Skip to content

Jak zainstalować i używać serwera VNC na Androidzie — zdalna konfiguracja

6 de styczeń de 2022

Niektórzy ludzie, którzy dużo podróżują, lubią używać VNC na swoich urządzeniach, takich jak komputery, a nawet telefony komórkowe. VNC pozwala ludziom uzyskać zdalny dostęp do swoich urządzeń kontrolować je, a także wiedzieć, gdzie się znajdują w czasie rzeczywistym.

Serwery VNC są bardzo przydatne, aby być świadomym wszystkiego, co dzieje się z naszym telefonem komórkowym lub komputerem i wiedzieć, czy ktoś inny go używa. Wkrótce pokażemy Ci, czym one są. najlepsze aplikacje do korzystania z serwerów VNC, jak skonfigurować serwer VNC na telefonie komórkowym i jak zdalnie dodać serwer VNC.

Jakie aplikacje są zalecane do korzystania z serwera VNC na telefonie komórkowym z Androidem?

Serwer VNC to jedno, aplikacja, z którą chcesz korzystać z serwera VNC na telefonie komórkowym, to inna rzecz. Przed podjęciem decyzji, czy użyć serwera VNC, musisz znaleźć dobra aplikacja, która nigdy nie zawodzi i że może wykonywać wszystkie funkcje, które mogą wykonywać serwery VNC.

Abyś nie spędzał tyle czasu na szukaniu dobrej aplikacji do synchronizacji telefonu komórkowego, przygotowaliśmy a top 3 najlepszych aplikacji do użytku z serwerami VNC.

Przeglądarka VNC

Pierwsza aplikacja na liście to VNC Visor. Dlaczego ta aplikacja? Ano dlatego, że jest w pełni kompatybilny z urządzeniami posiadającymi system operacyjny Android i iOS. Również dlatego, że jest w stanie wykonać wszystkie czynności wymagane przez serwery VNC i wreszcie jest pierwszy na liście ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu.

Jeśli chodzi o synchronizację telefonu komórkowego z serwerem VNC, aplikacja Visera VNC jest bardzo wydajna i to wcale ci nie utrudnia. Istnieją inne aplikacje, które w celu skonfigurowania tego, czym jest serwer VNC, dają wiele opcji i ostatecznie wyglądają na tak skomplikowane, że nie kończy się na konfigurowaniu niczego.

Oprócz wszystkiego, co zostało wspomniane w powyższym akapicie, VNC Visor jest to całkowicie darmowa aplikacja które można pobrać bezpośrednio ze Sklepu Play. Zaletą instalacji aplikacji ze Sklepu Play jest to, że są one całkowicie czyste i wolne od wirusów.

logo sklepu zabaw

Nawiasem mówiąc, oprócz podłącz telefon komórkowy do serwera VNC, możesz podłączyć swój komputer do UltraVNC, który jest zdalnym serwerem.

Przeglądarka VNC

VNC Viewer to kolejna aplikacja, z którą można skonfigurować serwer VNC mieć telefon dobrze zlokalizowany. Najlepszą rzeczą w tej aplikacji jest to, że jest bardzo lekka w porównaniu z innymi aplikacjami używanymi do konfigurowania serwerów VNC.

Pomimo tego, że jest lekki, nadal ma wszystkie rzeczy potrzebne do skonfigurowania serwera VNC. Podobnie jak VNC Visor, ta aplikacja zawiera łatwe do zrozumienia menu i dodatkowa pomoc prawie nigdy nie jest potrzebna skonfigurować serwer na telefonie komórkowym.

Należy zauważyć, że jeśli chcesz, możesz sterować komputerem za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android. Taka rzecz można to zrobić zdalnie i bez korzystania z internetu.

TeamViewer

Ostatnią aplikacją w pierwszej trójce jest TeamViewer, ponieważ może dostęp do prawie wszystkich funkcji mobilnych. Zobacz, co potrafi:

 • Pełna kontrola nad telefonem komórkowym z dowolnego urządzenia.
 • Pomoc przy instalacji bez korzystania z internetu.
 • Zdalne zarządzanie serwerem.
 • Możliwość przesyłania plików.
 • Wysokie bezpieczeństwo chroniące połączenie obu sparowanych urządzeń.
 • Kopie zapasowe danych urządzenia.

Moglbys to powiedziec najlepsze aplikacje do połączenia telefonu komórkowego Z serwerem VNC jest ta aplikacja i pierwsza wspomniana, czyli VNC Visor. Ta aplikacja służy również do sterowania komputerem.

Jak poprawnie skonfigurować nowo zainstalowany serwer VNC na Twoim Androidzie?

Skoro wiesz, które aplikacje są najlepsze połączyć się z serwerem VNC, musisz zobaczyć, jak nawiązywane jest połączenie z tym serwerem. Proces, który zostanie wyjaśniony, odbywa się za pomocą aplikacji TeamViewer, jeśli pobrałeś tę aplikację, uważnie postępuj zgodnie z każdym krokiem:

logo androida

 1. Utwórz konto, aby korzystać z serwera VNC.
 2. Otwórz aplikację TeamViewer na swoim telefonie komórkowym.
 3. Umieść w aplikacji klasę subskrypcji, z której będziesz korzystać, nazwę zespołu, wybierz urządzenia, które chcesz zintegrować, nazwę swojego urządzenia i łączność.
 4. Następnie kliknij „OK”.
 5. Zaloguj się do serwera na innych swoich urządzeniach.
 6. Na koniec poczekaj na zakończenie połączenia z serwerem, wybierz, co chcesz zrobić z innymi urządzeniami, których chcesz używać i to wszystko.

Jak zdalnie umieścić serwer VNC na swoim Androidzie?

Jeśli chcesz zdalnie umieścić VNC na telefonie komórkowym, musisz pobrać „VNC Connect” na komputer i telefon komórkowy. Następnie zaloguj się na swoje konto serwera „VNC”, wybierz swoje urządzenie z Androidem i gotowy. Jeśli wcześniej korzystałeś z serwera VNC na swoim telefonie komórkowym, możesz uzyskać do niego zdalny dostęp.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z serwera VNC na swoim telefonie komórkowym, nie będziesz mieć dostępu do wszystkich funkcje mobilne zdalnie.