Skip to content

Jak zainstalować odzyskiwanie TWERP na moim telefonie z Androidem – bez bycia rootem?

19 de lipiec de 2021

TWRP, jest dla tych użytkowników, których szukasz jak najlepiej wykorzystaj to do telefonu komórkowego z Androidem. Jest to darmowy program, który oferuje swoim użytkownikom możliwość wykonywania nieskończonych zadań poprzez menu interfejsu użytkownika, Instaluj, Kopia zapasowa, Montuj, Zaawansowane, Wyczyść, Przywróć, między innymi, za pomocą których można dokonywać aktualizacji, usuwać niepotrzebne pliki i wiele więcej .

W tym sensie Odzyskiwanie TWRP Jest jednym z najbardziej kompletnych na poziomie technologicznym i jest kompatybilny z wieloma urządzeniami.

Do czego służy tryb odzyskiwania w telefonie komórkowym?

Tryb odzyskiwania jest przeznaczony do rozwiązywania problemów z urządzeniem. W rzeczywistości ten tryb jest przeznaczony tylko do sytuacji awaryjnych. W jego ramach jest kilka opcji, które pozwalają odzyskać telefon po awariach lub problemach wewnętrznych. Z kolei poprzez Odzyskiwanie jest to możliwe przywróć telefon komórkowy do ustawień fabrycznych; i inne podobne działania.

Co to jest odzyskiwanie niestandardowe?

Telefony z Androidem mają natywnie własny tryb odzyskiwania. Mimo to dla wielu ten tryb może być nieco ograniczony, dlatego niektórzy użytkownicy rozpoczęli zadanie tworzyć wersje niestandardowe, znane również jako Odzyskiwanie niestandardowe.

Odzyskiwanie niestandardowe są dokładnie zmodyfikowane wersje oryginalnego Recovery które dodają dodatkowe funkcje. Są one zasadniczo przeznaczone dla tych użytkowników, którzy chcą modyfikować lub zmieniać aspekty swojego telefonu komórkowego z baz oprogramowania.

Czy można zainstalować TWRP bez bycia użytkownikiem root?

Niestety nie można zainstalować TWRP, jeśli nie jesteś użytkownikiem root, ponieważ aby zainstalować niestandardowe odzyskiwanie, konieczne jest uzyskanie dostępu do zaawansowanych funkcji systemowych. Z tego powodu ważne jest, aby przed przystąpieniem do instalacji TWRP upewnij się, że Twój telefon jest zrootowany.

Różnice między CWM a TWRP

Prawdopodobnie najbardziej zauważalną różnicą jest to, że wymaga tego tryb instalacji CWM uzyskać dostęp do odzyskiwania lub korzystać z zewnętrznych programów. Z drugiej strony instalacja TWRP jest znacznie prostsza, ponieważ jej głównym wymogiem jest zrootowanie telefonu komórkowego.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o obecne opcje, obie są bardzo widoczne. W każdym razie należy zaznaczyć, że TWRP jest bardziej zaawansowany, a nawet ma funkcjonalność dotykowa, co czyni go znacznie wygodniejszym w użyciu.

Jak uzyskać dostęp do trybu odzyskiwania?

Pierwszą rzeczą do zrobienia, aby przejść do trybu odzyskiwania, jest wyłączenie urządzenia. Teraz naciśnij przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania w tym samym czasie aż telefon się włączy. Zauważysz, że rozruch będzie inny i pojawi się w trybie odzyskiwania.

Zainstalować i zaktualizować TWRP Recovery na moim telefonie komórkowym z Androidem?

Najważniejsze jest, aby root był już zainstalowany na twoim Androidzie. Ten wymóg został spełniony. Możesz wybrać jeden z dwóch sposobów Zainstaluj i zaktualizuj Odzyskiwanie TWRP tutaj wyjaśnimy dwa sposoby na zrobienie tego, wybierasz ten, który najlepiej pasuje do tego, czego potrzebujesz:

Korzystanie z aplikacji na Androida

 • Potwierdź, czy Twoje urządzenie z Androidem jest zrootowane
 • Wejdź do Google Play z telefonu komórkowego
 • Wyszukaj stamtąd, w wyszukiwarce, oficjalnej aplikacji TWRP, kliknij ją i kliknij zieloną ikonę z napisem „Zainstaluj”, a następnie zaakceptuj „. Poczekaj kilka sekund, aż się zainstaluje.
 • Po zakończeniu instalacji znajdź aplikację zainstalowaną na telefonie i otwórz ją
 • Gdy pojawi się niebieski ekran, wybierz warunki, warunki i uprawnienia roota, kliknij „OK”, aby zaakceptować
 • Później wybierz opcję, która brzmi BŁYSK TWRP, Jeśli ta część prosi o dostęp do roota, po prostu przyznaj go, naciskając miejsce, w którym jest napisane „zezwól”.

odzyskiwanie aplikacji twrp

 • Teraz nadszedł czas, aby wybrać telefon komórkowy z przedstawionej nam listy opcji, jeśli przypadkiem nazwa naszego telefonu komórkowego nie pojawia się na tej liście musisz skorzystać z formularza 2, który wyjaśnimy później.
 • Po wybraniu telefonu komórkowego z Androidem nadeszła Twoja kolej, aby wybrać wersję, którą chcesz zainstalować lub zaktualizować, kliknij wybraną
 • Więc musisz potwierdź, naciskając gdzie jest napisanew porządku”
 • Po potwierdzeniu przeniesie nas na oficjalną stronę TWRP
 • I tutaj możesz go wreszcie pobrać, klikając na niego. Proszę czekać na pobranie, cierpliwość.
 • Po pobraniu odzyskiwania musisz wrócić do aplikacji TWRP
 • Następnie wybierz plik flash i zajrzyj do opcji pobierania ”Ściągnij „ miejsce, w którym zapisano plik odzyskiwania
 • Teraz sprawdź obok tego, aby to sprawdzić i kliknij Wybierz.
 • Następnie spośród opcji wybierz „flash to recovery” w wyświetlonym oknie, potwierdź flash, klikając „0k”.
 • Po tym wszystkim wyłącz telefon i uruchom go ponownie w trybie odzyskiwania, po ponownym uruchomieniu w tym trybie możesz robić, co chcesz.

Korzystanie z forum XDA

 • Ta trasa jest przeznaczona dla tych użytkowników, którzy nie widzą odzyskiwania w początkowej aplikacji.
 • Wyszukaj w Google Play, oficjalnej aplikacji TWRP, kliknij i kliknij zielona ikona z napisem „zainstalować” a następnie zaakceptuj. Poczekaj kilka sekund, aż się zainstaluje.
 • Po zakończeniu instalacji znajdź aplikację zainstalowaną na telefonie i otwórz ją, wybierz warunki i uprawnienia roota kliknij „OK”, aby przechwycić.
 • Później wybierz opcję, która brzmi TWRP FLASH, jeśli ta część prosi o dostęp do roota, po prostu przyznaj go, naciskając miejsce, w którym jest napisane „zezwól”.
 • Teraz minimalizujemy aplikację i wprowadzamy przeglądarkę internetową, w wyszukiwarce musisz poszukać witryny XDA Forum, gdy już znajdziesz się na forum, poszukaj odzyskiwania ręcznie. Ponownie umieść w wyszukiwarce forum TWRP, a następnie nazwę lub model swojego Androida. Wyjdzie kilka ozdrowień wybierz ten z rozszerzeniem .ing, kiedy go znajdziesz, kliknij pobierz
 • Po pobraniu Discovery wróć do aplikacji
 • Teraz wybierz plik flash i poszukaj odzyskiwania, które właśnie pobrałeś z rozszerzeniem .ing
 • Następnie kliknij „Flash do odzyskiwania” W wyświetlonym oknie potwierdź flash, klikając „ok”.

aplikacja mobilna twrp

 • Po tym wszystkim wyłącz telefon komórkowy i uruchom go ponownie w trybie odzyskiwania, po ponownym uruchomieniu w tym trybie możesz robić, co chcesz.

Wyjdź z odzyskiwania

Teraz, jeśli chcesz zakończyć odzyskiwanie, poszukaj alternatywy ponownego uruchomienia, kliknij ją, a następnie wybierz alternatywę „System”. Wreszcie, jeśli twój telefon komórkowy nie ma roota, najlepszą alternatywą jest zainstalowanie TWRP z komputera. Pamiętaj jednak, że bycie rootem Androida ma wiele zalet.

Aplikacje do zainstalowania Custom Recovery jako TWRP

Istnieje kilka istniejących aplikacji do zainstalowania niestandardowego odzyskiwania, ale najpopularniejsze to TWRP i ROM Manager. Dowiedzmy się trochę o tych aplikacjach dla uzyskaj spersonalizowane odzyskiwanie.

Oficjalna aplikacja TWRP

Niewątpliwie TWRP jest jedną z najbardziej polecanych aplikacji do zmiany opcji odzyskiwania telefonu komórkowego. Możesz pobrać TWRP ze Sklepu Play i w rzeczywistości jest to miejsce, w którym zalecamy uzyskanie aplikacji.

Menedżer pamięci ROM

Doskonała alternatywa Mamy TWRP to ROM Manager, opcję, którą zalecamy w przypadku, gdy nie można zainstalować TWRP. Możesz także pobrać ROM Managera ze Sklepu Play, a następnie łatwo zainstalować go na swoim urządzeniu.

dołącz do naszego kanału telegram