Skip to content

Jak zainstalować niestandardową pamięć ROM systemu Android z odzyskiwaniem TWRP — kompletny przewodnik

22 de marzec de 2023

Jedną z zalet i przewag Androida nad konkurencją jest ogromny poziom dostosowania, jaki ma. Ponieważ gdy masz w posiadaniu urządzenie z Androidem, możesz w zasadzie robić, co chcesz, w tym instalować niestandardową pamięć ROM z Androidem.

między tym, co jest zrootuj to samo, zainstaluj ROM dostosowania, odinstalowywanie aplikacji, które pochodzą z fabryki, korzystanie z ekskluzywnych aplikacji dla użytkowników root i wiele innych rzeczy, jest więcej niż oczywiste, że ta ogromna swoboda jest bardzo mocną stroną, którą należy wziąć pod uwagę.

użycie Niestandardowa pamięć ROM systemu Android jest jedną z najlepszych opcji platformy mobilnej Google i biorąc pod uwagę komercyjną strategię niektórych producentów, jest to czasami jedyna opcja, aby smartfon nie stał się przestarzały przez oprogramowanie i mógł wydłużyć jego żywotność.

Oczywiście ten przewodnik opiera się na fakcie, że mieć zainstalowane TWRP Recovery na swoim urządzeniu mobilnym albo z telefonu komórkowego, albo przez plik APK z komputera.

Jak zainstalować ROMy za pomocą TWRP Recovery

Oczywiście przed zainstalowaniem niestandardowej pamięci ROM dla Androida za pomocą TWRP Recovery jest rzeczą oczywistą, że musisz wykonać kopię zapasową. Podczas instalowania nowej pamięci ROM wszystko, co masz w telefonie komórkowym, zostanie utraconewięc na wszelki wypadek powinieneś wykonać kopię zapasową.

Z kolei naładowanie baterii o 80% jest niezbędne, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów.

Gdy wszystko będzie w porządku, będziesz musiał zrobić Wyłącz urządzenie i uruchom je w trybie odzyskiwania.

Po wejściu do odzyskiwania pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, jest wybranie opcji „Wyczyść”, aby przywrócić ustawienia fabryczne.

Następnie wróć do głównej części Recovery i teraz przejdziesz do install, aby wyszukać plik ZIP ROM które należy pobrać przed rozpoczęciem procesu.

tryb odzyskiwania Androida

Kroki, aby zainstalować niestandardową pamięć ROM

Niemożliwe jest określenie standardowego modelu, który działałby na wszystkich urządzeniach z Androidem, ale znajomość powyższych koncepcji jest bardzo trudna bardzo ważny krok, aby proces nie zakończył się zamurowaniem, termin odnoszący się do urządzeń, których nie można odzyskać, w większości przypadków z powodu nieprawidłowego odblokowania/rootowania. Prawidłowo przeprowadzony proces jest bardzo bezpieczny, ale odpowiedzialność za jego wykonanie spoczywa na Tobie.

Po tym, co zamierzasz zrobić, to „Przesuń, aby potwierdzić” lub „Przesuń, aby potwierdzić flashowanie” i czekasz, aż nowy ROM zacznie migać, może to chwilę potrwać, nie przejmuj się, może to potrwać kilka minut.

Po tym ponownie zobaczysz opcję „Wyczyść pamięć podręczną/dalvik”, która powie Ci „Przesuń, aby potwierdzić flash”, co byłoby takie samo jak przesuń, aby potwierdzić.

Gdy wszystko będzie gotowe, będziesz musiał ponownie uruchomić urządzenie i pamiętaj, że przy pierwszym uruchomieniu może to potrwać dłużej niż zwykle.

Dodatkowe uwagi

Niektóre ROMy są dostarczane z Gappami, ale jeśli tak nie jest, powinieneś zainstalować je osobno, oczywiście po zainstalowaniu ROM-u, korzystając z tej samej procedury, o której wspomniałem wcześniej. Ale zamiast ponownego uruchamiania po flashowaniu pamięci ROM, wracasz i instalujesz Gapps, po zakończeniu, tam zrestartujesz.

Zmiany te nie są objęte gwarancją producenta i mogą powodować problemy w przypadku awarii. To nie jest powszechne, ale upewnij się, że możesz wrócić do oryginalnej pamięci ROM na wszelki wypadek przed zwróceniem terminala do serwisu technicznego.

Niektóre pamięci ROM są wyspecjalizowane w optymalizacji wydajności, ale mogą rozładowywać baterię szybciej niż oficjalna.

The programiści nie mają dostępu do wszystkich sterowników i nie mogą obsługiwać każdego komponentu terminala, co może spowodować, że sprzęt nie będzie działał tak dobrze, jak oczekiwano.

Niestandardowa pamięć ROM nie została przetestowana w sposób i przy użyciu zasobów dostępnych dla producenta, tj mogą wystąpić nieokreślone błędy, niestabilność lub ponowne uruchomienie. Pozytywną nutą jest łatwość, z jaką możemy testować jądra i ROMy, dopóki nie znajdziemy najbardziej odpowiedniego dla naszego urządzenia.

Nieprzeprowadzenie prawidłowego procesu może zamienić smartfon w cegłę. Czasami można go odzyskać, ale czasami nie można i nie jest to objęte gwarancją.

dołącz do naszego kanału telegram