Skip to content

Jak zamienić stary telefon komórkowy z Androidem lub iPhone’em w inteligentny budzik stołowy

7 de czerwiec de 2023

Wielu użytkowników posiadających dziś smartfony nie wie, co zrobić, gdy takie telefony staną się przestarzałe. Dlatego starają się nadal jak najlepiej wykorzystywać swój telefon komórkowy i udaje im się go używać na nieco inne sposoby. Dlatego tutaj nauczymy Cię, jak nadal korzystać ze starego telefonu komórkowego lub iPhone’a z Androidem, abyś mógł zamienić się w budzik

Rzeczywiście, nauczyliśmy już, jak zamienić starego Androida w kamerę bezpieczeństwa, ale jeśli nie jest to dla Ciebie przydatne lub interesujące, powinieneś wiedzieć, że dzisiaj pójdziemy trochę dalej. Chcemy nauczyć Cię, jak zmienić swoje Android i stary iPhone w budziku abyś już nigdy nie zasnął rano, kiedy musisz iść do pracy.

Skorzystaj ze swojego starego telefonu komórkowego

Cóż, zanim zmienisz swój stary telefon komórkowy w budzik stołowy, zalecamy przede wszystkim przywrócenie ustawień fabrycznych lub twardy reset, czy to na Androida, czy też na iPhone’a. W ten sposób dostaniesz być absolutnie czystym i że działa lepiej niż zwykle, więc nie będziesz mieć problemów z instalowaniem na nim nowych aplikacji.

Kiedy skończysz z poprzednim krokiem, następny będzie dotyczył ciebie podłączyć bezpośrednio do sieci elektrycznej z twojego domu. Mimo to, przy tak małej liczbie zainstalowanych aplikacji, bateria powinna bez problemu wytrzymać kilka dni, ponieważ prawie nigdy nie używasz ekranu. Nigdy nie możemy zapomnieć, że musimy ustawić głośność na żądanym poziomie.

W takich przypadkach musisz wziąć pod uwagę, że zamierzasz przydziel ładowarkę specjalnie do tego. Ponieważ stare telefony komórkowe mogą mieć problemy z baterią, lepiej jest zawsze ładować to urządzenie za pomocą jednej ładowarki.

Zamień stary telefon w alarm

Ok, już mamy smartfon gotowy do pracy jako alarm. Ale żeby naprawdę spełniał tę funkcję, potrzebujemy najpierw specjalnie opracowanej aplikacji, takiej jak Timely. Chociaż w sklepie Google Play znajdziesz wiele aplikacji alarmowych, ta aplikacja jest jedną z najlepszych i powinieneś wziąć ją pod uwagę w takich przypadkach.

Jedna z oczywistych przewag Timely nad innymi aplikacjami jest bezpośrednio związana z faktem, że możemy zsynchronizować do dwóch urządzeń. W tym przypadku ten, którego używamy na co dzień, z budzikiem, dzięki czemu możemy zarządzać alarmami z innego urządzenia. A najlepsze jest to, że aplikację Timely możemy znaleźć w tym samym Sklepie Play, za darmo.

Ta aplikacja działa w ten sam sposób zarówno na iPhonie, iPad i iPod Touch oraz na Androida. Ten aplikacja może korzystać z Twojej lokalizacji nawet jeśli nie masz go otwartego, co może zużywać baterię urządzenia i dlatego zaleca się, aby zawsze było ono stale ładowane.

To pozwoli Ci mieć ogromną przewagę w zakresie ustawiania alarmów, ponieważ będziesz mógł je ustawić nawet przed powrotem do domu, po prostu musimy dostęp do Timely z naszego głównego smartfona i aktywuj określony alarm w naszym mobilnym budziku. Zostanie to zsynchronizowane przez chmurę. Możemy również dezaktywować alarmy, jeśli chcemy.

stoper i alarm w telefonie komórkowym samsung

Zalecenie usprawnienia działania inteligentnego alarmu

Inne dodatkowe zalecenia, które możemy ci dać w takich przypadkach, jeśli chcesz używać starego telefonu komórkowego jako alarmu, muszą z jednej strony zrobić z tym, co znajdź stację ładującą dla urządzenia, lub przynajmniej jeden, który go obsługuje. Możesz znaleźć różne sposoby na zbudowanie go z papieru, tektury lub, jeśli jesteś bardzo poręczny, z plastiku lub drewna. Krótko mówiąc, w Internecie jest wiele pomysłów

A z drugiej strony, jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają problemy z przebudzeniem, ja dodać zestaw głośników aby doskonale usłyszeć budzik rano. Możesz podłączyć je do sieci elektrycznej i do gniazdka mobilnego, aby były zawsze włączone i aby alarm mógł brzmieć głośniej. To dobry pomysł dla tych, którzy nie należą do osób, które tak łatwo się budzą.

dołącz do naszego kanału telegram