Skip to content

Jak zainstalować urządzenie wyjściowe audio na komputerze z systemem Windows (10, 8, 7), bezpłatnie

6 de maj de 2022

Kiedy mówimy o urządzeniach audio, jasne jest, że możemy mówić o wielu naprawdę zróżnicowanych wśród nich., dlatego nie zawsze te same rozwiązania są przydatne dla każdego segmentu. W tym konkretnym przypadku musimy wyraźnie podkreślić, z czym ma to wspólnego ten sterowniki aktualizacji sterowników dźwięk, i niedogodności, jakie mogą one powodować w niektórych terminalach.

W skrócie, po prostu oprowadzając po rynku, możemy to sobie uświadomić istnieją różne karty dźwiękowe i urządzenia dźwiękoweale kiedy mówimy o tym bardziej konkretnie urządzenia audiomusimy powiedzieć, że robimy to z tymi, które możemy znaleźć jako część samego komputera, więc wygodnie jest zatrzymać się na nich konkretnie.

Żeby było jasne, chcemy przy tej okazji porozmawiać o niektórych elementach audio, do których należy się zaliczyć Przykłady, takie jak karta dźwiękowa, system głośników, DOLBY, różne typy DOLBY, Surround, AC-3, PIP, 3D Sound, THX, S/PDIF. Wszystkie są w pełni znane, ale problem polega na tym, że jeśli któryś zawiedzie, doświadczenie słuchania dźwięków może być dość uszkodzony.

Problem w tym, że nawet gdy korzystamy z różnych treści, które zależą konkretnie od Internetu, musimy mieć pewność, że te elementy związane z dźwiękiem działają dobrze. Jeśli kiedykolwiek otrzymałeś klasyczną wiadomość „Nie zainstalowano urządzeń audio”, to musisz wiedzieć, że na szczęście są rozwiązania do rozważenia.

W tej chwili, jeśli w pewnym momencie doznałeś tego dyskomfortu, powinieneś wiedzieć, że na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które możemy wziąć pod uwagę, chociaż my wymienimy te, które uważamy za najważniejsze. Ciekawe jest to, że nie trzeba być zbyt ekspertem lub mieć dużo wcześniejszej wiedzyale przy minimum, które możemy uzyskać dobre wyniki naszej pracy.

Awarie i rozwiązania problemów z dźwiękiem na komputerze

Ponieważ problemy z dźwiękiem dotyczą głównie problemów ze sterownikami, pierwszą rzeczą, którą możemy polecić w tym zakresie, jest odwiedzenie strony producenta sprzętu w celu ich wyszukania. Oczywiście, być może będziesz musiał dalej szukać rozwiązań, jeśli nie przyjdą w ten sposób, więc Coi musisz aktualizuj system Windows na bieżącowięc możesz znaleźć rozwiązanie w tej sekcji.

Jeśli nadal nie możesz odtworzyć dźwięku, oto: przejdź do Start, umieść msc w pasku wyszukiwania i naciśnij Enter, po wejściu do Menedżera urządzeń szukamy kontrolerów dźwięku i wideo. Klikamy prawym przyciskiem myszy adapter dźwięku, który zainstalowaliśmy, a pojawi się nowe okno, w którym podamy Uaktualnij sterownik.

Typowe problemy z kartą dźwiękową

Jeśli już upewniłeś się, że problem z dźwiękiem komputera nie jest tym sterowniki audio i wideo, powinieneś przejść do sprawdzenia karty dźwiękowej. W tym celu zebraliśmy typowe problemy z kartą dźwiękową.

Zainstaluj urządzenie audio na komputerze

Sprawdź kable; Większość głośników ma połączenie wejściowe i wyjściowe, oprócz tego ma kabel, który idzie bezpośrednio do prądu. Teraz musisz się upewnić, że problemem nie jest jeden z tych kabli.

Dźwięk jest słyszalny tylko przez jeden głośnik; Ten problem zwykle występuje przy wielu okazjach, ale nie powinieneś przytłaczać się ani myśleć, że głośnik został uszkodzony. Często jest to zwykle problem z równowagą w sterowaniu dźwiękiem w systemie Windows.

Karta dźwiękowa jest uszkodzona; Ten może się zdarzyć w najgorszym przypadku lub jeśli karta dźwiękowa twojego komputera jest dość stara. Zachowaj jednak spokój i wezwij specjalistę od naprawy komputera. W ten sam sposób, Jeśli uszkodzenie nie jest tak poważne, technik może je naprawić, jeśli nie, należy je wymienić.

Głośniki się zepsuły; Jeśli słyszysz zakłócenia z głośników lub brzmią bardzo źle, Musiały być uszkodzone wewnętrznie. Aby rozwiązać ten problem, możesz skontaktować się z ekspertem od elektroniki lub wymień je na nowe głośniki.