrócie jako WiFi, to rodzaj połączenie bezprzewodowe wykorzystujące częstotliwość radiową aby umożliwić przesyłanie danych. W tym przypadku jego celem jest dostarczenie sygnału do kilku urządzeń znajdujących się w pobliżu urządzenia generującego dostęp (odległości różnią się w zależności od odbioru urządzenia).

 • Są to sieci indywidualne które mają limit dostępu.
 • Może być prywatny, wolny od intruzów, ale będzie też możliwy do wygenerowania ogólnodostępna sieć która jest włączona w niektórych obszarach geograficznych.
 • Jest tworzony pod typem System komputerowy IEEE 802.11 który ustanawia komunikację w oparciu o fale elektromagnetyczne, które pozostają dostępne w określonej odległości; która w zależności od rodzaju sieci bezprzewodowej może być wyższa lub niższa.
 • Działa poprzez hotspot, dostarczanie sygnału w zależności od ilości posiadanych anten i rodzaju wykorzystywanego pasma; co nieuchronnie wygeneruje promień pokrycia.
 • Jego celem jest umożliwienie użytkownikom korzystania ze swojej sieci mieć dostęp do Internetu z telefonów komórkowych, telewizorów Smart TV, komputerów i innych; i może komunikować się bez konieczności stosowania jakiegokolwiek okablowania.
 • Aby wejść Należy wprowadzić PIN gdyby je posiadał, a Ty od razu staniesz się częścią systemu wymiany informacji.
 • Jest to sposób na zastąpienie danych mobilnych jako generatorów Internetu; co sprawia, że ​​możesz zrezygnować z firm telekomunikacyjnych do nawigacji, jeśli aktywnie korzystasz z jednej z tych sieci.
 • Ci, którzy posiadają urządzenia, które w swojej konfiguracji mogą zdecydować się na połączenie z siecią Wi-Fi. zarządzaj opcją Wi-Fi jako sposób na dostęp do cyberprzestrzeni.

Jak działa Wi-Fi i jakie urządzenia ją tworzą?

Jakie elementy umożliwiają działanie sieci Wi-Fi?

Jak już wspomnieliśmy, fale te potrzebują urządzenia, które pełni rolę jednostki centralnej, gdzie są transmitowane. rozwijać transmisję danych; Nie jest to jednak pojedyncze urządzenie, które działa samodzielnie, lecz wymaga zestawu akcesoriów, które razem składają się na zestaw Wi-Fi:

 1. Punkty dostępu: Jest to rodzaj sprzętu lub usługi sieciowej obsługującej system WLAN, do którego podłączone są różne komputery i sprzęt; niezależnie od tego, czy są one przewodowe, czy bezprzewodowe. Jest to źródło umożliwiające powiązanie komputera z następującymi po nim komponentami.
 2. Routery lub routery: Służy jako najbardziej znana część, ponieważ jest centrum operacyjnym; i ten, który emituje fale elektromagnetyczne lub podczerwone. Również z tym urządzeniem użytkownicy łączą się w celu nawiązania komunikacji bezprzewodowej.
 3. Modem: To kolejny produkt fundamentalny, bo z niego powstaje Internet (może to być telefon komórkowy jako modem lub urządzenie podłączone do linii danych). Wcześniej oba urządzenia były niezależne i połączone ze sobą w celu funkcjonowania; ale obecnie są one zintegrowane: zazwyczaj kupujesz modemy z routerami, zatrudniając firmy świadczące te usługi.
 4. Adaptery: Odpowiadają za rozszerzenie sygnału, dołożenie anten o większym odbiorze lub pełnienie roli drugiego routera, dzięki czemu połączenie rozszerzy się na inne pobliskie obszary: W zależności od przypadku będą one konieczne.

To właśnie dzięki temu zestawowi elementów następuje synchronizacja Internetu, mechanizmu bezprzewodowego i źródła, które umożliwia działanie obu. Przy całym tym działaniu, Będziesz musiał jedynie uzyskać dostęp i nawigować.

dołącz do naszego kanału telegram