Skip to content

Jak zainstalować Google Chrome na swoim Kali Linux? – Wymagania i kompletny proces

30 de październik de 2021

Dostępne systemy operacyjne Linux dobrze znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa Oferują, oprócz swojej wszechstronności w zakresie dostosowywania w zakresie konfiguracji. Wszystko to dzięki temu, że pozwalają w łatwy sposób autoryzować każdy rodzaj uprawnień jako użytkownik root.

Jeśli chodzi o systemy Kali Linux, istnieje pomysł, że nie są one zbyt przydatne lub są niekompatybilne z wieloma programami, ale jest to błąd. Przynajmniej w przypadku przeglądarek Chrome lub Mozilla Firefox tak naprawdę czy można je łatwo wykorzystać, dzięki temu, że system ten posiada różnorodne narzędzia takie jak Kali Tools.

Jak być może już wiesz, istniejące systemy operacyjne Linux są łatwe w obsłudze, a Kali Linux nie jest wyjątkiem, ponieważ instalacja Chrome jest łatwa, ale musisz przejść pewne środki bezpieczeństwa, aby jak najlepiej z niego skorzystać, najlepiej mieć swój system w najnowszej wersji, aby nie mieć tak wielu problemów ze środkami bezpieczeństwa.

Należy również wziąć pod uwagę, że aby pobrać tę przeglądarkę, najlepiej poszukać kompletnego pakietuPonieważ ręczne pobieranie każdego pliku byłoby bardzo żmudne, reszta będzie zależeć od zasobów komputera. Możesz również wypróbować inne alternatywy, aby to osiągnąć.

Ulepsz Kali

Ten system różni się od innych, ponieważ nie jest łatwo zobaczyć dostępne opcje, ponieważ większość funkcji można wprowadzać tylko za pomocą poleceń konkretnie, to samo dzieje się, aby zobaczyć, w której wersji systemu Kali jesteś. Aby zobaczyć wersję, wystarczy wejść w „System”, a stamtąd przejść do „Preferencji”, w środku zobaczysz opcję „Kombinacje klawiszy”, kliknij to, stamtąd wpisz „Rodzina” i naciśnij tam, gdzie jest napisane „terminal”, to otworzy ci pudełko z pustą przestrzenią.

Tylko w puste miejsce musisz wpisać kombinację klawiszy, możesz użyć tych swoich preferencji, takich jak naciśnięcie „CTRL + Alt + A”, po wybraniu kombinacji zapisz ją i wprowadź żądane ustawienia.

Po skonfigurowaniu klawiszy naciśnij je, aby otworzyć terminal poleceń, w tym musisz użyć poleceń „Isb_release-a” i „uname-mrs”, a następnie na ekranie pojawi się tekst, w tym zobaczysz, w której wersji systemu Kali, którym jesteś Upewnij się, że jest to najnowsza dostępna wersja, możesz łatwo znaleźć to na oficjalnej stronie internetowej.

zaktualizuj kali

Pobierz pakiet Google Chrome

W tym celu pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest to Wtyczka Wget działa dobrze, ponieważ to on jest odpowiedzialny za pobieranie plików w systemie, również za pomocą poleceń. Jeśli chcesz zweryfikować wtyczkę Wget, powinieneś przejść do okna poleceń, wpisać polecenie „wget – wersja” i nacisnąć Enter, jeśli nie jest zainstalowany, po prostu naciśnij ponownie Enter, aby pobrać.

Do zacznij pobierać pełny pakiet Chrome Musisz wpisać polecenie „wget https://dl.google.com/linux/direct/google-chrome-stable_current_amd64.deb” i nacisnąć Enter. Służy do wyszukiwania go, aby rozpocząć proces pobierania, wprowadź teraz polecenie „sudo dpkg-igoogle-chrome-stable_current_amd64.deb” i ponownie naciśnij klawisz Enter, po pobraniu wystarczy wpisać „google-chrome” + klawisz z tym, który chcesz uruchomić program.

Jakie jest najbardziej niezawodne źródło pobierania Google Chrome na Kali?

Jeśli chcesz pobierz bezpośrednio na komputer za pomocą systemu Kali, ponieważ będziesz musiał to zrobić za pomocą poleceń. Możesz to również zrobić za pośrednictwem stron takich jak Mega lub Uptodown, ale nie jest to zalecane, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to przejść na oficjalną stronę Google, a tym samym uniknąć wszelkich niedogodności związanych z uszkodzonymi plikami lub wirusami, które bardziej skomplikowałyby twoje Praca.

zainstaluj google chrome na kali linux

Jak zainstalować Google Chrome na urządzeniu Kali Linux?

Aby zainstalować w Kali Linux, musisz użyć okna poleceń, ponieważ ten system używa go do wszystkiego, dlatego jest tak bezpieczny, użycie poleceń zapobiega coś, co mogłoby naruszyć Twoje bezpieczeństwo. Aby to otworzyć, musisz nacisnąć klawisze, które skonfigurowałeś w tym celu, po otwarciu wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz konsolę poleceń.
  2. Wpisz polecenie „sudo apt update” i naciśnij Enter.
  3. Teraz wpisz polecenie „sudo apt upgrade” i naciśnij Enter.
  4. Przejdź, aby sprawdzić, czy narzędzie Wget już działaW tym celu wpisz „wget – wersja” i naciśnij Enter. Jeśli nie masz go pobranego, użyj polecenia „sudo apt install wget” i naciśnij Enter, aby rozpocząć pobieranie.
  5. Będziesz musiał pobierz 64-bitową wersję Google Chrome, w tym celu użyj polecenia „wget https://dl.google.com/linux/direct/google-chrome-stable_current_amd.64.deb”.
  6. Po pobraniu pakietu będziesz musiał go zainstalować wpisując polecenie „sudo dpkg -i google-chrome-stable_current_amd64.deb” i naciskając Enter.
  7. Jeśli pojawi się jakiś błąd, możesz go rozwiązać, wpisując polecenie „sudo apt-get install —f” i naciskając Enter, powinno to łatwo rozwiązać.
  8. Po zainstalowaniu musisz go otworzyć, wpisując „google-chrome” i naciśnij Enter.