Skip to content

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie i zabezpieczyć je przed hakerami?

18 de maj de 2022

Sieci społecznościowe to elementy cyfrowe, które są szeroko stosowane przez użytkowników w tamtych czasach. Zapewnia szereg możliwości, takich jak kontakt z rodziną, przyjaciółmi, aktualności, komentarze i śledzenie ulubionych artystów.

W szczególności są bardzo praktyczne zarówno dla konsumentów indywidualnych, jak i tych przedsiębiorstw oraz dużych firm. Jednak ma to znaczenie chroń nasze konta w różnych zastosowaniach. Dlatego w tym oświadczeniu pokażemy Ci, jak chronić swoją sieć społecznościową na platformie Instagram i uniknąć włamania.

Jak mogę utworzyć silne hasło do mojego konta na Instagramie?

Czy wiesz, że cyfry „123456” i „hasło” były jednym z najczęściej używanych klawiszy? Dzieje się tak, ponieważ wiele osób zaniedbuje to podczas konfigurowania hasła w celu zabezpieczenia swoich aplikacji. Dlaczego więc posiadanie bezpiecznego hasła jest tak ważne? Odpowiedź jest prosta. Gdy użytkownik lub bot jest w stanie złamać Twoje hasło, może to spowodować wiele niedogodności, które będą Cię kosztować dużo pieniędzy.

Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić stworzyć całkiem mocny klucz W przypadku swojego profilu na Instagramie skorzystaj z następujących zaleceń:

Używaj losowych symboli i liczb

W opracowaniu hasła zaleca się stosowanie kombinacji cyfr i symboli. Umożliwi to hakerom bardzo utrudnienie dostępu do Twojego konta. Na przykład, jeśli chcesz zaprojektować silne hasło, możesz wybierz frazę, która Ci się najbardziej podoba i wybierz główną literę każdego słowa. Następnie umieść losowe liczby i symbole wciśnięte między litery frazy.

Jak zmienić hasło do Instagrama?

Jedną z najczęstszych sugestii dotyczących zarządzania swoją prywatnością w sieci jest: często zmieniaj hasło. Czy od dawna używałeś tego samego w swoim użytkowniku Instagrama? Nadszedł czas na zmianę hasła do tej platformy. Aby to zrobić, pokażemy Ci, jak to zrobić z telefonu komórkowego lub strony internetowej.

 • Najpierw wejdź do aplikacji Instagram i naciśnij przycisk w prawym dolnym rogu, aby uzyskać dostęp do swojego profilu.
 • Następnie dotkniesz poziomych linii znajdujących się konkretnie w prawym górnym rogu.
 • Wybierz element „Ustawienia” które zobaczysz na dole urządzenia.
 • Teraz kliknij Bezpieczeństwo.
 • Wybierz klucz.
 • Tam musisz podać swoje aktualne hasło i wybrać nowe. Wtedy będziesz musiał włożyć jeszcze raz żeby zobaczyć, że to jest to samo i nie popełnij błędu.

W przypadku, gdy zapomniałeś hasła, możesz je zmienić za pomocą Facebooka. W tym celu musisz kliknąć link obserwowany w tej samej sekcji, aby zmienić hasło. Instagram potwierdzi, że na telefonie komórkowym założyłeś Facebooka i że wcześniej wchodziłeś do aplikacji. W tym momencie pojawi się nowy ekran, na którym umieścisz ostatnie hasło 2 razy.

aplikacja na urządzenia mobilne

Kroki, które należy wykonać, aby aktywować weryfikację dwuetapową na moim koncie na Instagramie

 1. Wprowadź swój profil na Instagramie na urządzeniu z systemem Android lub iOS.
 2. Przejdź do ustawień platformy.
 3. Wybierz element Bezpieczeństwo.
 4. Następnie kliknij Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 5. Tam zobaczysz 2 opcje: SMS i system uwierzytelniania.
 6. Wybierzesz preferowaną opcję i będziesz postępować zgodnie z procesem, który wskazują.

Jak mogę kontrolować urządzenia podłączone do mojego Instagrama?

Klikając na ustawienia profilu, a następnie na zabezpieczenia, znajdziesz wszystkie urządzenia połączone z Twoim kontem. W tej sekcji możesz sprawdzić, czy łączyłeś się na tych urządzeniach lub kto wprowadził Twojego użytkownika, poinformuje Cię o lokalizacji i datę, kiedy to zostało zrobione.

Wskazówki, jak unikać włamań na koncie na Instagramie

Wiemy, że w tego typu platformach są użytkownicy, którzy mają konta do pracy, np. sklepy czy profesjonalni projektanci. W tego typu przypadkach dobrze jest poznać kilka podstawowe zalecenia dotyczące zapobiegania włamaniom. Wskazówki dotyczące ochrony Facebooka przed hakerami. Jednym z najważniejszych jest dwuetapowa weryfikacja.

Jeśli otrzymujesz dziwne wiadomości z nieznanych kont, powinieneś przejść do ustawień Instagrama. Następnie dotknij „Prywatność”, a następnie Wiadomości. Tam wybierz opcję „tylko osoby, które obserwujesz” w „włącz prośby o nowe wiadomości”. W ten sposób tylko użytkownicy, którzy Cię obserwują mogą wysłać ci wiadomość DM.

chroń swój telefon komórkowy!

Unikaj phishingu za wszelką cenę

Jeśli wyślą Ci wiadomość e-mail z Instagrama, gdzie wskazany jest link, ale nie masz pewności, że pochodzi od nich. Zalecamy nie wpisywać żadnego z nich z jakiegokolwiek powodu, ponieważ hakerzy używają pewnego rodzaju technologii, aby cię oszukać i w ten sposób włamać się na twoje konto.

dołącz do naszego kanału telegram