Skip to content

Jak założyć konto w Wikipedii i uzyskać korzyści dla użytkownika?

30 de lipiec de 2021

Obecnie Wikipedia jest jedną z najbardziej niezawodnych stron, jakie istnieją w sieci, a to dlatego, że wszystko Twoje informacje są skrupulatnie sprawdzane i korzystamy z wiarygodnych źródeł dotyczących ich treści. Dodając do tego, że jest to platforma, do której można uzyskać dostęp z dowolnego komputera lub telefonu komórkowego, Wikipedia stała się darmową encyklopedią, tak rozpoznawalną na całym świecie.

Owszem, opublikowanie artykułu jest trudne i podlega rygorystycznej ocenie możesz być częścią społeczności, a jeśli chcesz to zrobić, aby pisać własne biografie, brać udział w dyskusjach i czerpać inne korzyści, musisz założyć konto.

W tym artykule dowiesz się jak założyć konto na Wikipedii i korzyści z posiadania jednego. W dowolnym momencie omówimy wymagania dotyczące otwarcia konta w Wikipedii, procedury i sposoby usunięcia konta.

Dlaczego zalecane jest założenie konta na Wikipedii?

Nie musisz mieć konta na Wikipedii, aby korzystać z wielu jej funkcji, ponieważ możesz przeprowadzić zaawansowane i złożone wyszukiwanie informacji bez posiadania konta. Niemniej jednak, za otwarcie konta otrzymujesz kilka korzyści.

Zaleca się założenie konta na Wikipedii, ponieważ możesz tworzyć strony dyskusyjne które dają dostęp do komunikacji z innymi użytkownikami na istotne tematy. Z kolei możesz stworzyć stronę, na której inni będą mieli dostęp do publikowanych przez Ciebie informacji.

Ponadto, możesz przyczynić się do różnych projektów, miej do swojej dyspozycji narzędzia do edycji, dostosowywania niektórych aspektów w Wikipedii, uczestniczenia w głosowaniu i wiele więcej. Na koniec powinieneś wiedzieć, że jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, możesz mieć listę kontrolną, a nawet listę wkładów.

Jak możemy założyć konto na Wikipedii?

Kroki tworzenia konta na Wikipedii są bardzo proste, ponieważ strona wymaga jedynie nazwy użytkownika i hasła.

Pierwszym krokiem do utworzenia konta na Wikipedii jest przejście do sekcji „Utwórz konto”Znalezione na stronie. Ta opcja znajduje się w prawym górnym pasku. Następnie musisz wypełnić pola, wprowadzając nazwę użytkownika i hasło, które zawsze pamiętasz.

Przydaje się również, że dodaj e-mail do którego otrzymujesz informacje z Wikipedii lub możesz pomóc zresetować kod dostępu w razie potrzeby, a dobrą rzeczą jest to, że rejestracja jest całkowicie darmowa.

Jakie są wymagania, które należy spełnić, aby utworzyć stronę w Wikipedii?

Aby mieć konto na Wikipedii, jedynymi wymaganiami są Wpisz nazwę użytkownika że lubisz i Wybierz hasło. Nie zapominaj, że wygodnie jest również wpisać adres e-mail, aby otrzymywać informacje lub je wspierać.

Jak stworzyć biografię na Wikipedii

Przeglądanie Wikipedii

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zrobienie wystarczających badań na Wikipedii, ponieważ jeśli chcesz opublikować biografię, zostanie ona zrecenzowana. W tym samym czasie, aby opublikować biografię konieczne jest posiadanie konta w serwisie.

Następnie należy poszukać informacji, które trafią do biografii i czy pochodzą one z wiarygodnych źródeł. Ponadto, jeśli dodasz obraz, musisz opublikować taki, który jest oryginalny.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe procedury, możesz zacząć od napisania biografii w interfejsie strony. Musisz sformatować zawartość, w tym kodowanie, za pomocą HTML. Wreszcie należy wysłać pisemną treść do Wikipedii i poczekać na odpowiedź co zakończy procedurę przeglądu.

Jak możemy usunąć konto w Wikipedii?

Jeśli chcesz usuń swoje konto na Wikipedii z jakiegokolwiek powodu, musisz wiedzieć, że to niemożliwe. Po utworzeniu konta nie można go usunąć.

Najbardziej zalecane jest to, że po prostu nie pisz dalej dla Wikipedii i że poprosisz o zmianę nazwy użytkownika. Jest to proces, w którym w pewnym momencie będziesz potrzebować wprowadzonego adresu e-mail.

Jeśli chcesz usuń swój ślad ze stronyMożesz również wysłać prośbę o usunięcie biografii lub artykułów, które napisałeś. Warto powiedzieć, że jest to również bardzo skomplikowana i żmudna procedura