Skip to content

Jak zapobiec kradzieży mojego zdjęcia profilowego WhatsApp ze znakiem wodnym lub zablokowaniu go

21 de czerwiec de 2023

Ostatnio w WhatsApp bardzo często dochodzi do kradzieży tożsamości lub tworzenia fałszywych kont z nazwiskami innych osób. Więc z tego powodu możemy ukraść nasze zdjęcie profilowei zapobiec temu, by nam się to przydarzyło, o tym porozmawiamy dalej.

WhatsApp jest aplikacją numer jeden na świecie jeśli chodzi o komunikatory internetowe i stał się numerem jeden na świecie dzięki dużej ilości możliwości. Nie posuwając się za daleko, możemy udostępniać różne rodzaje plików, takie jak audio, zdjęcia lub filmy, wybranym przez nas osobom.

Nie wspominając o podstawach, które możemy zrobić, takich jak wysyłanie wiadomości tekstowych bez żadnych ograniczeń lub wykonywanie połączeń w ten sam sposób. Najlepsze jest to całkowicie za darmo i każdy ma do niego dostęp.

Z tego powodu trzeba być bardzo ostrożnym. Ponieważ każdy, kto ma do niego dostęp, implikuje to może mieć dostęp do niektórych informacji. Jeśli znają Twój numer telefonu, mogą uzyskać dostęp do Twojego zdjęcia profilowego, na przykład bez konieczności ich dodawania, jest to ustawienie domyślne w aplikacji. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, kto dodał Twój numer do swojej książki telefonicznej.

Jak uniemożliwić im kradzież mojego zdjęcia profilowego na WhatsApp

Nie żeby to było zbyt skomplikowane zapobiec kradzieży naszego zdjęcia profilowego WhatsApp, musimy po prostu skonfigurować pewne opcje w danej aplikacji. Opcje, które muszą zrobić więcej niż cokolwiek innego z kwestiami prywatności, które zawsze są domyślnie, aby każdy mógł zobaczyć wszystko, co mamy, w taki sam sposób, jak dzieje się to na przykład z Facebookiem.

Więc co musisz zrobić, to po prostu wejść do WhatsApp, gdy już tam będziesz Przejdźmy do części, która mówi Ustawienia, następnie „Konto” i na końcu „Prywatność”. W tym miejscu będziemy mieli kilka opcji i wybieramy tę, która mówi „Zdjęcie profilowe”.

To, co musimy tutaj zrobić, to wybierz, jeśli nie chcemy, aby nikt nie widział naszego zdjęcia, oznacza to, że nawet nasze kontakty nie będą go widzieć. Jeśli chcemy, aby tylko ci, których umówiliśmy, mogli zobaczyć nasze zdjęcie (oznacza to, że jeśli ktoś cię umówi, ale nie masz go wśród swoich kontaktów, nadal nie będzie mógł zobaczyć zdjęcia profilowego ).

A potem jest najbardziej kontrowersyjny, który polega na tym, że każdy może zobaczyć twoje zdjęcie profilowe, niezależnie od tego, czy mają cię zaplanowane, czy nie, czy je masz, czy nie, nic nie ma znaczenia. Każdy może zobaczyć Twoje zdjęcie profilowe. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym przypadku jest po prostu wybierz moje kontakty i gotowy. Jeśli chcemy, możemy również ukryć zdjęcie profilowe konkretnego kontaktu bez blokowania go lub usuwania

Dodaj znak wodny, aby uniemożliwić im kradzież mojego zdjęcia profilowego WhatsApp

Czynnością, którą bardzo często wykonujemy na telefonie, jest robienie zdjęć. Możesz przesyłać swoje zdjęcia na stronę internetową lub profil w sieciach społecznościowych, takich jak WhatsApp, i chcesz, aby zawsze było jasne, że te zdjęcia należą do Ciebie. W takich przypadkach najlepiej dodać do użycie znaku wodnego na zdjęciach, tak abyna przykład uniemożliwić im kradzież zdjęcia profilowego.

obraz z wykrzyknikiem z wody

Móc dodać te znaki bezpośrednio, jeśli używamy Androida. Dzięki szerokiej gamie opcji, które istnieją w tym celu, najlepsze są następujące:

W samej aplikacji aparatu na wielu telefonach z Androidem mamy już taką opcję. Móc bezpośrednio dodać znak wodny, bez konieczności pobierania aplikacji innych firm. Jest to więc bardzo wygodna możliwość w tym przypadku, aby przedmiotowy znak mógł zostać dodany do zdjęć wykonanych aparatem. Kroki są następujące:

  • Otwórz aplikację aparatu.
  • Kliknij ikonę ustawień (koło zębate).
  • Poszukaj opcji, która mówi o znaku wodnym.
  • Aktywuj tę opcję.

Wybór aplikacji firm trzecich, z których możemy w tym przypadku skorzystać, jest dość szeroki. W Sklepie Play jest kilka ciekawych opcji, które to umożliwiają. Za to, co dadzą nam możliwość dodaj znaki wodne, które chcemy na zdjęciach, które zrobiliśmy aparatem telefonu.

dołącz do naszego kanału telegram