Skip to content

Najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób audytu sieci Wi-Fi WEP, WPA PSK i WPA2

9 de marzec de 2023

Wraz z rozwojem technologii uczymy się przeprowadzać audyty Sieci Wi-Fi staje się to coraz bardziej fundamentalne, jeśli przejdziemy do sprawy. Być może nie dla wszystkich, ale dla dużej części, która chce chronić swoją sieć lub bezpośrednio musi ją chronić. Z tego powodu dzisiaj porozmawiamy o tym, jak przeprowadzić audyt sieci Wi-Fi, która ma klucz Wep, a także z WPA-PSK a nawet z WPA2, wszystko to za pomocą WiFiSlax. Idźmy krok po kroku.

Startowy

Przede wszystkim będziemy musieli pobierz wifislax oczywiście, który waży trochę mniej niż 2 GB, po czym zamierzamy zainstalować w dysk USB to samo, może być również na DVD, ale zalecamy, aby było na pamięci USB.

Teraz, gdy otworzymy WifiSlax, musimy użyć narzędzia Goyscript. Będziemy szukać niebieskiej ikony, którą możemy znaleźć w dolnej części lewej strony, gdzie znajdują się aplikacje. Teraz zamierzamy przejść do WPA WPS, a następnie do GoyScript WPSpo wybraniu zaczynamy rozszyfrowywać klucz WiFi, a raczej zaczynamy próbować.

Pamiętaj, że musisz wybrać kartę WiFi, którą masz w komputerze, jest ona zazwyczaj wybierana automatycznie, więc nie powinieneś mieć z tym zbyt wielu problemów. Należy wziąć pod uwagę, że niezbędne jest, aby ten proces działał karta Wi-Fi który naprawdę jest kompatybilny z WifiSlax, dzięki czemu wszystko działa, w przeciwnym razie nie osiągniesz absolutnie nic.

Cóż, teraz będziesz mógł zobaczyć, że otworzy się kolejne okno, ale tym razem zobaczysz wykryte sieci i wszystkie powiązane z nimi dane. Trzeba tu mieć na uwadze, że jeśli twoja sieć ma „#”, oznacza to, że jest dość wrażliwa i że każdy, kto ma niewielką wiedzę, może w zasadzie korzystać z Twojej sieci Wi-Fi. Jeśli nie ma wspomnianego powyżej symbolu, oznacza to, że dana sieć jest dość bezpieczna, choć nie niemożliwa do rozszyfrowania.

Co zrobić, jeśli sieć Wi-Fi jest niepewna?

To, co musimy zrobić, to zamknij okno po prawej stronie a gdy pojawi się to w głównych sieciach goyscript, wybierzemy tę, która jest niepewna, to znaczy tę z symbolem #. Rozpoczyna się cały proces i teoretycznie Twój klucz powinien wyjść szybko.

Jak uczynić sieć bezpieczniejszą?

Zasadniczo musimy zacząć od wyłączenia pin WPS Jeśli masz to aktywne, jest wygodne, nie musisz pamiętać dziwnych haseł ani nic, nie możemy temu zaprzeczyć, ale jest znacznie niepewne.

To, co zamierzamy zrobić, to wejść do routera, czyli administracji, w tym celu przejdziemy do naszej przeglądarki i napiszemy https:// jeden z poniższych adresów 192.168.1.1 lub 192.168.0.1. Ogólnie, jeśli chodzi o hasła, zawsze pyta o admin i admin, chociaż może to być 1234 lub nawet administrator i administrator.

Teraz, gdy wejdziesz do routera, dezaktywujemy kod PIN WPS, a także musimy zmienić hasło WPA2, które pojawia się w ruter domyślnie lub otrzymałeś od dostawcy Internetu. Postaraj się, aby było to coś skomplikowanego za pomocą cyfr, liter, wielkich liter itp. Na koniec zmień szyfrowanie WEP lub WPA, które prawdopodobnie aktywowałeś WPA2-PSK.

dołącz do naszego kanału telegram