Skip to content

Jak zablokować internet, aby nie wpuścić lub rozłączyć WhatsApp Dlaczego WhatsApp jest zablokowany?

27 de lipiec de 2022

WhatsApp to główna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych. Taki, który w rzeczywistości prawie wszyscy użytkownicy zainstalowali na naszym smartfonie. Z ogromną zaletą, że pozwala nam utrzymywać kontakt zarówno z przyjaciółmi i rodziną, nawet ze współpracownikami. Wszystko całkowicie bezpłatnie i możliwość wysyłania lub odbierania wszelkiego rodzaju treści.

Nie wolno nam jednak tracić z oczu faktu, że jest to aplikacja, która na co dzień może nas bardzo rozpraszać. I właśnie z tego powodu w obliczu nieustannych zapytań czytelników chcemy się pokazać jak zablokować internet aby nikt w domu nie wszedł do WhatsApp. Czy chcesz to zrobić na stałe czy częściowo. Pozostaje to do rozważenia i potrzeby.

Jak zablokować dostęp do WhatsApp przez Internet?

Oczywiście główny problem ma związek z faktem, że WhatsApp to aplikacja, która działa tylko z dostępem do Internetu, czy to mobilnego, czy WiFi. W taki sposób, że jeśli nie pozwolimy członkom naszej rodziny lub pracownikom połączyć się, nie będą mogli z niego korzystać. Poza tym musisz wiedzieć, że procedura, której Cię nauczymy, jest znacznie prostsza, gdy mówimy o Wi-Fi niż sieciach komórkowych, które są osobiste.

Jeśli mamy dostęp do routera, w rzeczywistości możemy stworzyć filtr blokujący dostęp do WhatsApp. W poniższym łączu wyjaśniamy, jak wprowadzić router i wprowadzić odpowiednie ustawienia.

Zamknij porty WhatsApp na routerze

Poza tym istnieje kilka innych możliwych rozwiązań, które dotyczą na przykład zablokuj port WhatsApp aby uniemożliwić połączenie z Internetem. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zalecamy, abyś zadzwonił do operatora usługi w swoim domu i poprosił go o zablokowanie stacji, które łączą się zdalnie z WhatsApp.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Jeśli mówimy o danych mobilnych, sprawy są znacznie bardziej złożone. Ponieważ aby uniemożliwić wszystkim naszym pracownikom lub członkom rodziny łączenie się z WhatsApp, konieczne będzie żądanie zablokowania kolejno od firm, które świadczą im tę usługę, a one zwrócą na nas uwagę tylko wtedy, gdy zadzwonimy w imieniu nieletni, ale nie od innej osoby dorosłej.

Jeśli chcesz zablokuj dostęp do WhatsApp Twoje dzieci prawdopodobnie odniosą sukces, ponieważ przez większość czasu będą wierzyć, że problem tkwi w ich smartfonie, podczas gdy w rzeczywistości sieć nie pozwala im się połączyć.

Czy udało Ci się zablokować dostęp do WhatsApp w swojej aplikacji za pomocą tego krok po kroku, którego Cię nauczyliśmy?

WhatsApp jest dla miliardów ludzi na całym świecie. Jest to pierwsza aplikacja, którą koniecznie muszą zainstalować na swoim smartfonie i oczywiście możemy zrozumieć, że jest wiele powodów. Wśród nich musimy wymienić niektóre, takie jak najlepszy darmowy sposób na utrzymywanie kontaktu ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi i znajomymi w ciągu kilku sekund.

Być może widzieliście, że w niektórych częściach świata, w bardzo określonych momentach, WhatsApp jest zablokowany. Innymi słowy, chcemy korzystać z aplikacji, ale z różnych powodów nie działa. Nie wchodząc dalej, jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że WhatsApp został całkowicie zablokowany w Brazylii po tym, jak został oskarżony o to, że nie chce współpracować z wymiarem sprawiedliwości w celu ujawnienia danych z rozmów.

Teraz z tej wiadomości wynika, że ​​mamy ogromną ilość wątpliwości. Na przykład, jak często zdarza się, że WhatsApp może być blokowany w danym kraju? lub w innym, i kilka innych, które prześledzimy. Oczywiście, jak zapewne widzieliście, analizujemy masowe blokady, a nie te, które są przeprowadzane, gdy naruszamy przepisy WhatsApp, a system nas blokuje lub blokuje tylko nas.

zamki WhatsApp

Wszystko o blokach WhatsApp

Cóż, ogólnie rzecz biorąc, musimy powiedzieć, że kilka ostatnich blokuje WhatsApp ucierpiała w dużej części świata, ma to związek z odmową udostępnienia informacji o komunikacji użytkownika. Jeśli dodamy do tego fakt, że firma właśnie dodała system szyfrowania end-to-end, jasne jest, że wymiar sprawiedliwości różnych krajów uważa, że ​​ich kierownictwo i inżynierowie nie chcą współpracować w dostarczaniu informacji, które w wielu przypadkach mogłyby być przydatne w ich badaniach.

Cóż, możemy więc powiedzieć, że są dwa sposoby patrzenia na rzeczy. Cóż, jesteśmy pewni, że niektórzy uznają za aberrację odmowę udostępnienia przez WhatsApp informacji o domniemanych przestępcach i podejrzeniach naruszenia prawa. Jednak będą też inni, którzy będą myśleć, że w oparciu o te zasady wszystkie ich wiadomości będą bezpieczne, nawet z różnych możliwych przypadków dochodzenia.

Telegram okazuje się być jedną z najlepszych alternatyw dla Whatsapp

Oczywiście musimy również powiedzieć, że o ile WhatsApp nie działa w różnych częściach świata, użytkownicy, którzy musieliby korzystać z tej aplikacji. Zaczynają szukać alternatyw, które im pomogą. Aby wspomnieć o jasnym przykładzie, musimy porozmawiać o tym, co dzieje się z Telegramem. Który jest pierwszym beneficjentem, który pojawia się za każdym razem, gdy WhatsApp przestaje działać.

W każdym razie prawda jest taka, że ​​w Hiszpanii na szczęście nie mieliśmy do czynienia z sytuacją całkowity blok WhatsAppi mamy nadzieję, że tak będzie również w przyszłości.

dołącz do naszego kanału telegram