Skip to content

Jak zainstalować i skonfigurować podstawowe urządzenie Sonoff do sterowania światłami przez WiFi

27 de styczeń de 2021

Dziś jest bardzo powszechne w użyciu urządzenia do automatyki domowej oraz procesy przemysłowe z wykorzystaniem sterowników elektronicznych. Osiąga się to poprzez zastosowanie branży elektroniki znanych jako automatyki domowej.

W tym sensie, Przydatne będzie posiadanie urządzeń do sterowania niektórymi procesami w domu, takich jak Sonoff Basic, więc porozmawiamy o tym, jak zainstalować i skonfigurować urządzenie Sonoff Basic do sterowania oświetleniem przez WiFi.

używanie smartfona do sterowania inteligentnym domem

Zalety posiadania urządzeń Sonoff Basic

Wśród zalet, które uzyskasz dzięki urządzeniu Sonoff Basic, masz możliwość całkowitej automatyzacji domu za niewielkie pieniądze; i czy to te urządzenia mają niski koszt w porównaniu z innymi o podobnej wydajności.

Z drugiej strony, nie będziesz potrzebować innych elementów pośredniczących do wykonania pracy czego szukasz; ponieważ te urządzenia integrują zarówno sterowanie, jak i zasilanie. Oznacza to, że będziesz mógł sterować logiką operacyjną, którą sprzęt już integruje, oraz włączać lub wyłączać sprzęt.

W tym sensie nie będziesz musiał programować mikroprocesora, który zawiera Sonoff Basic, będziesz musiał tylko skonfigurować go do wykonywania potrzebnej funkcji. Chociaż jeśli chcesz, możesz nauczyć się programować wewnętrzny mikroprocesor Sonoff Basic i zrobisz to sam.

Krok po kroku, aby zainstalować i skonfigurować urządzenie Sonoff Basic

W zasadzie musisz mieć szereg elementów i narzędzi, które pozwolą Ci wykonać pracę, w tym musisz mieć śrubokręty płaskie i gwiaździste, odizolować przewody; Ponadto musisz mieć smartfon, na którym zainstalujesz aplikację na urządzenie Sonoff Basic. Poniżej podajemy kroki, które należy wykonać, aby zainstalować sprzęt:

 1. Przede wszystkim musisz zlokalizować kable do zasilania urządzenia Sonoff, jest to zalecane zlokalizować wlot i wylot do prawidłowego połączenia Urządzenia.
 2. Gdy masz już dostępne kable do wejścia urządzenia, musisz przystąpić do podłączania do niego kabli, w tym celu użyj narzędzia do zdejmowania izolacji i wkręć kable w każdy odpowiedni pin. Pamiętaj, że urządzenie może pracować przy 120/240 V.
 3. Znajdź światła, którymi chcesz sterować za pomocą urządzenia Sonoff Basic, zaleca się zidentyfikowanie przewodów zasilających tych świateł, aby dokonać przerwy za pomocą sprzętu.
 4. Użyj narzędzia, aby odciąć przewody od świateł i przystąpić do zdejmowania izolacji na końcach, które były wolne.
 5. Umieść przewody świateł na pinach wyjściowych urządzenia wspieranie Cię w odpowiednie narzędzia, aby to zrobić.
 6. Zamocuj osłony chroniące kable po obu stronach urządzenia.
 7. Podłącz kabel zasilający urządzenia i sprawdź naciskając przycisk na sprzęcie, musisz włączyć światła przy pierwszym naciśnięciu, a następnie wyłączyć je po ponownym naciśnięciu.

widok sterowania przez telefon komórkowy

Po podłączeniu urządzenia zarówno do przewodu zasilającego, jak i do przewodu świetlnego, należy przystąpić do konfiguracji sprzętu. Aby to zrobić, sugerujemy wykonanie następujących czynności:

 1. Wyszukaj w menedżerze aplikacji (App Store dla iPhone’a lub Play Store dla Androida) aplikację eWeLink i pobierz ją.
 2. Podłącz Wi-Fi na swoim urządzeniu mobilnym i otwórz aplikację eWeLink.
 3. Naciśnij przycisk „+” znajdują się w centralnej części aplikacji, a następnie naciśnij i przytrzymaj fizyczny przycisk swojej drużyny Sonoff Basic przez 5 sekund, aż zacznie szybko migać.
 4. Naciśnij następny przycisk w aplikacji i wprowadź dane uwierzytelniające WiFi.
 5. Naciśnij ponownie przycisk kontynuacji i poczekaj na zakończenie procesu parowania urządzenia z aplikacją.
 6. Wpisz nazwę, jaką urządzenie będzie musiało zidentyfikować w swojej aplikacji, a będziesz mieć możliwość bezprzewodowego sterowania oświetleniem z telefonu komórkowego.

Wreszcie, należy wiedzieć, że możesz mieć dowolną liczbę kontrolowanych urządzeń w swojej aplikacji Z eWeLink wystarczy umieścić jedno urządzenie Sonoff dla każdego ładunku lub przedmiotu, który chcesz kontrolować. Możesz także pobrać aplikację eWeLink i zobaczyć jej szczegóły, aby mieć ją pod ręką.