Skip to content

Gmail vs Yahoo: tabela porównawcza różnic, zalet i wad Co jest lepsze?

8 de marzec de 2023

Praktycznie każdy ma dziś konto e-mail, z którego korzysta często, jeśli nie kilka, dlatego szczególnie interesuje nas, jeśli masz problemy z którymś z nich lub musisz zostać nowym klientem, może przeanalizuj główne cechy. Widzimy porównanie Gmaila z Yahoo! E-mail do podjęcia decyzji.

Mówimy oczywiście o tym, czym jest Gmail z jednej strony, opcja najczęściej wybierana przez użytkowników w ostatnich latach, podczas gdy z drugiej strony w tym przypadku porównamy go z Yahoo! Mail, system poczty e-mail, który był nieco pionierski, chociaż jego szczyt był daleko.

Chociaż szczerze mówiąc, używam poczty Movistar na moim telefonie komórkowym.

Który e-mail jest lepszy, Gmail czy Yahoo! Poczta?

Pierwsza rzecz, o której powinniśmy wspomnieć w tym sensie, dotyczy bezpośrednio faktu, że, jak powiedzieliśmy, Gmail jest najpopularniejszym ze wszystkich tych klientów poczty e-mail., podczas gdy Yahoo! Poczta była wówczas najbardziej znaną opcją, ale teraz bardzo spadła.

Jednak twórcy tego ostatniego dodali wiele narzędzi i funkcji Google, oprócz innych stworzonych przez siebie, iz tego powodu jasne jest, że lOd teraz rywalizacja będzie zaciętanie zapominając, że alternatywa Microsoftu, Outlook, o której już mówiliśmy przy innych okazjach, pozostaje w toku.

Jeśli jednak jesteś długoletnim użytkownikiem Yahoo! Poczta, po prostu wchodząc teraz do systemu, zdasz sobie z tego sprawę posunął się naprzód skokowoa na pewno zauważysz, że doświadczenie użytkownika jest znacznie lepsze niż to, co mogliśmy mieć wcześniej.

Następnie pojawia się to, co robi z samymi funkcjami poczty e-mail, o których musimy powiedzieć, aby być konkretnym zarówno Gmail, jak i Yahoo! Poczta ma podstawy. Warto również zauważyć, że Yahoo! Mail nie oferował tego systemu do niedawna, będąc jednym z tych, które, jak powiedzieliśmy wcześniej, niedawno się zintegrowały. Nawet jeśli ograniczymy się tylko do liczby dostępnych opcji i narzędzi, przekonamy się, że możliwości Yahoo! Poczta jest dziś bardziej rozbudowana niż poczta Gmaila.

Możliwość dołączania plików jest na ogół bardzo wykorzystywana przez użytkowników różnych klientów poczty e-mail iw związku z tym musimy powiedzieć, że jeśli masz konto Gmail lub Yahoo! Poczta, Będziesz mieć możliwość dodawania wszelkiego rodzaju plików do swoich e-maili tak, aby zostały odebrane przez innych użytkowników.

Wreszcie, jasne jest, że ogromna liczba użytkowników różnych e-maili przez całe życie wybiera jedną lub drugą w oparciu o to, co ma wspólnego z proponowanymi przez nich systemami organizacji. Z tego powodu możemy powiedzieć, że zarówno Gmail, jak i Yahoo! Mail to dwie z najbardziej zaawansowanych witryn pod tym względem Gmail według przypadków pozwala nam oznaczać różne e-maile interesującymi nas markami, oprócz umieszczania tej samej wiadomości w dwóch kategoriach, aby w żaden sposób jej nie zgubić.

Porównanie Gmaila vs. Wieśniak! E-mail

gmail

Jest to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych usług e-mail na całym świecie. Obsługa gmail pochodzi z prostym projektemco oznacza, że ​​nawet nowy użytkownik może nauczyć się z niego korzystać w zaledwie kilka minut.

Jedną z jego wielkich zalet jest to, że Gmail oferuje imponujące filtrowanie, co oznacza, że ​​bardzo rzadko zobaczymy wiadomość spam w naszej skrzynce odbiorczej.

Organizując naszą pocztę możemy to zrobić za pomocą zakładek i etykiet. Co pomoże nam łatwo znaleźć to, czego szukamy. Chociaż dla tych, którzy otrzymują dużo e-maili, system sortowania Gmaila może być nieco niewystarczający.

Gmail nie ma żadnych aktywnych reklam i jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejsco wyjaśnia, dlaczego miliony ludzi korzystają z tej usługi.

różnice yahoo google

Funkcje Yahoo! E-mail

Wieśniak! E-mail Jest to jeden z klasyków, gdy mówimy o e-mailach. Nadal ma tysiące użytkowników na całym świecie, ale nie ma co do tego wątpliwości nie jest już tak popularny jak dekadę temu.

Jednym z najbardziej krytykowanych aspektów jest reklama, chociaż zawsze ją mamy możliwość zapłaty i usunięcia wszystkich reklam.

Wieśniak! E-mail Ma nieco bardziej złożony system operacyjny niż Gmailale nadal jest to prosty system w obsłudze.

Jedna z wielkich zalet Yahoo! Poczta polega na tym, że jest to menedżer poczty e-mail oferuje nam większą pojemność. Ta pojemność nie jest już nieograniczona, jak wcześniej, ale wynosi 1 TB, co oznacza, że ​​miejsca jest więcej niż wystarczająco dla przeciętnego użytkownika.

Formy komunikacji ewoluowały od czasu, gdy poczta elektroniczna stała się powszechna i obecnie jego użycie stało się bardziej profesjonalne niż osobiste, ponieważ do komunikacji osobistej preferujemy komunikatory internetowe, takie jak WhatsApp lub nawet jego MOD WhatsApp plus.

Gmaila i Yahoo! Poczta, mieszanie poczty i wiadomości błyskawicznych

Bez wątpienia Gmail był tym, który najlepiej wiedział, jak dostosować się do zmian w komunikacji. W Gmailu, jeśli chcemy wysłać krótka wiadomość do jednego z naszych kontaktów możemy to zrobić w jednym łatwy i prosty sposób, podczas korzystania z Yahoo! Poczta musimy otworzyć nowy pasek czatu, wyszukać kontakt, a następnie wysłać wiadomość, ponieważ poczta i komunikatory nie są połączone.

Wysyłanie załączników

Pod tym względem Gmail nadal wyróżnia się na tle Yahoo! Poczta, pozwalając przesyłanie plików do wiadomości e-mail jest łatwiejsze. w Yahoo! Mail, przesyłanie, oprócz tego, że jest nieco bardziej złożone, jest bardziej ograniczone, ponieważ w każdym wysyłanym e-mailu możemy wysłać tylko pięć załączników.

Organizacja

Organizacja poczty e-mail może stać się złożona, gdy zwykle korzystamy z tego środka komunikacji i większość informacji dociera do Ciebie za jego pośrednictwem. Z tej okazji Yahoo! Poczta wyróżnia się na tle Gmaila tym, że oferuje nam a lepszą organizację i restrukturyzację naszych e-mailidzięki czemu możemy odróżnić jednego od drugiego szybciej niż Gmail.

Nie ma wątpliwości, że Gmail wyróżnia się na tle Yahoo! Poczta w niektórych aspektach, ale w innych jest to Yahoo! Poczta, kto dominuje. W rzeczywistości jedynym sposobem na podjęcie decyzji, który z nich jest lepszy, jest wzięcie pod uwagę konkretnego zastosowania, jakie każdy z nas zamierza wykorzystać na swoim koncie e-mail.

A Ty, do czego służy Ci e-mail? Jak myślisz, co jest lepsze, Gmail czy Yahoo! Poczta?

dołącz do naszego kanału telegram