Skip to content

Jak zalogować się do Facebook Messenger z komputera, Androida lub iPhone’a?

26 de lipiec de 2021

dzisiaj Facebook to jedna z najczęściej używanych aplikacji na całym świecie. Oznacza to, że większość naszych znajomych możemy znaleźć w tej sieci społecznościowej ze względu na jej popularność.

Ta aplikacja pozwala nam komunikować się z naszymi przyjaciółmi z Facebooka bez konieczności logowania się do wspomnianej sieci społecznościowej. Dlatego tym razem wyjaśnimy Twoje wątpliwości, a także opowiemy jak zalogować się do Facebook Messengera z komputera i telefonu komórkowego (Android lub iPhone).

Jakie usługi oferuje aplikacja Messenger?

Facebook Messenger oferuje wiadomości błyskawiczne, które pozwalają mieć bezpośredni kontakt ze znajomymi i rodziną poprzez czat, do którego możesz uzyskać dostęp z różnych urządzeń. Daje nie tylko możliwość czatowania, ale także dzwonienia, tworzenia grup, wymiany obrazów, naklejek, dostosowywania czatu do własnych upodobań i wielu innych opcji.

Wielką zaletą, jaką oferuje Facebook Messenger, jest to, że możesz uzyskać dostęp do aplikacji bez otwierania Facebooka. Oznacza to, że ta aplikacja działa niezależnie po jej pobraniu, ponieważ instalujesz ją na urządzeniu lub po prostu uzyskujesz do niej dostęp z przeglądarki.

Co muszę zrobić, aby bezpiecznie zalogować się na moje urządzenia?

Aby móc zalogować się w najbezpieczniejszy sposób, musisz wziąć pod uwagę pewne aspekty, jeśli nie chcesz przechodzić przez trudny czas próby odzyskania konta po jego kradzieży. Jednym z nich jest to, że powinieneś często zmieniaj hasło, ponieważ znacznie utrudni to szpiegowanie Twoich rozmów lub włamanie się do Ciebie.

Jeśli otworzysz konto Facebook Messenger z różnych urządzeń, którym nie ufasz, nie zapisuj swojego hasła w nich. Pamiętaj też o wylogowaniu się za każdym razem, gdy skończysz korzystać z tych urządzeń.

Procedura wejścia na Facebook Messenger

Jeśli chcesz wiedzieć jakie są procedury dostępu do Twojego konta?Musisz pamiętać, że mogą się one różnić w zależności od tego, czy chcesz wejść z serwera WWW, czy z aplikacji mobilnej.

Z serwera WWW

Aby móc wejść z przeglądarki należy wpisać w wyszukiwarkę Google „Facebook Messenger”. Będąc na stronie, w pierwszym polu musisz wpisać swój adres e-mail lub numer telefonu. W drugim polu musisz podać swoje hasło, a następnie kliknąć przycisk „Zaloguj sie”.

Z aplikacji mobilnej

Jeśli potrzebujesz dostępu do Messengera z telefonu komórkowego; pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobierz aplikację na urządzenie w którym chcesz jej użyć, możesz to łatwo zrobić z Androida lub iOS, wyszukując aplikację w sklepie z aplikacjami telefonu.

pobierz komunikator

Następnym krokiem jest zaloguj się podając swój adres e-mail lub numer telefonu, po którym następuje hasło. Jeśli jednak masz aplikację Facebook pobraną na to samo urządzenie z otwartym kontem, zobaczysz opcję automatycznego logowania do Messengera.

Czy można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Kiedy tworzysz konto na Facebooku, musisz mieć dostęp do Messengera, aby móc rozmawiać ze znajomymi. Jeśli jednak nie chcesz mieć konta na Facebooku, ale chcesz konto Messenger, nie będzie problemu. Messenger jest do pewnego stopnia niezależną aplikacją od Facebooka, jeśli chodzi o rejestrację, dlatego możesz mieć możliwość założenia konta w aplikacji bez posiadania konta na Facebooku.

Aby wejść do Messengera bez korzystania tylko z konta na Facebooku musisz się zarejestrować używając swojego numeru telefonu phone. Nawet jeśli z jakiegoś powodu zamknąłeś lub dezaktywowałeś swoje konto na Facebooku, nic się nie dzieje, ponieważ możesz nadal korzystać z Messengera dzięki połączeniu konta z numerem telefonu.