Skip to content

Jak zapisywać dane w WhatsApp, konfigurując je w ten sposób

17 de lipiec de 2023

WhatsApp to najczęściej używana aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych. Dobrą rzeczą w tej aplikacji jest to, że ma kilka opcji konfiguracji, z których możemy skorzystać. Jest wielu ludzi, którzy chcą wiedzieć jak zapisać dane na WhatsApp i chodzi o to, że łatwość komunikacji, którą nam oferuje, może również szybko wyczerpać nasze dane lub plan internetowy.

Jakiś czas temu operatorzy zaczęli nakładać ograniczenia na mobilną transmisję danych. Stare plany nieograniczonej transmisji danych już dawno przestały istnieć, więc musimy być „ostrożni” z danymi, które konsumujemy.

Można powiedzieć, że sam WhatsApp nie zużywa praktycznie żadnych danych. Problem pojawia się z liczbą rozmów, które prowadzimy i co się w nich dzieje. Zwłaszcza w przypadku grup. Ale zobaczymy to wszystko bardziej szczegółowo w dalszej części tego krótkiego samouczka, abyś mógł się uczyć jak skonfigurować WhatsApp, aby zużywał mniej danych.

WhatsApp to jedna z aplikacji, które zdecydowana większość użytkowników zainstalowała na swoich urządzeniach mobilnych, a prawda jest taka, że ​​wielu z nas przyzwyczaiło się już do komunikowania się zawsze za pośrednictwem tej platformy, rezygnując z innych, takich jak SMS-y czy tradycyjne połączenia. W każdym razie musimy zaznaczyć w związku z tym, że kiedy mówimy o tym posłańcu, który wielu użytkowników konsultuje się z nami w sprawie wszelkiego rodzaju samouczków, które mogą być przydatne, aby jak najlepiej je wykorzystać.

Nauczymy Cię więc, jak korzystać z WhatsApp bez wydawania danych mobilnych, a pierwszą rzeczą, którą musimy Ci powiedzieć w związku z tym, jest to, że porozmawiamy z Tobą trochę o opcjach, które mamy pod ręką korzystaj z WhatsApp za darmo bez konieczności wydawania danych mobilnych, gdy nie mamy WiFi. Trzeba będzie pomyśleć w ten sam sposób, że Istnieją już dwie firmy, a prawdopodobnie w przyszłości kolejne, które oferują nam możliwość korzystania z WhatsApp za darmo, bez wydawania danych mobilnych.

Jak bezpłatnie korzystać z WhatsApp: które firmy oferują tę usługę?

vodafone

Jeśli Twoją firmą telefoniczną jest Vodafone lub analizujesz możliwość rozpoczęcia korzystania z niej, to musisz wiedzieć, że mają plan opracowany specjalnie na te przypadki. Rzeczywiście, po niedawnym wprowadzeniu zmian w swoich stawkach, użytkownicy mogą w ten sposób korzystać z usługi, którą nazwali. Czat zero. Dzięki temu mają możliwość nie wydawać danych mobilnych podczas korzystania z komunikatoróww przypadku Telegram, Line, BlackBerry Messenger itp.

WolnośćPoP

Jeśli chcesz korzystać z WhatsApp za darmo, musisz wiedzieć, że jednym z wyróżniających się pod tym względem operatorów jest FreedomPop, który wyróżnia się właśnie wieloma planami, z których wszystkie obejmują całkowity brak wydatków związanych z WhatsApp . Jeśli zarejestrujesz się w jednym z ich podstawowych planów, 1 GB Premium, 5 GB Premium lub 10 GB Premium, możesz korzystać ze swoich komunikatorów bez wydawania pieniędzy. Na koniec należy zauważyć, że obaj operatorzy rozważają bezpłatne korzystanie z WhatsApp ze wszystkimi jego funkcjonalnościamiwięc dowiedz się o ich planach.

Skonfiguruj WhatsApp, aby oszczędzać dane mobilne

Dużym problemem WhatsApp jest automatyczne pobieranie i więcej, gdy masz kilka grup, do których codziennie wysyłają filmy, memy, zdjęcia, dokumenty itp. Niezależnie od tego, czy grupy to praca, przyjaciele, uniwersytet, rodzina itp.

Zawsze wysyłanych jest wiele różnych plików wszelkiego rodzaju, a ponieważ WhatsApp ma automatyczne pobieranie, wszystko, co jest wysyłane, jest pobierane na nasze urządzenie. Co to oznacza? Dane mobilne są zużywane podczas pobierania tych plików. Konsumowana jest nawet mobilna przestrzeń dyskowa, której często nie mamy pod dostatkiem.

CoJak skonfigurować WhatsApp, aby wyłączyć automatyczne pobieranie? Przede wszystkim będziesz musiał otworzyć aplikację. Następnie naciśnij pionowe kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu.

Otworzy się małe menu, w którym opcja, która naprawdę nas interesuje, to ta, która mówi „Ustawienia”.

Teraz jesteśmy w ustawieniach aplikacji. Opcja, która naprawdę nas interesuje, to ta, która mówi „Dane i przechowywanie” w tej kategorii będziesz mógł zobaczyć wszystkie opcje związane właśnie z pobieraniem WhatsApp, które wpływają zarówno na wykorzystanie danych mobilnych, jak i przestrzeń dyskową urządzenie .

W tej sekcji zobaczysz, że jest napisane „automatyczne pobieranie”, a poniżej masz kilka opcji do skonfigurowania.

To, co musisz tutaj zrobić, to skonfigurować wszystko zgodnie z tym, czego chcesz:

Połączono z komórkową transmisją danych: Idealnie byłoby odznaczyć wszystkie pola, aby nie pobierało niczego automatycznie. Nie martw się, że gdy ktoś wyśle ​​coś w dowolnej rozmowie, wystarczy kliknąć ten plik, aby go pobrać, ale nie zostanie on pobrany automatycznie.

Połączono z Wi-Fi: Jeśli nie chcesz zajmować zbyt dużo miejsca na swoim urządzeniu, możesz również skonfigurować tak, aby nic nie było automatycznie pobierane przez Wi-Fi.

Jakość połączenia zużywa również dane

Jakość połączenia mogą również zużywać dużo danych mobilnych A jeśli jesteś częstym użytkownikiem połączeń WhatsApp, możesz spróbować obniżyć ich jakość do punktu, w którym możesz je wykonywać bez problemów, ale bez zużywania zbyt dużej ilości danych, gdy to robisz.

W tym celu wracamy do głównej części WhatsApp, gdzie znajdują się wszystkie czaty. Teraz w prawym górnym rogu zobaczysz kropki, musisz je nacisnąć, aby otworzyć małe menu, w którym znajduje się opcja Ustawienia.

Po przejściu do ustawień wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do danych i pamięci, aby znaleźć opcja jakości połączeń głosowych.

Teraz musisz aktywować opcję, która pojawia się pod wszystkim, gdzie jest napisane „Zmniejsz zużycie danych”. W tej samej opcji informuje, że dane używane podczas połączenia zostaną zmniejszone, gdy używana jest komórkowa transmisja danych. Z drugiej strony, gdy używane jest Wi-Fi, rozmowy będą miały zwykłą jakość.

Ta opcja jest niezbędna, aby ją aktywować, jeśli chcesz zapisać dane, ponieważ oszczędności, jakie przynosi, są znaczne.

Kopie zapasowe WhatsAppa

Kopie zapasowe WhatsApp stanowią problem, jeśli są tworzone przy użyciu danych mobilnych, ponieważ zazwyczaj mogą ważyć nawet gigabajty. Czy możesz sobie wyobrazić, ile danych możesz wydać? Dlatego konieczne jest ich odpowiednie skonfigurowanie, aby zaoszczędzić sporo danych mobilnych.

W tym celu wracamy do menu opcje WhatsApp. Ponownie na ekranie rozmów przechodzimy do prawego górnego rogu, klikamy trzy pionowe punkty i pojawia się menu rozwijane, w którym znajduje się opcja Ustawienia.

Teraz przejdziemy do sekcji Czaty. Teraz musimy nacisnąć „Kopie zapasowe”, aby zobaczyć opcje, które możemy skonfigurować. WhatsApp na Androida tworzy kopie zapasowe wszystkich twoich czatów na Dysku Google. W ten sposób, jeśli wykonasz twardy reset lub masz problemy z telefonem komórkowym i zmienisz na inny, wszystkie Twoje czaty są zapisywane w chmurze i możesz je odzyskać.

Problem polega na tym, że takie kopie zapasowe mogą zużywać dużo danych mobilnych. Ważną rzeczą jest to, że w opcji „Zapisz używając” skonfigurowałeś, że robi to tylko wtedy, gdy masz Wi-Fi. W ten sposób tylko wtedy, gdy masz połączenie z Wi-Fi, WhatsApp rozpocznie tworzenie kopii zapasowej..

Teraz w opcji, która mówi „Zapisz na Dysku Google” możesz wybrać, czy chcesz, aby kopia zapasowa była wykonywana ręcznie po dotknięciu „Zapisz”. Codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Tutaj jest twoja decyzja.

Ta opcja również nie jest tak ważna, ponieważ jeśli skonfigurujesz tak, aby kopie zapasowe były wykonywane tylko przez Wi-Fi, nie wydasz danych, gdy zostaną wykonane.

dołącz do naszego kanału telegram