Skip to content

Jak zainstalować, przenieść lub zmienić pamięć i pliki WhatsApp na kartę SD

2 de marzec de 2022

Coś, co nie pozwala ludziom być szczęśliwym, to mało pamięci, którą przynoszą niektóre urządzenia i że z czasem jesteśmy zmuszeni usunąć wiele plików, aby zwolnić miejsce.

Dlatego, gdy niektóre aplikacje lubią WhatsApp, który zawsze zajmuje miejsce w pamięci urządzeniaNiezależnie od tego, czy są to pliki wysyłane lub odbierane, takie jak pliki danych, notatki głosowe, obrazy, a nawet status aktualizacji, są one przechowywane między innymi w pamięci wewnętrznej.

Dlatego najlepiej byłoby przenieść WhatsApp jako takiego, aby karta micro SD naszego telefonu komórkowego. Jedyną alternatywą dla tego problemu oferowaną przez programistów jest usunięcie wyżej wymienionych plików, ponieważ wszystko, co wysyłamy lub otrzymujemy, jest zapisywane w formie kopii w odpowiednich folderach.

Zmiana naszego Whatsapp na kartę micro SD

W takim przypadku najlepszą opcją byłaby możliwość zmiany tej aplikacji na micro SD, abyśmy mogli instalować aplikacje bezpośrednio na karcie SD naszych urządzeń, w celu zmniejszenia miejsce do przechowywania, które zużyje.

W ten sposób mogli: zoptymalizować zasoby i narzędzia naszego urządzenia w znacznie wydajniejszy sposób i dzięki temu uzyskamy dodatkową przestrzeń do instalacji innych aplikacji lub dalszego przechowywania zdjęć, filmów czy muzyki.

Jak przenieść WhatsApp na wewnętrzną kartę micro SD w systemie Android?

W dużej mierze telefony komórkowe z systemem Android mogą przenieść swoje aplikacje na kartę micro SD i w konkretnym przypadku aplikacji WhatsApp na micro SD, nie niosą większych kompleksówJednak w innych prezentacjach jest inaczej, ponieważ istnieją telefony komórkowe, które nie pozwalają na coś takiego bez uprzedniego zrootowania telefonu komórkowego.

Tutaj cała sprawa się komplikuje, bo nie pozwalają na przeniesienie plików systemowych na kartę pamięci, jednak nie martw się, tutaj udostępnimy Ci jeden szybkie rozwiązanie tego problemu.

Ale cóż, jak ci wyjaśnialiśmy, aby móc WhatsApp na kartę micro SD musimy koniecznie mieć jakiś menedżer aplikacji, i w rzeczywistości jest ich wiele, które można znaleźć w sklepie Google Play, różniących się od domyślnych lub domyślnie na Androida, to tutaj pojawia się ta wspaniała aplikacja, która działa całkiem dobrze w tych motywach.

Przenosić na zewnętrzną kartę pamięci

W naszym sklepie Google Play możemy go znaleźć, wpisując w polu wyszukiwania AppMgr III (App 2SD), czyli aplikację, która pozwala przenieść pliki na kartę micro SD naszego telefonu, a także aplikacje lub dowolny inny plik, który chcemy przenieść.

Jednak ta aplikacja jest przystępny sposób dla wszystkich a później możemy bardziej szczegółowo wyjaśnić, jak to działa.

Kroki, które należy wykonać, aby przenieść aplikację WhatsApp na naszą kartę micro SD

  1. Podczas instalacji aplikacji otwieramy narzędzie i pyta, jakiej pamięci chcemy użyć, wybieramy wewnętrzną, zainstalowaną w niej WhatsApp i wszystkie towarzyszące jej pliki.
  2. następnie poszukaj folderu WhatsApp, który znajduje się w pamięci wewnętrznej.
  3. Wybierają aplikację, a następnie wycinają ją i wklejają na kartę micro SD.
  4. Po tym wszystkim zamykamy i ponownie uruchamiamy urządzenie, które otwieramy WhatsApp tak jak zwykle i wszystko powinno być teraz w porządku, teraz będziesz mieć WhatsApp na micro SD.

Jeśli telefon komórkowy nie rozpoznaje WhatsApp, jest bardzo możliwe, że będziesz musiał przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie zainstalować WhatsAppale jeśli będziesz ostrożny, możesz zrobić kopię zapasową przed tym wszystkim, więc nie stracisz żadnego ze swoich plików.

przenieś aplikacje na kartę micro sd

Ponieważ w przypadku rozmowy lub historie, a także obrazy, notatki głosowe i inne pliki, Po tej procedurze łatwo się gubią, podobnie jak niektóre kontakty, chyba że mamy kopię zapasową przechowywaną w chmurze, możemy ją łatwo odzyskać.

Jak widać, wprowadzenie wszystkich tych zmian nie jest trudne i jeśli uda się wykonać wszystkie zaproponowane przez nas kroki w odpowiednim czasie! możesz mieć WhatsApp i inne pliki lub aplikacje na karcie micro SD wewnątrz urządzenia mobilnego.

Zostaw nam swój komentarz I powiedz nam, jakie było Twoje doświadczenie po zainstalowaniu tej aplikacji i zastosowaniu się do wszystkich naszych rad? czy masz więcej miejsca na telefonie komórkowym?

dołącz do naszego kanału telegram