Skip to content

Jak zablokować, zlokalizować lub znaleźć skradziony, zgubiony lub wyłączony iPhone, iPad i iPod

16 de luty de 2022

Nic dziwnego, że czujemy się źle, gdy zgubimy telefon komórkowy w wyniku kradzieży lub zgubieniaTo coś strasznego dotknąć kieszeni i nie dostać, a raczej znaleźć naszego telefonu, bez wątpienia straszne, niestety, gdy jest wyłączony z powodu braku baterii lub co gorsza nadal braku sygnału.

Po potwierdzeniu, że jest to napad; możesz zastosować poniższe wskazówki, które dajemy Ci to wkrótce po wystąpieniu zdarzenia, jednak zalecamy spróbuj odzyskać swoje urządzenie z pomocą władz aby szybciej znaleźć swoją lokalizację.

Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam na co dzień i dlatego nierzadko się gubią. Do tego ryzyka należy dodać ryzyko, że przyjaciele tego, co obce, zdecydują się na przywłaszczenie sobie naszych urządzeń. Jeśli chcesz znajdź zgubiony lub skradziony iPhonewyjaśniamy, jak to zrobić.

Nie martw się przyjacielu (a), ponieważ ten artykuł pomoże ci w jak największym stopniu, abyś mógł znaleźć swoje urządzenie mobilne. Jeśli go nie zgubiłeś, ważne jest również, abyś miał pełną wiedzę na te okoliczności tyle stresu dla użytkownika iPhone’a.

Mając ten artykuł na uwadze, będziesz w pełni przygotowany na wszelkie nieoczekiwane okoliczności, takie jak: utrata urządzenia elektronicznego. Do tego musisz mieć niezbędną wiedzę. Dlatego, ponieważ jest to ważna i delikatna kwestia, nawet jeśli nie jest to Twoja sprawa, Zalecamy dalszą lekturę.

Zalecenia, które należy wziąć pod uwagę w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia

Jeśli Twój telefon został zgubiony lub skradziony, są dwa kroki, których nigdy nie powinieneś zapomnieć:

  • Zgłoś utratę lub kradzież na policję
  • Poinformuj swojego operatora komórkowego o utracie urządzenia

czy ty zgubiłeś swojego iPhone’a? Zgubiłeś go i nie masz pojęcia, gdzie go znaleźć?

Wierz lub nie, iPhony mają Lokalizator GPS, który pozwala je zlokalizować do szybkiego powrotu do zdrowia w przypadku kradzieży. Oczywiście są hakerzy, którzy mogą naruszyć bezpieczeństwo urządzenia, więc jeśli tak się stanie, musisz działać szybko.

Apple ustanowiło protokoły i rozwiązaniaAby w takich przypadkach użytkownik mógł jak najszybciej odzyskać telefon, ważne jest, aby pamiętać, że musisz mieć konto utworzone wraz z urządzeniem, aby uzyskać do niego dostęp, jeśli nadal go nie masz, musisz może wykonać kilka prostych kroków, aby przygotować go w ciągu kilku minut.

Więc nie musisz się martwić, ponieważ przy dzisiejszej technologii i algorytmach rozdzielczości dla tego typu Problemy z systemem operacyjnym iOS Możesz go znaleźć bardzo szybko, a także bardzo łatwo.

Zlokalizuj zgubiony iPhone za pomocą logowania iCloud

Jeśli masz włączoną opcję „Znajdź mój iPhone”, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się do iCloud Znajdź z dowolnego komputera Mac lub PC lub użyj aplikacji „Znajdź mój iPhone” z innego urządzenia Manzana.

Krok 1: Najpierw wchodzimy na oficjalną stronę iCloud i logujemy się.

Krok 2: Wprowadzamy nasz Apple ID i hasło, aby uzyskać dostęp do naszego konta.

Krok 3: Szukamy wśród opcji w ramach konta „znajdź mój iPhone”, klikamy na niego.

Krok 4: Czekamy, aż aplikacja zlokalizuje naszego iPhone’a, wkrótce po tym, jak iPhone pojawi się na mapie.

Uwaga: możesz teraz wybrać między używaniem aplikacji do blokowania iPhone’a i usuwania danych osobowych, wyślij dźwięk na wypadek, gdybyś się zgubił lub zadzwoń do władz i skorzystaj z aplikacji jako sposób na ułatwienie im odzyskania iPhone’a.

Jeśli telefon komórkowy nie jest w Twoim zasięgu, musisz włącz tryb utracony. Ta opcja umożliwia zdalne zablokowanie telefonu poprzez wprowadzenie czterocyfrowego kodu, którego używasz do ochrony danych.

Aktywacja trybu utraconego umożliwia: zapisz lokalizację urządzenia i wyświetl spersonalizowaną wiadomość z Twoim numerem telefonu aby mogli się z Tobą skontaktować.

W przypadku dodania numerów kart debetowych lub kredytowych do ApplePayaktywacja trybu utraconego oznacza, że ​​urządzenie zawiesić zdolność do płacenia przez ten system.

nawiąż połączenie strona główna icloud

Zlokalizuj zgubiony iPhone, jeśli nie masz włączonej opcji „Znajdź mój iPhone”

Telefony komórkowe zwykle zawierają wiele informacji i plików osobistych, najlepiej, jeśli nie możesz zlokalizować zgubionego iPhone’a wyczyść zawartość urządzenia. Aby to zrobić, przejdź do iCloud, wybierz swoje urządzenie i kliknij Wymaż.

Należy pamiętać, że podczas usuwania zawartości urządzenia, jeśli później usuń to urządzenie z konta iCloud Blokada aktywacji zostanie wyłączona, aby każdy mógł korzystać z telefonu.

Zapamietaj to:

  • Jeśli telefon jest wyłączony lub offline, możesz go przełączyć w tryb Zgubiony, zablokuj lub usuń jego zawartość zdalnie bez problemu.
  • Tryb utracony wyłącza się wpisanie kodu w telefonie, lub przez iCloud lub aplikację Znajdź mój iPhone.

Działa to w następujący sposób, telefon komórkowy okresowo wychodzi ze stanu braku baterii lub wyłączenia, aby po prostu przesłać dokładną lokalizację telefonu komórkowego. Zatem rozumiemy, że bateria nigdy nie rozładowuje się całkowicie dzieje się tak, że rezerwuje jej część do przesyłania informacji o miejscu pobytu naszego telefonu komórkowego po prostu Świetnie.

Dlatego powinieneś tylko znajdź go w sklepie Apple i zdobądź ten cud i użyj go w kilku prostych krokach i w ciągu kilku sekund, dzięki czemu będziesz wiedział, jak zlokalizować wyłączony iPhone.

Jeśli przed zgubieniem urządzenia nie miałeś włączonej opcji Znajdź mój iPhone, nie będziesz mógł jej użyć do zlokalizowania telefonu, ale możesz chroń swoje dane.

  • Zmień hasło do Apple IDUniemożliwia to komukolwiek dostęp do Twoich danych iCloud lub innych usług z Twojego zaginionego telefonu.
  • Zmień hasło do kont internetowych: e-mail, Facebook, Twitter itp.

Nikt nie jest zwolniony z utraty iPhone albo zostanie skradziony, więc najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zawsze miej włączoną funkcję Znajdź mój iPhonewięc zwiększasz swoje szanse na znalezienie go, gdy wystąpią niektóre z tych scenariuszy.

pomóż zlokalizować iPhone'a w łatwy sposób

Aplikacje, które pomogą nam odzyskać i zlokalizować nasz iPhone

Chociaż istnieją ubezpieczenia typu komercyjnego, które pozwalają zwiększyć lub poprawić bezpieczeństwo, warto je redundanować, ponieważ mogą nam oczywiście zwrócić iPhone’a w przypadku kradzieży lub wypadku jesteśmy kosztem tych klauzul, które nie mają małych liter.

Jest więc bardzo duża szansa, że ​​nam go nie zwrócą i to jest straszne, dlatego jesteśmy po szczęśliwej stronie, Jest jeszcze inny scenariusz, który jest jeszcze smutniejszy, że go zgubisz, zostanie skradziony lub coś w tym rodzaju złowieszczego a nie mam ubezpieczenia, to gorzej, w każdym razie uważam, że żaden ze scenariuszy nie jest ładny.

Zgadzamy się więc, że utrata smartfona nie jest ładna, to przedłużenie siebie, ramienia, ręki, no dobrze, nie tak bardzo. Ale zgadzamy się, że bez naszego smartfona dzisiaj to jak powrót do jaskińza moją pracę bez smartfona jestem po prostu zagubiony.

Jednak dzięki łasce Bożej i twórców tego stulecia istnieje kilka programów, które pozwalają zlokalizować wyłączonego iPhone’ajednym z nich jest aplikacja o nazwie Find My iPhone, którą można łatwo znaleźć w App Store.

Znajdź mojego IPhone’a

Jest to jedna z najlepszych aplikacji na rynku, bardzo lekka, również pozbawiona reklam (reklam), co jest niewątpliwie niesamowitym narzędziem pozwalającym zlokalizować nasz telefon w ciągu kilku sekund. Według twórców odpowiada za monitorowanie lokalizacji naszego telefonu i przesyła nam ostatni znany zapis o jego miejscu pobytuw ten sposób ujawnia lokalizację bez więcej.

Jeśli jest tak, że telefon jest wyłączony, można go zlokalizować w dowolny sposób, ponieważ Apple ma aktywną technologię, która pozwala zlokalizować smartfon, nawet jeśli jest wyłączony. Te urządzenia mają jedne z najlepszych protokołów na wypadek, gdybyś się zgubił, ze względu na swoją funkcjonalność i szybką reakcję jego komponentów. To znacznie ułatwia jego lokalizację.

zaloguj się znajdź mój iphone

Kroki do naśladowania odzyskaj nasze urządzenie mobilne:

Krok 1: Znajdź terminal iPhone’a

Szybko, w momencie, gdy zdasz sobie sprawę, że zgubiłeś lub zgubiłeś swoje urządzenie mobilne, powinieneś pożyczyć inny terminal iPhone’az możliwością zainstalowania aplikacji.

Krok 2: Pobierz aplikację — Znajdź mój iPhone

„Przeszukaj mój iPhone” który znajduje się w sklepie z aplikacjami i jest pobierany w kilka sekund. Po zainstalowaniu aplikacji musisz natychmiast przejść z tego samego urządzenia mobilnego, na którym zainstalowałeś aplikację.

Musisz uzyskać dostęp do swojego konta iCloud, używając swojej nazwy użytkownika i hasła. Ten profil iCloud to ten, który utworzyłeś przy zakupie iPhone’a, ten profil jest identyczny z Tobą w platforma jabłkowa i musisz wejść do sekcji wyszukiwania.

Zostaniesz przekierowany do zakładki, która zidentyfikuj swoje urządzenie, aby znaleźć iPhone’a w ten sposób. Musisz wybrać ikonę odpowiadającą Twojemu telefonowi, aby otworzyło się rozwijane menu, w którym znajdziesz różne opcje.

Krok 4: Tajne hasło — tryb utracony

Będziesz musiał nacisnąć utracony tryb. Następny, poprosi Cię o tajne hasłoktóry posłuży jako dodatkowa ochrona.

Musisz napisać wiadomość ze swoim numerem telefonu, aby osoba, która go znajdzie, próbując użyć tego telefonu, mogła go natychmiast przeczytać; w ten sposób osoba będzie wiedziała, jak się zachować po otrzymaniu telefonu. Jeśli jednak jest to napad, ta sztuczka może nie zadziałać.

Komunikat może wyjaśniać sytuację, która zgubiłeś swojego iPhone’a oraz numer osoby, która go znajdzie, aby zadzwonić pod numer, z którego wysłałeś wiadomość. Na platformie iCloud możesz nacisnąć akceptuj blokadę, a całkowite i automatyczne zamknięcie Twojego iPhone’a.

Dlatego żadna osoba nie będzie mogła go odblokować i zobaczyć twoich prywatnych informacji, takich jak powiązane konta bankowe i inne dane osobowe. To jest protokół określony przez Apple w takich przypadkach tak stresujące i przytłaczające. Zalecamy, aby w takich okolicznościach zachować całkowity spokój.

Spokojnie przeprowadź powyższy proces, pisząc w przyjazny sposób do osoby, która pozyskała telefon, w ten sposób jest większe prawdopodobieństwo, że go zwrócą. Bez względu na przyczynę, nie jesteśmy w stanie wiedzieć, gdzie to jest, a to, uwierz mi, jest przerażające. Jednak ta wspaniała firma zaprojektować narzędzie (oprogramowanie), które pozwoli zlokalizować iPhone’a, nawet jeśli jest wyłączony. Świetny pomysł, nie sądzisz?

W zależności od konkretnych okoliczności najlepszą opcją może być użycie iCloud, aby dowiedzieć się, gdzie jest iPhone i udać się na policjęale w innych przypadkach najwygodniej jest go po prostu zablokować i usunąć dane osobowe.

Pamiętaj, że przy tej drugiej opcji przynajmniej upewniasz się, że nikt nie może z niej korzystać bez rozległej wiedzy, aby całkowicie naruszyć bezpieczeństwo urządzenia, co jest mało prawdopodobne.

Poza tym zawsze istnieje możliwość, że po prostu zaginął gdzieś w pobliżu. W każdym razie ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z tej aplikacji, aby zlokalizować iPhone’a. To przykład na to, jak ważna i użyteczna dla Twojego bezpieczeństwa może być technologia GPS. Fakt, że ta technologia jest częścią iPhone’a, świadczy o tym, jak zaawansowane jest to urządzenie.

Dzięki iCloud łatwo zlokalizować iPhone’a w przypadku kradzieży lub utraty wystarczy wykonać każdy z tych prostych kroków co do joty. Dziękuję za przeczytanie od deski do deski. Powiedz nam, jak przydatne były te wskazówki i jakie masz wrażenia z korzystania z urządzenia marki Apple?

dołącz do naszego kanału telegram