Skip to content

Jak zarejestrować lub dodać odcisk palca na telefonie komórkowym z systemem Android – szybko i łatwo

22 de luty de 2021

Odcisk palca jest częścią naszej tożsamości, ponieważ zostało naukowo udowodnione, że każda osoba ma inny wzór na wyciągnięcie ręki, co pozwala nam się wyróżnić.

Opierając się na tej zasadzie, projektanci i programiści urządzeń mobilnych postanowili wdrożyć tę modalność, aby zachować prywatność komputerów.

Innymi słowy, w wielu urządzeniach zintegrowano czytnik linii papilarnych, który jest w stanie rozróżnić kształt opuszków palców właściciela, aby umożliwić mu odblokowanie sprzętu. Obecnie jest uważana za najbezpieczniejszą metodę dla telefonów.

Wielu użytkowników może mieć taki czytnik i nie ma najmniejszego pojęcia, jak zarejestrować swoje dane włączyć ten rodzaj zabezpieczenia, więc dzisiaj iw tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Zarejestruj swój odcisk palca w ustawieniach swojego urządzenia z systemem Android

Niezależnie od tego, czy Twoje urządzenie ma problemy z identyfikacją odcisku palca, czy po prostu po raz pierwszy wdrażasz ten poziom bezpieczeństwa, powinieneś wiedzieć, że w „Ustawieniach” możesz rozwiązać wszystko, czego potrzebujesz.

Dlatego, aby móc dostosować ten rodzaj zabezpieczeń do swojego urządzenia, możesz wpisać „Zabezpieczenia” lub „Blokada ekranu”, (opcja będzie się różnić w zależności od wersji Androida opętany).

Znajdziesz tam różne opcje blokowania, które już znasz, ponieważ prawdopodobnie używałeś ich w przeszłości ze swoim urządzeniem, z niewielką różnicą, że tym razem wybierzesz sekcję „Odcisk palca”.

Stamtąd wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlane na ekranie w celu prawidłowego zarejestrowania metody blokowania i rozpoczęcia korzystania z niej na swoim urządzeniu.

Ten typ problemu występuje niezwykle często we wszystkich urządzeniach, w tym w urządzeniach innych firm telekomunikacyjnych. Może się zdarzyć, że iPhone nie rozpozna odcisku palca, więc wystarczy trochę cierpliwości i poprawnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w systemie operacyjnym.

Inne konfiguracje, które można zaimplementować w czytniku linii papilarnych w urządzeniu

Podobnie jak inne czynniki urządzenia, czujnik odcisków palców ma również aspekty, które można modyfikować lub zmieniać w zależności od gustów i potrzeb każdego użytkownika.

Android to system operacyjny, który charakteryzuje się zezwalaniem dostosuj każde z narzędzi, więc wystarczy ocenić możliwości, które można osiągnąć poprzez konfigurację tej metody zabezpieczeń.

Emituj wibracje, gdy ekran jest odblokowany

Możesz włączyć lub wyłączyć wibracje, które pojawiają się podczas prawidłowego czytania palca, albo poprzez typowe ustawienia urządzenia, albo za pośrednictwem innych aplikacji, które mogą ułatwić pracę.

Zwiększ prędkość wykrywania

Istnieją urządzenia mobilne, takie jak Samsung, które pozwalają skonfigurować prędkość, z jaką czytnik linii papilarnych jest odczytywany, aby zwiększyć szybkość, z jaką telefon jest odblokowywany.

Aby odblokować urządzenie, użyj więcej niż jednego palca

W ten sam sposób, w jaki możesz zmienić powierzchowne aspekty czytelnika, możesz również zmodyfikować liczba odcisków palców zaakceptowanych przez urządzenie.

przycisk telefonu kciuka

Jeśli chcesz go zaimplementować, będziesz musiał ponownie wprowadzić konfigurację i wykonać te same kroki, co poprzednio, aby zarejestrować swój odcisk dłoni, z niewielką różnicą, że jeśli chcesz wprowadzić nowy, możesz kliknąć opcję „Dodaj odcisk palca”.

Stamtąd powtórzysz proces przeprowadzony po raz pierwszy, polegający na umieszczeniu palca na czytniku, aby mógł zidentyfikować opuszek palca, a następnie zapisać go do późniejszego odblokowania urządzenia.

Po pomyślnym zakończeniu kwoty zarejestrowane dla telefonu pojawią się w sekcji śladu, więc musisz tylko przetestować nowa konfiguracja odblokuj i ciesz się użytkowaniem, które możesz dać czytelnikowi swojego urządzenia mobilnego.