Skip to content

Jak zapobiec kradzieży lub zhakowaniu mojego konta Gmail, Yahoo, Outlook lub Hotmail?

12 de październik de 2022

robićJaki jest najlepszy sposób, aby zapobiec włamaniu się na Twoje konto Gmail?? Właściwie to całkiem proste, musisz nauczyć się, jak to robią, a przynajmniej musisz mieć pewne pojęcie na ten temat, nawet jeśli jest to podstawowe, aby móc podjąć minimalne środki bezpieczeństwa, aby przynajmniej móc dbaj o bezpieczeństwo naszego konta e-mail że jeśli przejdziemy do sprawy, większość z nas używa jej do wielu rzeczy, nie tylko do Androida.

Jak zapobiec kradzieży konta Gmail

Jedna z metod używanych przez wiele osób do kradzieży kont Gmail jest obecnie dość istotna i jak na ironię jest dostępna dla każdego. Chodzi o to, że jeśli znają Twój adres e-mail i Twój numer telefonu może ukraść twoje konto z odrobiną wysiłku i odrobiną rozproszenia z twojej strony.

Jak to jest zrobione? Po pierwsze, osoba atakująca loguje się do Gmaila i przechodzi bezpośrednio do miejsca, w którym pojawia się komunikat Potrzebujesz pomocy? Tam, co robi napastnik: po prostu wpisz swój numer telefonu komórkowegow ten sposób otrzymasz wiadomość z kodem bezpieczeństwa SMS na telefon komórkowy, sześciocyfrowym kodem.

Gdy ten krok zostanie wykonany, to, co ta osoba robi, to: wysłać wiadomość z własnego telefonu komórkowego mówiąc coś w stylu „Wykryliśmy podejrzaną aktywność na Twoim koncie. Odpowiedz, przesyłając kod weryfikacyjny wysłany na Twój telefon komórkowy, aby zatrzymać nieautoryzowane działania”.

W tym momencie, gdy wysyłasz kod, osoba atakująca używa go do tymczasowego uzyskania dostępu, zmiany hasła, telefonu, zmiany wszystkiego i zostajesz bez konta Gmail, więc bądź z tym bardzo ostrożny.

Mógłby nawet zrób coś bardziej niebezpiecznego, czyli w skrócie, szpieguj cię bez twojej wiedzy. Czekam, aż napiszesz lub otrzymasz cenne informacje, które są coś warte lub po prostu szpiegujesz wszystko, co robisz ze swoim kontem. Jak? Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować Gmaila z alternatywnym kontem.

Również po co? wszystkie wiadomości, które wychodzą lub są wysyłane na to konto, po zakończeniu po prostu wysyła SMS-a o treści w stylu: „Dziękujemy za weryfikację konta. Hasło sezonowe to (przykład)

Możesz zmienić hasło, ale drugie konto atakującego jest już w konfiguracji i ponieważ prawie nigdy nie patrzymy na tę część konfiguracji, nie zauważymy tego. Mimo to możesz szybko przejść do odzyskania hasła do Gmaila.

Jak uniemożliwić im kradzież lub zhakowanie naszej poczty?

Zasadniczo ważne jest przede wszystkim, aby nie ufać żadnemu SMS-owi, który do nas dociera, a tym bardziej, jeśli nie zrobiliśmy nic, aby go otrzymać, nawet e-maili lub niczego podobnego.

Nie wchodź do żadnej usługi Google poprzez link, ale aby otworzyć nową kartę i wpisujemy adres, o który chodzi.

Nie trzeba dodawać, że ogólnie zaleca się stosowanie dość skomplikowane hasło który zawiera cyfry, wielkie litery, symbole itp.

Następnie możesz również sprawdzić bezpieczeństwo Gmaila. Pomoże to znacznie lepiej wzmocnić bezpieczeństwo Gmaila, w ten sposób unikniesz kradzieży konta Gmail i wykonujesz pracę haker znacznie trudniej. Bez wątpienia kradzież twojego konta będzie go kosztować znacznie więcej.

ludzie strzałki gmail

Co myślisz o naszym artykule? Prawda wskazówki są bardzo przydatne które dajemy Ci w celu wzmocnienia bezpieczeństwa Twojego konta. Ponadto możesz zapobiec kradzieży konta Gmail, mimo to zalecamy również tworzenie haseł trudnych do złamania, zawierających wielkie i małe litery oraz znaki takie jak „#$%/.

W ten sposób będzie znacznie trudniejsze do zhakowania konta Gmail Czy masz jakieś wątpliwości? Daj nam znać w komentarzach, a chętnie Ci odpowiemy.

dołącz do naszego kanału telegram