Skip to content

Jak zarezerwować produkty w Wallapop? – Sprzedający i kupujący

30 de styczeń de 2022

Obecnie żyjemy w społeczeństwie o kulturze konsumpcyjnej, która poświęcona jest kupowaniu i kupowaniu przedmiotów, które często nie są nawet używane. Aby uniknąć gromadzenia w domu wielu nieużywanych przedmiotów, możesz sprzedawać lub kupować używane przedmioty na Wallapop. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przeżyć tego doświadczenia i zarezerwować produktTutaj pokażemy Ci, co musisz wiedzieć.

Jak wygląda procedura rezerwacji produktu w tym sklepie?

Wallapop to platforma, którą możesz pobrać na swój telefon, aby sprzedawać lub kupować używane produkty online. W nim można znaleźć szeroką gamę artykułów, które są klasyfikowane według kategorii.

Ta firma pochodzenia hiszpańskiego, która rozprzestrzeniła się na inne szerokości geograficzne, oferuje swoim użytkownikom możliwość zarobić dodatkowe pieniądze sprzedając produkty że nie są już używane i że są w dobrym stanie. Z drugiej strony kupujący mogą otrzymać niektóre przedmioty, które kosztują więcej w sklepach.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tej aplikacji, powinieneś wiedzieć, że platforma ma pewne zasady dotyczące produktów, które możesz lub nie możesz sprzedawać, więc przed zaoferowaniem artykułu dobrze byłoby przejrzeć treści, które są dozwolone opublikowany.

Powinieneś też o tym wiedzieć Wallapop jest bardzo wszechstronny i oferuje różne formy płatności, które są bezpieczne zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. W ten sposób oboje będziecie zadowoleni z dokonanej właśnie transakcji.

Teraz, jeśli masz wątpliwości, czy przeprowadzić negocjacje z innym użytkownikiem, jest to zrozumiałe, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele osób chowa się za komputerem, aby popełniać złe uczynki. Jednak w Wallapop możesz wykryć fałszywe profile, aby uniknąć popadnięcia w oszustwo.

A jeśli produkt, który Cię interesuje, znajduje się poza Twoją miejscowością, możesz obliczyć koszt wysyłki w zależności od wagi produktu za pomocą tej samej aplikacji. aby mieć pewność, że możesz pokryć wszystkie wydatki kup to generuj.

bycie kupującym

Podczas przeglądania aplikacji możesz natknąć się na pewne produkty, które mogą przykuć Twoją uwagę lub po prostu przeprowadzasz ich określone wyszukiwanie w sklepie. Jeśli któryś z tych produktów jest Twoim sfrustrowanym marzeniem, możesz rozpocząć negocjacje.

W Wallapop istnieje system sekcji, który pozwala zarezerwować produkt, podczas gdy osoby zaangażowane sfinalizują biznes. Musisz jasno powiedzieć, że Jako kupujący nie masz możliwości zarezerwowania produktu.

jak zarezerwować na wallapop

To, co możesz zrobić podczas rozmowy ze sprzedającym, to okazać prawdziwe zainteresowanie otrzymaniem przedmiotu, złożyć ofertę i wyraźnie powiedzieć sprzedającemu, że chcesz, aby przedmiot został zarezerwowany dla Ciebie, ponieważ nie chcesz, aby ktoś inny Kup to.

Jeśli sprzedawca uzna, że ​​poważnie zajmujesz się negocjacjami, może wziąć pod uwagę Twoją prośbę i zarezerwować produkt. Coś, co powinieneś rozważyć, to czasami odpowiedź sprzedawcy może zająć kilka dni.

Jeśli jesteś sprzedawcą

W przypadku oferowania produktu i posiadania zainteresowanego nabywcy, poprzez czat będą mogli zamienić się pozycjami każdego z nich. Jako sprzedawca jesteś osobą, która ustala cenę sprzedaży i warunki dostawy.

Należy pamiętać, że produkt, który oferujesz jest w jak najlepszych warunkach, aby na koniec wyprzedaży mieć dobry wynik swojej reputacji jako sprzedawcy.

Teraz, jeśli masz produkt na wyprzedaży i kupujący jest zainteresowany, może poprosić Cię o zarezerwowanie dla niego tego przedmiotu. Jest to sposób na zapewnienie, że nie będziesz robił interesów z tym samym produktem z inną osobą i że dla niej będzie priorytet sprzedażowy.

zakupy na wallapop

Dodatkowo, gdy system wykryje, że istnieje zarezerwowany produkt, nie będzie go już reklamował, aby inni kupujący nie skusiły się na rozpoczęcie z Tobą negocjacji. Najważniejszą rzeczą w tym kroku jest to, że tylko sprzedawca ma prawo zarezerwować produkt.

Aby to zrobić, musisz poszukać reklamy swojego produktu, a obok niej zobaczysz przycisk rezerwacji. Po jego naciśnięciu ten produkt zmieni swój status.

Jak złożyć ofertę na produkt na Wallapop?

Złożenie oferty na Wallapop jest bardzo proste, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wyszukanie przedmiotu, który chcesz kupić. W tym celu możesz wyszukiwać w kategoriach i filtrować opcje według ceny i miejsca, w którym znajduje się produkt. Pozwoli to aplikacji na bardziej szczegółowe wyszukiwanie.

Następnie, gdy pojawią się wyniki, musisz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i przeczytać cały opis, który umieścił sprzedawca. Obejmuje to koszt i metodę wysyłki. Jeśli jesteś zadowolony z tych informacji, możesz otworzyć czat i rozpocząć rozmowę ze sprzedawcą.

Na tym czacie możesz wyjaśnić wątpliwości i wynegocjować cenę, jeśli sprzedawca na to pozwoli. Jeśli oboje zgadzacie się z warunkami, wystarczy kliknąć kup teraz i automatycznie będziecie musieli wypełnić formularz wysyłki.

dokonać rezerwacji na wallapop

Jakie metody płatności są akceptowane na Wallapop?

Chociaż istnieje kilka opcji płatności na Wallapop, dwie najpopularniejsze to: gotówka, gdy korzystasz z tej metody musisz wziąć pod uwagę pochodzenie sprzedawcy i jego lokalizację, ponieważ jeśli mieszkają w pobliżu, możesz kupić stan produktu, gdy zostanie do Ciebie dostarczony. Z drugiej strony, jeśli osoba mieszka daleko, możesz zapłacić kartą kredytową, w tym celu musisz obliczyć koszty wysyłki i zweryfikować swoją tożsamość w aplikacji.

Jakie są metody wysyłki dostępne w tym sklepie?

Dostępnych jest kilka metod wysyłki. Jednym z nich jest dostawa osobista. Jest bardzo funkcjonalny, gdy oboje mieszkają w tej samej miejscowości, a produkt przechodzi bezpośrednio między zainteresowanymi stronami. Innym sposobem są agencje spedycyjne, które będą odpowiedzialne za dostarczenie paczki.

dołącz do naszego kanału telegram