Skip to content

Jak zaktualizować konsolę PlayStation 5? – Aktualizacja oprogramowania

4 de luty de 2022

Konsole stały się niezbędnymi urządzeniami rozrywkowymi w nowoczesnych domach. Dorośli i dzieci marzą o tym, aby mieć taką i aby za każdym razem oferowała więcej i lepszą zabawę. W związku z tym konsola PlayStation 5 wzięła pod uwagę to żądanie i wyszła poza zwykłą rozrywkę i wprowadziła szereg ulepszenia w oprogramowaniu, które można łatwo aktualizować.

Co muszę zrobić, aby pobrać aktualizację oprogramowania na moją konsolę PS5?

Musisz być świadomy aktualizacje dostępne dla konsoli PlayStation 5. Dzięki nim nie tylko będziesz mógł cieszyć się nowymi funkcjami, ale także uzyskasz optymalną wydajność swojej konsoli. Nie powinieneś ignorować zalecenia pobrania gier na PS5 z jego oficjalnej strony internetowej, a tym samym mieć gwarancję jego prawidłowego działania. Tutaj pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby pobrać aktualizacje:

  1. Przejdź do opcji „ustawienia” na konsoli PlayStation 5.
  2. Wybierz opcję „sieć”.
  3. Kliknij „zaktualizuj oprogramowanie systemowe”.
  4. Kliknij opcję „aktualizacja z internetu”.
  5. Zobaczysz komunikat „masz najnowszą wersję oprogramowania systemowego” i naciśnij Zaakceptuj.

Jakie są główne wymagania dotyczące aktualizacji mojego PS5 za pomocą USB?

Możesz zaktualizować konsolę PlayStation5 ręcznie za pośrednictwem dysku USB. Aby to zrobić, potrzebujesz kontrolera bezprzewodowego DualSense lub Dual Shock oraz kabla USB. W tym celu użyj narzędzia bluetooth i przejdź do parowania urządzenia. Twój komputer PC lub Mac musi mieć połączenie z Internetem. Ponadto musisz mieć dysk USB w formacie FAT32 z co najmniej 460 MB wolnego miejsca.

Konsola ps5 i kontroler

Kontroler bezprzewodowy lub DUALSHOCK

Bezprzewodowy kontroler DualShock z oryginalnego projektu stworzonego w 1997 roku ewoluował dzięki specjalnej funkcji oferowania reakcja na wibracje w grach wideo konsol PlayStation. Jego połączenie bezprzewodowe odbywa się przez Bluetooth, a baterię można ładować za pomocą kabla USB, którego można również użyć zamiast funkcji bezprzewodowej. Jest to taki sam proces, jak podłączanie i konfigurowanie kontrolera DualSense do komputera.

PC lub Mac z Internetem

Być może masz problemy z łącznością lub po prostu masz odłączoną konsolę PlayStation 5 przez długi czas. Jeśli tak, będziesz musiał dokonać aktualizacji, aby móc w pełni cieszyć się konsolą. Te aktualizacje mogą: wykonuj je ręcznie za pomocą komputera Mac lub PC.

Urządzenie magazynujące 460 MB

Urządzenia pamięci masowej mają funkcję przesyłania lub pobierania informacji cyfrowych na różnych nośnikach fizycznych. Aby nagrywać i odczytywać dane wymagane do aktualizacji oprogramowania na konsoli PlayStation 5, zalecamy: 460 MB wolnego miejsca na dysku jako odpowiedni środek.

aktualizacja ps5

Jak zaktualizować oprogramowanie systemowe na moim PS5 za pomocą dysku USB?

Jeden ze sposobów aktualizacji oprogramowania systemowego konsoli PlayStation 5 odbywa się za pomocą dysku USB. Przede wszystkim musi mieć co najmniej 460 MB wolnego miejsca. To miejsce wystarczy, aby pobrać informacje o aktualizacjach, których potrzebujesz, a nawet uzyskać dostęp do listy gier na PS5 dla Twojej rozrywki.

Utwórz folder na PC

Następnym krokiem do aktualizacji oprogramowania konsoli PlayStation 5 jest utwórz folder o nazwie „PS5” na dysku USB należycie sformatowanym w systemie plików FAT32 i w tym folderze utwórz inny o nazwie „aktualizacja”.

Odwiedź stronę aktualizacji PS5

Aby kontynuować aktualizację oprogramowania konsoli, musisz odwiedzić strona aktualizacji ps5. Tam musisz pobrać plik aktualizacji i zapisać go w folderze „update” wygenerowanym na dysku USB i nazwać go PS5UPDATE.PUP. Dzięki tym aktualizacjom będziesz w stanie odpowiedzieć na ważne pytanie: czy gry na PS4 będą kompatybilne z PS5? Przekonasz się, że odpowiedź brzmi tak i że możesz cieszyć się nimi przy wyższych i płynniejszych prędkościach.

Podłącz USB do PS5 w trybie awaryjnym

W następnym kroku musisz podłączyć swój Dysk USB do PS5 i uruchom go w trybie awaryjnym. W tym celu przytrzymaj przycisk zasilania i zwolnij go po usłyszeniu drugiego sygnału dźwiękowego. Następnie wybierz „zaktualizuj oprogramowanie systemowe”, kliknij „aktualizuj z urządzenia pamięci masowej USB” i kliknij OK.

Co mam zrobić, jeśli moja konsola PS5 nie rozpoznaje pliku aktualizacji?

W przypadku tego błędu zaleca się ponowną instalację oprogramowania systemowego. Dzięki temu procesowi zwanemu „przywracaniem ustawień fabrycznych”. Aby to zrobić, przejdź do centrum sterowania konsoli i kliknij pliki do pobrania. Wybierz aktualizację oprogramowania systemowego, wyświetl informacje o błędzie i spróbuj ponownie.

Sprawdź dysk USB

Awaria może być spowodowana danymi na twoim USB. Musisz to sprawdzić USB jest w formacie FAT32 a nazwy plików i folderów są napisane poprawnie. Zwiększ bezpieczeństwo, wpisując je wielkimi i jednobajtowymi znakami.

dołącz do naszego kanału telegram