Skip to content

DW i UDW: znaczenie, różnice i sposób ich użycia w wiadomości e-mail Gmail

2 de listopad de 2022

Za każdym razem, gdy piszemy wiadomość w naszym e-mailu, natrafiamy na te dwa akronimy „cc” i „cco”, ale czy przestałeś myśleć po co? ZARÓWNO Dlaczego oni tam są?

Jesteśmy do tego przyzwyczajeni, gdy chcemy wysłać e-mail; Najważniejszą rzeczą jest umieszczenie adresat, sprawa i oczywiście pisanie co chcemy wyrazić w przekazie.

W „odbiorca” podajemy adres e-mail naszego kontaktu.

Walizka” jest to powiadomienie lub temat w kilku słowach tego, co chcemy wyrazić w naszym przesłaniu.

Ale oprócz tych dwóch szczegółów widzimy, że znajduje się w nim to, co jest CC i CCO. zawsze tam byłem, ale;Co mieli na myśli? Skąd oni pochodzą?

Pochodzenie skrótów CC i CCO

Pierwszy Akronim CC jego obecne znaczenie oznacza Z KOPIIale nie takie znaczenie miało wcześniej, ponieważ te akronimy zaczęły być używane na długo przed tym, zanim pojawiły się w Internecie.

W przeszłości akronim CC oznaczał kopia węglowa, bo przygotowując listy pisane odręcznie lub na maszynie do pisania, robili kopie.

Kopie tych listów wykonano z dwóch arkuszy; W środku tych arkuszy umieścili papier zwany kalką, ten papier jest bardzo cienki i cienki, w kolorze czarnym, który miał atrament lub węgiel, znany również jako papier przechodni lub kalka kreślarska.

Od pierwszego arkusza po naciśnięciu napisu do ręka lub maszyna do pisania; pismo zostało przeniesione na drugi arkusz, dzięki czemu nasze pismo zostało odzwierciedlone, w wyniku czego powstała kopia głównego listu.

Kiedy jesteśmy w obcych krajach, możemy zobaczyć, jak te akronimy w języku francuskim, włoskim, a nawet w języku angielskim pojawiają się jako Carbon Copy, Copie Carbone i Copia Conoscenza.

Akronim CCO odpowiada również temu samemu pochodzeniu cc, a jego znaczenie było Z UKRYTĄ KOPII; to było skierowane do kilku osób.

Te akronimy CCO były używane na listach zawierających trzecią stronę; pośrodku umieszczono również kalkę, aby uzyskać kopię.

The trzeci liść była to kopia, która została potajemnie dostarczona lub ukryta przed jej znaczeniem.

The maszyna do pisania Był bardzo popularny na początku wieku. XX .A kalka powstał w stuleciu 19..

Na początku Internetu ludzie często korzystali z komputerów, pozostawiając po sobie maszynę do pisania, chociaż pojawiły się takie lub inne, które nastąpiły używając swojej maszyny do pisania zachowywanie akronimów DW i UDW

W tym czasie kalka przestała być używana; zaczęto stosować kserokopiarki i papier samokopiujący.

Znaczenie i użycie akronimów CC i CCO

funkcja cc cc gmail

widzenie akronim CC Zobaczmy, co oznacza COPY. Używamy tych akronimów, gdy musimy wysłać e-mail do kilku osób, aby uwzględnić główny i drugorzędny.

Co na przykład: jeśli chcemy wysłać pracę do nauczyciela, aby mógł ocenić nas i naszych kolegów z klasy, aby mogli wyrazić swoją opinię na temat jakiejś pracy.

Nasza nauczycielka byłaby pierwszą osobą, do której adresowany jest list (odbiorca) i wtórnych Są to towarzysze, których używa się w akronimie CC.

Akronim CCO ma takie samo znaczenie jak akronim CC, ale zostaną one pokazane w sposób ukryty (Z UKRYTĄ KOPII)więc jeśli chcemy wysłać e-mail, że nikt, do kogo wysłałeś e-maila, nie dowie się, wystarczy wpisać jego adres w akronimie CCO.

Kroki, aby wysłać pocztę CC

Krok 1: Zaloguj się

Będziemy się logować do poczty, którą mamy, czy to Hotmail, Gmail… między innymi. Po wpisaniu adresu e-mail kliknij przycisk „nowy”.

Krok 2: Wypełnij pola

Zaczynają wypełnij różne pola „Do kogo jest adresowana; „Problem”, czyli temat, który chcesz wyrazić i przesłanie, które zamierzamy napisać.

Krok 3: Umieść CC

To moment, kiedy kopia węglowa jest umieszczona(DC) obok odbiorcy.

Krok 4: Naciśnij

Po naciśnięciu pojawią się e-maile osób, do których chcesz wysłać naszą wiadomość. Kopia węglowa.

Krok 5: Wyślij wiadomość

Wreszcie nasza wiadomość jest wysyłana do odbiorcy i do osób, które dodajemy w naszym Kopia węglowa.

Kroki, aby wysłać e-mail UDW

Krok 1: Otwórz pocztę

Otwieramy naszą pocztę tam, gdzie jest napisane „nowa”, w zależności od tego, z której poczty korzystamy. W tym przypadku Użyjemy Outlooka.

Krok 2: Wypełnij pola

Wypełniamy różne pola, które się tam znajdują, adres e-mail odbiorcy, tytuł wiadomości i gdzie wiadomość jest napisana.

Krok 3: Dodaj CCO

Później dodajemy CCO (Z UKRYTYM KOPIEM) możemy znaleźć to bardzo blisko „Pary”.

Krok 4: Dodaj kontakty

Tam możemy dodać nasze kontakty e-mail, do których chcemy je wysłać w ukryj naszą wiadomość.

Krok 5: Kliknij „Wyślij”

Na koniec naciskamy klawisz „wyślij” z wypełnionymi wszystkimi polami i wyślemy ukrytą kopię do wszystkich naszych kontaktów, które uważamy za stosowne.

Podsumowanie różnic między CC a CCO

DC

  • Kopia węglowa.
  • Niech ludzie się poznają Do kogo wysłaliśmy wiadomość?
  • Odbiorcy mogą zobaczyć, kto znajduje się w wiadomości.
  • Oni mogą być odpowiadają sobie nawzajem.

UDW

  • ślepa kopia węglowa
  • Ludzie, którym wiadomości są prywatne
  • Odbiorcy nie mają danych i nie mogą ich zobaczyć z jakiegokolwiek powodu Do kogo skierowana jest wiadomość?
  • Inni odbiorcy mogą nie odpowiadają sobie nawzajem.

Możemy zaobserwować, że choć wydają się one nieliczne lub bardzo małe, różnice między nimi skróty CC i CCO, są one bardzo wyjątkowe, ponieważ dzięki nim możemy wiedzieć, kiedy wysyłają lub odbierają Carbon Copy lub Blind Carbon Copy, utworzenie konta Gmail i używanie go do tych narzędzi może być bardzo łatwe.

Teraz mamy możliwość użycia jednej z tych dwóch opcji, jeśli chcemy wysłać naszą pocztę i aby wszyscy ludzie ją widzieli akronim CC lub uczynić naszą wiadomość prywatną, używając akronimu CCO.

dołącz do naszego kanału telegram