Skip to content

Jak zapraszać do spotkań Zoom przez WhatsApp? – Na PC lub telefonie komórkowym

10 de Listopad de 2021

Zoom to platforma, która pozwala swoim użytkownikom prowadzić wykłady, organizować zajęcia i rozmawiać wirtualnie przez wideo na żywo. Aby wejść na zajęcia lub konferencję Zoom, musisz udostępnić uczestnikom link z zaproszeniem.

Jak udostępnić zaproszenie Zoom w aplikacji WhatsApp?

Aby wejść na wykład lub zajęcia Zoom wymagane jest zaproszenie które można wysłać uczestnikom za pośrednictwem WhatsApp, aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację Zoom i zalogować się za pomocą adresu e-mail i hasła odpowiadającego Twojemu kontu i skopiować link do spotkania, aby móc wysłać go uczestnikom, którzy dołączają, wpisując do linku.

Przed spotkaniem

Wchodząc do aplikacji Zoom musisz wejść w opcję 'spotkania’ na dole a następnie wybrać opcję 'wyślij zaproszenie’ u góry ekranu, zobaczysz, że wyświetli się lista z opcjami wysłania zaproszenia i będziesz wybierz „skopiuj do schowka”.

Po skopiowaniu linku do spotkania, możesz go wkleić w wiadomości prywatnej lub publicznej. Uzyskaj dostęp do WhatsApp i wklej ten link na pasku czatu osoby, którą chcesz zaprosić i wyślij. Osoba będzie mogła wejść w link i uczestniczyć w spotkaniu Zoom zgodnie z godziną rozpoczęcia.

Podczas spotkania

Jeśli spotkanie Zoom już się rozpoczęło i chcesz wysłać zaproszenie do uczestnika, musisz wejść w opcję „uczestnicy” i tym samym zobaczyć kto jest na spotkaniu, zobaczysz w lewym dolnym rogu opcję „zaproś” Jeśli naciśniesz, ponownie wyświetli listę sposobów wysłania linku z zaproszeniem do uczestników, których chcesz dodać do spotkania.

W jaki inny sposób możesz zaprosić na spotkanie w Zoom?

Aby zaprosić kogoś do Zoomu musisz udostępnić link do spotkania, który pokazuje szczegóły spotkania, a w niektórych przypadkach hasło dostępu do spotkania. Jeśli wysyłasz zaproszenie podczas spotkania, wiadomość pokaże tylko link z zaproszeniem.

Z komunikatorem

Link z zaproszeniem na spotkanie Zoom można również wysłać za pośrednictwem Messengera, jeśli dana osoba nie ma usługi WhatsApp. Dla tego musisz wejść do aplikacji Zoom i wpisać „spotkania”, następnie wybierz opcję „wyślij zaproszenie”, wybierz „Posłaniec”, a następnie wybierz kontakt Messengera, do którego chcesz dodać spotkanie.

Z Gmaila

Możesz wysłać link z zaproszeniem do udziału w spotkaniu Zoom za pośrednictwem usługi wiadomości Gmail, w tym celu musisz wejść do aplikacji Zoom i wpisać „spotkania”, a następnie wybrać „wyślij zaproszenie” i wybrać opcję „Gmail”, która zabierze Cię na platformę Gmail, aby napisać wiadomość e-mail i musisz podać adres e-mail odbiorcy do wysłania.

W wiadomościach tekstowych

Aby udostępnić łącze do spotkania Zoom za pośrednictwem wiadomości tekstowych, należy wejść do aplikacji Zoom i przejść do sekcji „spotkania”, a następnie wybrać „wyślij zaproszenie” i wybierz opcję „wiadomości”, a następnie wybierz odbiorcę i wyślij.

Wysyłając link z zaproszeniem do udziału w spotkaniu Zoom należy pamiętać, że jeśli zaproszenie zostanie wysłane wcześniej na zaplanowane spotkanie, zostanie to zrobione poprzez sekcję „spotkania”, więcej jeśli spotkanie jest w toku należy wpisać opcję „uczestnicy”, a następnie „zaproś”, która pokaże Ci opcje wysłania linku.

identyfikacja spotkania

Gdzie jest wyświetlany link do spotkania w Zoom?

W sekcji 'spotkania’ zobaczymy opcję 'wyślij zaproszenie’ a następnie listę opcji multimedialnych, przez które wysłać link, ostatnia opcja to „skopiuj link do schowka”, w ten sposób możesz wkleić link w polu tekstowym (jakaś rozmowa lub jakaś notatka), w ten sposób możesz zobaczyć link do spotkania.

Jeśli spotkanie jest w toku musimy wejść w sekcję 'uczestnicy’ a następnie 'zaproś’, co pokaże listę sposobów wysłania linku wraz z opcją 'skopiuj do schowka’ i wklejając link zostaniesz w stanie go zobaczyć.