Skip to content

Jak zainstalować aplikacje bezpośrednio na karcie SD — domyślnie zapisz wszystko na karcie SD

15 de maj de 2022

Urządzenia mobilne, zwykle z niższej lub średniej półki, mają niewiele wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej do instalowania aplikacji. W wielu przypadkach musisz mieć do czynienia z tym programem, gdy chcesz zainstalować nowe aplikacje.

Telefony komórkowe o niskim lub średnim zasięgu z systemem Android mają poważny problem, który szybko staje się zmorą osób, które decydują się na zakup, nie biorąc tego pod uwagę. przestrzeń magazynowa i chodzi o to, że jeśli przejdziemy do systemu operacyjnego, to generalnie waży co najmniej 4-5 GB, różniąc się trochę w zależności od wersji Androida.

Chcesz wiedzieć jak zainstalować aplikacje bezpośrednio na karcie SD? To wcale nie jest skomplikowane, a co najważniejsze, jest automatyczne. Innymi słowy, nie musisz przenosić aplikacji na SD ani nic podobnego, wszystko odbywa się „samo”.

Jak automatycznie instalować aplikacje na karcie SD

  • Przede wszystkim musisz przejść do Ustawień i przewijać w dół, aż znajdziesz opcję z napisem „informacje o telefonie”.
  • Kliknij „Numer kompilacji” kilka razy, aż poinformuje Cię, że opcje programisty są odblokowane.
  • Teraz przejdź do Opcje rozwoju i w tej sekcji musisz szukać debugowanie USB i aktywuj go.
  • Następnie musisz pobrać aplikację. Link2SD z tego linku, aby skutecznie sprawdzić, czy aplikacje są automatycznie zapisywane na karcie SD.
  • Podłącz telefon komórkowy do komputera za pomocą oryginalnego kabla USB.
  • Teraz musisz pobrać dwie podstawowe rzeczy, aby móc śledzić ten samouczek. Pierwszy to Minimalne ADB i Fastboot. A drugie to Sterowniki ADB które dostajesz tutaj.
  • Instaluj takie programy jak każdy inny.
  • Po zainstalowaniu wszystkiego przejdź do wyszukiwarki Windows i wpisz adb. Uruchom program Minimal ADB.
  • Otwiera się czarna skrzynka. Tutaj musisz napisać „urządzenia adb” bez cudzysłowów, aby sprawdzić, czy twoje urządzenie jest rzeczywiście podłączone.
  • Następną rzeczą, którą będziesz musiał wpisać, jest „adb shell pm set-install-location 2” i ponownie naciśnij enter.

To by było wszystko. Teraz za każdym razem, gdy pobierasz aplikację na urządzenie mobilne ze Sklepu Play, a nawet instalujesz aplikację z pliku APK Zostanie automatycznie zainstalowany na karcie SD.

Jeśli chcesz cofnąć to, co zrobiliśmy powyżej, musisz wykonać wszystkie kroki. Jedyne, co na koniec musisz napisać następującą linię poleceń „adb shell pm set-install-location 1”. Że, jak zobaczysz, zamiast dwójki ma numer jeden. To jedyna rzecz, którą musisz zrobić, aby ponownie zainstalować aplikacje w pamięci wewnętrznej.

To wcale nie jest skomplikowane, ale na wypadek, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości jak zainstalować aplikacje bezpośrednio na karcie SD możesz to zostawić w sekcji komentarzy nieco dalej.

Prawda jest taka, że ​​urządzenia niski koniec ma 8 GB co najwyżej przestrzeni dyskowej, pozostawiając bardzo mało miejsca dla użytkownika, te z niższej półki mają czasami wersje 16 GB, przez co ten problem jest trochę bardziej znośny, ale też nie myśl zbyt wiele.

Przenieś aplikacje na microSD

Jakie rozwiązanie nam pozostało? po prostu jeden z przenieś aplikacje na microSD i mówię, że możemy zrobić więcej, ponieważ oczywiście nie wszystkie aplikacje można przenieść, niektóre są niemożliwe do przeniesienia, chociaż pewne ciekawe rzeczy można zrobić, jeśli jesteś użytkownikiem root.

Jeśli jesteś rootem, możesz nawet sprawiają, że Android myśli, że microSD to pamięć wewnętrzna a to jest microSD, w ten sposób przenosisz wszystko na microSD, chociaż na dłuższą metę jest to zawodna metoda, jest to całkiem dobre wyjście dla tych, którzy wymagają zbyt dużo miejsca.

Przenieś aplikacje na kartę SD

Ale w przypadku, gdy temat zrootowania urządzenia i tego typu rzeczy jest dla Ciebie za dużo, zalecamy użycie dość prostej aplikacji o nazwie AppMgr III (aplikacja 2 SD). Który możesz pobrać z tego linku.

Bez konieczności zostania użytkownikiem root istnieją aplikacje, które pozwalają nam przenosić aplikacje z pamięci wewnętrznej na microSD, pozwalają nam przenosić niektóre aplikacje, a nie wszystkie. Ta aplikacja nazywa się AppMgr III lub App2SD, oni są tacy sami. Dzięki wspomnianej powyżej aplikacji będziesz mógł przenieść kilka aplikacji zainstalowanych na telefonie na kartę microSD, oszczędzając dużą ilość miejsca.

Ta aplikacja pomaga nam przenieś aplikacje na microSD bez konieczności bycia użytkownikiem root, jak powiedziałem wcześniej, bez zbytniego komplikowania swojego życia oraz w bardzo zwinny i prosty sposób, ale pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje można przenieść, więc miej to na uwadze.

Jak zmienić pamięć wewnętrzną Androida

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, wierz lub nie, to wyłącz lub odinstaluj Facebooka. Aaplikacja, która podczas użytkowania zajmuje w krótkim czasie ponad 500 MB. Zamiast tego powinieneś użyć Facebooka Lite, który waży tylko 5 MB, a do tego zużywa mniej danych mobilnych, baterii i wielu innych rzeczy. Oprócz tego możesz zrobić praktycznie wszystko, co zrobiłeś z inną aplikacją.

Ci, którzy kupują urządzenie mobilne o niskim lub średnim zasięgu, wiedzą, że mają pamięć wewnętrzną, która w większości przypadków jest dość słaba. Generalnie jest to 8 GB, aw niektórych przypadkach ze średniej półki można mieć 16 GB. Problem w tym, że wiele osób nie zwraca uwagi na ten szczegół, myśląc, że mają całą tę reklamowaną przestrzeń dla siebie.

Prawda jest taka, że ​​z 8 GB mamy na ogół mniej niż połowę do wykorzystania w aplikacjach, zdjęciach, filmach itp. Co niewątpliwie kończy się bardzo szybko, wtedy przychodzą żale i pilnie potrzebujemy użyć karty microSD lub SD, aby móc zwolnić trochę pamięci wewnętrznej aby móc instalować aplikacje.

Zwolnij miejsce, przenosząc pliki na kartę SD

Skonfiguruj WhatsApp dla nie pobieraj automatycznie zdjęć i filmów. A jeśli tak, wszystko jest zapisywane bezpośrednio na karcie SD, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.

Zalecamy również korzystanie z aplikacji takich jak CCleaner, aby poprawić wydajność telefonu komórkowego aby móc usuwać niepotrzebne pliki, opróżniać pamięć podręczną, usuwać duplikaty plików itp. W ten sposób możesz nawet uzyskać uwolnij do ponad 2 GB w plikach które masz w telefonie komórkowym.

Chociaż masz mało miejsca, nadal możliwe jest, że te sztuczki mogą mieć dużą ilość pamięci wewnętrznej dla aplikacji, których nie można zainstalować na karcie microSD, w ten sposób i za pomocą prostych sztuczek możesz w pełni wykorzystać tę małą przestrzeń, którą masz , pozwala nam mieć Androida.

Przy kolejnym zakupie urządzenia bez wątpienia wyobrażam sobie, że dużo więcej uwagi poświęcisz tematowi wewnętrzna przestrzeń do przechowywania.