Skip to content

Jak zablokować lub zablokować kogoś na Twitchu Co się dzieje z zablokowaną osobą?

3 de marzec de 2021

Twitch to platforma, na której możesz przeżyć bardzo dobre doświadczenia, takie jak możliwość przesyłania strumieniowego z telefonu komórkowego. Ale od czasu do czasu możesz mieć też złe doświadczenia.

Jeśli uważasz, że użytkownik Twitcha zasługuje na zbanowanie lub zablokowanie i chcesz dowiedzieć się więcej o blokadach Twitcha, czytaj dalej ten temat: Jak zablokować lub zablokować kogoś na Twitchu Co dzieje się z zablokowaną osobą?

Jak zablokować lub zablokować kogoś na Twitchu

Aby zablokować lub zablokować kogoś na Twitchu, musisz wykonać następujące czynności ze swojego konta Twitch na telefonie komórkowym lub komputerze:

  • Uzyskaj dostęp do swojego konta lub zaloguj się do Twitcha i znajdź użytkowników, których chcesz zablokować, na swoim profilu Twitch.
  • Na profilu Twitch użytkownika pod ikonę menuczyli trzy kropki w pionie, aby uzyskać kilka opcji.
  • W tych opcjach dotknij lub wybierz Zablokuj do (nazwa użytkownika), aby od tego momentu dana osoba była zablokowana i już Ci nie przeszkadzała.

Jeśli chcesz zobaczyć listę osób, które zablokowałeś na Twitchu, możesz zobaczyć ją odzwierciedloną w sekcji „Prywatność na stronie Ustawienia zabezpieczeń” na swoim koncie Twitch. Ze strony pomocy Twitcha możesz dowiedzieć się więcej o blokowaniu innych.

Blokuj nieznajomych na Twitchu

Zakwalifikuj się jako nieznany, każdy, z kim nie jesteś przyjacielem Twitcha ani nie obserwujesz go na Twitchu, nie jest członkiem, nie członkiem zespołu Twitcha, nie szeptałeś do niego wcześniej, ani nie jest moderatorem ani redaktorem Twojego kanału.

Jeśli chcesz uniknąć nękania ze strony nieznajomych, spamu lub szeptów od nieznajomych, możesz skorzystać z ustawienia lub opcji Blokuj szepty nieznajomych, unikaj takich incydentów na Twitchu.

Co dzieje się z osobą zbanowaną?

Kiedy blokujesz innych użytkowników na Twitchu

Jak tylko zablokujesz użytkownika na Twitchu, od teraz nie będziesz mógł zostać, nie będzie on mógł wysyłać Ci szeptów, nie będzie mógł dodać Cię jako znajomego w przyszłości. Nie będziesz też mieć możliwości kupowania subskrypcji w prezencie dla innych użytkowników na swoim kanale.

Z drugiej strony Twoje wiadomości będą filtrowane w czatach, których nie moderujesz. A przede wszystkim wyeliminujesz do wspomnianego użytkownika z listy znajomych, a także z listy obserwujących na Twitchu.

Więcej o zakazach na Twitchu

Zakazy na Twitchu mogą trwają od 1 do 30 dni lub na czas nieokreślony, w zależności od rodzaju blokady, jaką otrzyma użytkownik. Są to dwa rodzaje zakazów, pierwszy składa się z tymczasowego lub popularnie zwanego „strajkiem”, który bardziej przypomina ostrzeżenie o drobnych lub mniej poważnych wykroczeniach.

W przypadku tego typu zakazu możesz zgromadzić tylko trzy uderzenia plus jeden, ponieważ historia uderzeń jest zapisywana na Twitchu, a gdy przekroczysz limit, bezterminowe zawieszenie. Drugi rodzaj blokady polega na zablokowaniu na czas nieokreślony, bez prawa do żądania lub odzyskania konta.

Z drugiej strony, jeśli zostaniesz zbanowany na Twitchu, nie będziesz mieć dostępu do żadnych usług na tej platformie, co obejmuje dostęp do Twojego kanału. W przypadku, gdy zawieszenie Twitcha trwa 30 dni lub dłużej, subskrypcje obecne na Twoim kanale nie zostaną odnowione do końca blokady.

Jeśli zostaniesz wyrzucony z Twitcha i uważasz, że było to arbitralne lub niesprawiedliwe działanie, możesz wypełnij formularz z platformy, aby zażądać zawieszenia, wyjaśniając, dlaczego uważasz to działanie za niesprawiedliwe.

Co jest zabronione na Twitchu?

Bloki i bany pojawiają się, gdy naruszysz zasadę Twitcha, dlatego ważne jest, aby wspomnieć o niektórych rzeczach, których nie można zrobić na platformie, a tym samym uniknąć zbanowania:

Zakaz drgań młotkiem

  • znęcanie sięm.in .: cyberprzemoc, nakłanianie innych do samookaleczenia, łamanie zasad narzuconych przez innych, molestowanie seksualne, fałszywe zgłaszanie konta, zachęcanie innych do nękania.
  • Podszywaj się pod tożsamość: podszywanie się pod kogoś lub firmę jest surowo zabronione na Twitchu.
  • Nienawiść lub przemoc: Zachęcanie do innych lub siebie w jakikolwiek sposób dyskryminacji, nękania, przemocy, uprzedmiotowienia lub oczerniania na Twitchu jest surowo zabronione.

dołącz do naszego kanału telegram