Skip to content

Jak zapobiec zapisywaniu plików WhatsApp w Twojej galerii?

30 de listopad de 2021

Kiedy jesteśmy na zjeździe rodzinnym lub z najlepszymi przyjaciółmi, zawsze robi się dużo zdjęć. I częściej mówimy, że później wysyłają nam te wszystkie zdjęcia lub filmy przez WhatsApp. Te zdjęcia, które otrzymujemy są natychmiast zapisywane w galerii.

Istnieją jednak inne rodzaje fotografii, które mogą być prywatne i nie chcemy, aby były eksponowane w galerii za cokolwiek na świecie. Dlatego normalne jest, że zastanawiasz się, czy istnieje sposób na otrzymanie zdjęć i ukrycie ich. Następnie pokażemy Ci, co powinieneś zrobić, aby zapobiec zapisywaniu zdjęć WhatsApp w galerii Twojego telefonu komórkowego.

Dlaczego pliki z mojego konta WhatsApp są przechowywane w mojej galerii?

Gdy tylko aplikacja WhatsApp otrzyma obraz, czytnik plików galeria natychmiast ją identyfikuje i umieszcza go na pierwszym miejscu w galerii. Dzieje się tak, ponieważ pliki te znajdują się pod odblokowanym adresem w telefonie, mogą się tutaj swobodnie pojawiać.

Oprócz tego są one również pokazywane w galerii dzięki temu, że pozwala na to ta sama aplikacja WhatsApp. Podczas instalacji aplikacja prosi o uprawnienia do przechowywania. Oznacza to, że tak samo jak umożliwia wyświetlanie zdjęć możesz także ograniczyć dostęp do swojego widoku z galerii. Teraz pokażemy, jak możesz osiągnąć tę sekundę.

Proces zapobiegania wyświetlaniu zdjęć otrzymanych przez WhatsApp jest prosty i łatwy do wykonania. Jeśli chcesz, możesz postępować zgodnie z krokami, które Ci damy Następny:

 1. Znajdź aplikację WhatsApp i otwórz ją
 2. Przejdź do 3 punktów w prawym górnym rogu i naciśnij je
 3. Wybierz opcję o nazwie „Ustawienia”
 4. Zobaczysz tam kilka sekcji, z których możesz dokonać ważnych ustawień. Musisz przejść do drugiej sekcji o nazwie „Czaty”
 5. W „Ustawieniach czatu” zobaczysz włączone ustawienie „Widoczność plików multimedialnych”, będziesz o tym wiedział, ponieważ jest na zielono
 6. Wystarczy nacisnąć zielony przycisk, a ta opcja zostanie wyłączona

Po tym, jak to zrobisz, tak nie musisz się martwić ponieważ pliki otrzymane z WhatsApp będą wyświetlane w galerii. Jednak prawdopodobnie chcesz, aby ta opcja działała tylko na określonym czacie. W następnej sekcji zobaczymy, czy jest to możliwe.

Czy możesz wyłączyć synchronizację z galerią pojedynczego czatu WhatsApp?

czat WhatsApp

Wiele osób prosi tylko o wyłączenie wyświetlania obrazów WhatsApp na czacie. Jeśli jesteś jedną z tych osób, z przyjemnością dowiesz się, że jest to możliwe. Jednak aby to osiągnąć, musisz najpierw upewnić się, że że masz najnowszą wersję WhatsAppJeśli nie, musisz go zaktualizować. Jeśli masz już tę najnowszą wersję, wykonaj czynności, które przeczytasz poniżej:

 1. Wyszukaj w telefonie aplikację WhatsApp i otwórz ją
 2. Następnie musisz zlokalizować czat osoby, w której nie chcesz, aby pokazywane były otrzymane obrazy i otworzyć go
 3. Teraz kliknij imię osoby na czacie
 4. Tam pojawi się kilka opcji, takich jak „Wycisz powiadomienia”, „Spersonalizuj powiadomienia”, a potem pojawi się opcja „Widoczność plików multimedialnych, to ta, którą musisz nacisnąć
 5. Pojawi się pytanie „Pokazać nowe pliki multimedialne pobrane z tego czatu w galerii telefonu?”. Wybierz opcję, która mówi nie

Na koniec wystarczy kliknąć „OK”, a konfiguracja zostanie pomyślnie zapisana. Odtąd zauważysz, że pliki z innych czatów będą pokazywane w galerii, z wyjątkiem plików, które otrzymujesz na czacie, na którym zablokowałeś dostęp do plików.

telefon komórkowy z WhatsApp

Jest to najlepszy istniejący sposób, aby pliki otrzymane w WhatsApp nie były wyświetlane w galerii. Można jednak znaleźć inne metody, w których muszą być używane aplikacje innych firm i jest to nieco bardziej żmudny proces. Jest to przydatne dla wszystkich osób, które mają telefon komórkowy, który został wycofany i nie jest kompatybilny z WhatsApp.

Możesz używać aplikacji, które ukrywają obrazy. Jednak wadą tych metod jest to, że zawsze musisz osobiście zadbaj o blokowanie każdego obrazu że dotrze do Ciebie, a Twoja prywatność będzie zagrożona. Jedną z metod, których nie należy używać w aplikacjach, jest zapisanie ich w folderze, w którym nie mogą być odczytane przez czytnik obrazów galerii. Kroki w tym celu to:

 1. Wybierz obrazy, które chcesz ukryć z galerii
 2. Kliknij na ruch
 3. Wejdź do folderu mobilnego o nazwie „Android”
 4. Następnie przejdź do folderu o nazwie „Dane”
 5. Na koniec możesz utworzyć niestandardowy folder o wybranej przez siebie nazwie lub wkleić go tam

W tej lokalizacji aplikacja galerii nie będzie w stanie go znaleźć i przeczytać. Jest to bardzo bezpieczne miejsce, w którym możesz przechowywać prawie wszystko bez wykrycia i bez konieczności pobierania irytujących aplikacji innych firm. Jeśli Twój eksplorator plików nie działa, możesz skorzystać z Files by Google.

Czy mogę ponownie aktywować synchronizację WhatsApp z moją galerią?

Oczywiście, że możesz. Aby to osiągnąć, wystarczy wejść w to samo miejsce, w którym je dezaktywowałeś i umieścić opcję „Domyślne (Tak)” i natychmiast zdjęcia, które przychodzą od tego momentu zaczną się pokazywać wewnątrz galerii.